NGC891 u Tiamata

PostBogdan J. | 16 Gru 2006, 23:18

Paweł nie miałem dzisiaj wiele wolnego czasu a dodatkowo zmęczenie po wczorajszej zupełnie nie przespanej nocy też mocno dało mi się we znaki. Ale co się nie robi dla kolegów :D
Na Astro Party u Tiamata pierwszy raz wykorzystałem sprzęt do uwiecznienia pięknej galaktyki NGC891. Duże podziękowania za pomoc dla Tiamata i reszty towarzystwa. Galaktyczka na razie w B&W. Myślę, że na początek bez kolorków będzie lepiej, wszystko w swoim czasie.

Tak więc 20 ekspozycji po 600s w luminancji + darki
AP900, FS128,ST2000 - MaximDL,PS:

Image

Jeszcze po galaktykach przyszedł czas na Saturna. Seeing jednak nie był nadzwyczajny ale to mój pierwszy Saturn w tym roku.

AP900,FS128,Philips SPC-900NC,350kl z 800,RegiStax4:

Image
Ostatnio edytowany przez Bogdan J., 17 Gru 2006, 00:32, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostSebastian_wawa | 16 Gru 2006, 23:21

Widzę Bogdan że zaczynasz szaleć ;) Gratulacje :!:
Mak127, SW AZ-GOTO
NA SPRZEDAŻ: Modyfikowany LB12" + NGC SkyVector & JMI TNT + 12" szklany filtr Słoneczny ORION - info na PW
http://www.novoslim.net
Awatar użytkownika
 
Posty: 1058
Rejestracja: 30 Wrz 2006, 13:46
Miejscowość: Warszawa

PostTUR | 16 Gru 2006, 23:23

Boguś,

Co tu dużo mówić - bomba !!! Piękna galaktyka i piękny Saturn.

Pozdr
Paweł
 
Posty: 1170
Rejestracja: 28 Lip 2005, 21:40

Postqbanos | 16 Gru 2006, 23:30

Galaktyka bardzo fajna, przydałby się jednak jeszcze flat, choćby sztuczny :)

Gratuluje zarówno sprzetu jak i wyników!
qbanos
 

PostDominik Woś | 16 Gru 2006, 23:30

Boguś,

Pięknie wyszło. :D

Działaj spokojnie i z rozwagą a zasypiesz nas wspaniałm zdjęciami. :D

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostBogdan J. | 16 Gru 2006, 23:44

Dzięki Panowie!!!
Miałem zastosować tu jeszce GradientXTerminator ale jakoś brakło czasu.
Wtedy mógłbym jeszcze rónomiernie rozjaśnić tło nieba z galaktyką.
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostRammstein | 16 Gru 2006, 23:49

Fajna fotka, właśnie takie galaktyki lubię najbardziej :)
 
Posty: 576
Rejestracja: 16 Gru 2005, 22:09
Miejscowość: Wrocław

PostBogdan J. | 16 Gru 2006, 23:51

Ja też!!!. Głównie takie galaktyki NGC będą moim celem.
Pozwoliłem sobie dodać jeszcze cropa galaltyki bo było z czego. Mimo iż miałem problemy z robofocusem- ostrość ustawiona ręcznie !!! :D

Image
Ostatnio edytowany przez Bogdan J., 17 Gru 2006, 00:12, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostGregory | 17 Gru 2006, 00:09

Wprowadze troche rozsypki krytyki. Bogdan. Wytlumacz mi, dlaczego kosztem tak pieknej galaktyki, zaniedbales tak paskudnie samego Saturna. Przygaszony, jakby by ze swiatlosily F30. A przeciez tak nie bylo. Piekny material, warto go wyeksponowac.

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

PostGregory | 17 Gru 2006, 00:10

Wiem ze seeing byl kiepski, ale rozjasnij tego Saturna. Nadaj mu blasku planety, ktora obecnie kroluje na niebie. 8)

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

PostBogdan J. | 17 Gru 2006, 00:21

Sorry zapomniałem dodać, że zastosowałem barlowa x3. Szczerze mówiąc Grześku raz, że miałem już serdecznie dość i zmęczenie dopadło mnie na dobre to jeszcze nowa kamera nie została przeze mnie dobrze poznana. Saturna zrobiłem na prawdę na odwal się - TO PRAWDA!!!
To się jednak nadrobi. Nie będę jednak ukrywał, ze astro-foto planet nieco mnie już znudziło. Przez ostatnie dwa lata na prawdę poświęciłem im mnóstwo czasu. Teraz czekają odległo galaktyki!!! :D

p.s Lekko Saturna podciągnąłem ale wiele zrobić się nie da!!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostCharon X | 17 Gru 2006, 01:57

Saturn to bombowy wyszedł. :shock: Galaktyka też fajna.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1420
Rejestracja: 02 Lip 2006, 18:21

PostGregory | 17 Gru 2006, 02:05

Bogdan J. napisał(a):Sorry zapomniałem dodać, że zastosowałem barlowa x3. Szczerze mówiąc Grześku raz, że miałem już serdecznie dość i zmęczenie dopadło mnie na dobre to jeszcze nowa kamera nie została przeze mnie dobrze poznana. Saturna zrobiłem na prawdę na odwal się - TO PRAWDA!!!
To się jednak nadrobi. Nie będę jednak ukrywał, ze astro-foto planet nieco mnie już znudziło. Przez ostatnie dwa lata na prawdę poświęciłem im mnóstwo czasu. Teraz czekają odległo galaktyki!!! :D

p.s Lekko Saturna podciągnąłem ale wiele zrobić się nie da!!!


Ja tu spogladam, a Ty w miedzyczasie wypisyjesz mi takie nieladne rzeczy! Jak to moze astrofoto planet pojsc w zapomnienie!? Po pierwsze, nie zapominaj o wspolnej dzialce na Marsie, po drugie - planety sa jedyne w swoim rodzaju! :D To co ze weszlismy w posiadanie mozliwosci, i mozemy dokonywac rejestracji obiektow DS. Pamietaj, ze liczy sie wszystko co nas otacza. Ja bede robil zdjecia planet, kiedy tylko warunki na to pozwola. DS-y obecnie to priorytet, ale np. Ksiezyc... nie mozna o nim zapominac!

Tak samo jak o slimaku na listku! Trzeba cieszyc sie ich pieknem!

Jestem jednak pewien Bogdanie, ze nie jestes znudzony planetami, a tak mowisz tylko dla zabawy. :D

Dzisiaj, polecam utwor Theatre Of Tragedy, Samantha, a potem ta sama grupa i utwor - Venus. ;-)

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

PostBogdan J. | 17 Gru 2006, 09:54

Pewnie jak będę miał kiedyś stacjonarne obserwatorium będzie mi łatwiej.
Na razie podpięcie samego sprzętu i ustawienie do do astrofoto DS zajmuje mi wiele czasu. To samo niestety po skończeniu zdjęć.
No ale faktycznie działka na Marsie musi być !!! :lol: [/b]
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostJaLe | 17 Gru 2006, 10:43

Bogdan J. napisał(a):Pewnie jak będę miał kiedyś stacjonarne obserwatorium będzie mi łatwiej.
Na razie podpięcie samego sprzętu i ustawienie do do astrofoto DS zajmuje mi wiele czasu. To samo niestety po skończeniu zdjęć.
No ale faktycznie działka na Marsie musi być !!! :lol: [/b]


No, właśnie to rozkładanie zajmuje co raz więcej czasu.
I co raz bardziej chodzi mi po głowie wykonanie czegoś stacjonarnego, problem w tym, że najlepsze miejsce wypada mi na podjeździe do domu ;) :lol:
Awatar użytkownika
 
Posty: 7070
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

Postqbanos | 17 Gru 2006, 10:59

JaLe napisał(a):
No, właśnie to rozkładanie zajmuje co raz więcej czasu.
I co raz bardziej chodzi mi po głowie wykonanie czegoś stacjonarnego, problem w tym, że najlepsze miejsce wypada mi na podjeździe do domu ;) :lol:


I właśnie tego się boję :) Dlatego będę próbował ograniczać kabelkologie i dodatkowe urządzenia żeby mi się po prostu nie odechciewało jak spojrze na stos kabli i innych pierdół :)
qbanos
 

PostJaLe | 17 Gru 2006, 11:05

qbanos napisał(a):
JaLe napisał(a):
No, właśnie to rozkładanie zajmuje co raz więcej czasu.
I co raz bardziej chodzi mi po głowie wykonanie czegoś stacjonarnego, problem w tym, że najlepsze miejsce wypada mi na podjeździe do domu ;) :lol:


I właśnie tego się boję :) Dlatego będę próbował ograniczać kabelkologie i dodatkowe urządzenia żeby mi się po prostu nie odechciewało jak spojrze na stos kabli i innych pierdół :)


Same kabelki to nic, chociaż jest ich 9 włącznie z tymi od zasilania i myszki. Spokojne ich podłączenie zajmuje około minutki, natomiast samo rozkładanie sprzęku i jego ustawienie to dla mnie w obecnych waryunkach praca około godzinna.

Zobaczymy jak będzie dajej :?:
Awatar użytkownika
 
Posty: 7070
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostBogdan J. | 17 Gru 2006, 11:09

Jest jeszcze taki aspekt tej sprawy, że będzie rzadziej a dobrze :D
Myślę, że na razie mi się nie odechce. Co innego rozkładać sprzęt w zimowe wieczory a co innego w piękne słoneczne popołudnie na przykład na Kudłaczach. Sama przyjemność !!! :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostJaLe | 17 Gru 2006, 11:11

Bogdan J. napisał(a):Jest jeszcze taki aspekt tej sprawy, że będzie rzadziej a dobrze :D
Myślę, że na razie mi się nie odechce. Co innego rozkładać sprzęt w zimowe wieczory a co innego w piękne słoneczne popołudnie na przykład na Kudłaczach. Sama przyjemność !!! :D


Świeta prawda :!: :lol:
Awatar użytkownika
 
Posty: 7070
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostJanusz_P. | 17 Gru 2006, 11:13

Na razie jestem purystą jeśli chodzi o kabelki i na GP-E wisi luźno tylko kabelek z baterypacka z akumulatorkami R-20 pod montażem wiec się nie plącze i jedyny kabelek do pilota Canona czyli tyle co nic ale widzę że aby wejść w astrofoto z większymi ogniskowymi niż dotychczasowe 300-500mm muszę mieć autoguider Np ST-4 (bo komp to dopiero źródło wszelkiej kabelkologii jest :evil: ) i tu kabelkologii niestety już nie uniknę a chcąc się nadal rozwijać w astrofoto jest to jak widzę na przykładzie kolegów nieuniknione :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostBogdan J. | 03 Sty 2007, 00:37

Jeszcze raz zabrałem się za NGC891. Tym razem z flatami.
Przy najbiższej okazji mimo preferowanych przez Was zdjęć czarno-białych zaliczę jednak kolorek do tej pięknej galaktyki !!!

Image
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostLesioQ | 03 Sty 2007, 00:48

No pięknie !
A napisz jaka ogniskowa/czasy/filterek ?.
To też od Tiamata ? Czy może starszy materiał ?
Aaa, to wynik pracy w ciepełku domowym z poprzednich materiałów :?
A już myślałem, że to przez filterek Ha z Księżycem na ramieniu :wink:

Piotr.K
SCT8, SiTech:GEM_ATM, Pyxis6M
Awatar użytkownika
 
Posty: 273
Rejestracja: 09 Lis 2005, 11:26
Miejscowość: Kraków

PostBogdan J. | 03 Sty 2007, 01:05

To jeszcze z poprzedniej wizyty u Tiamata. Wtedy księżyc w miarę wcześnie poszedł spać i tylko przez początek nocy lekko mnie wkurzał :D
W takim razie czasy jak w opisie na początku.
Dla przypomnienia ogniskowa 830mm f/6.5 w Luminancji.
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 152 gości

AstroChat

Wejdź na chat