Prośba o opinie w sprawie jakości raw'a

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Postmohikanin | 30 Gru 2006, 21:27

Witam, czy ktoś mógłby zerknąć na tego rawa [url]last.mohikanin.googlepages.com[/url] i powiedzieć (jeżeli to możliwe) czy ten syf na zdjęciu to szumy matrycy?? Ostrość jest nieistotna i wiem że jest za ciemne :-) Próbuję odejmować darki, ale kupa mi wychodzi czyli jakby część z tego syfu zostawała na zdjęciu i sam juz nie wiem czy źle odejmuję darki czy coś innego jeszcze mi bruździ.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Pozdrowionka
Mohikanin
Taurus 270/1328, MTO11CA + 350D, niestety ciągle bez montażu:-))
 
Posty: 12
Rejestracja: 01 Sie 2005, 22:33
Miejscowość: CKMK

Postqbanos | 30 Gru 2006, 23:06

Gdzie ty tam widzisz jakiś syf, wszystko jest w porządku. Nastepnym razem naświetl porządnie ten Księżyc. Mam nadzieje że nie odejmujesz darków od fotek z Księżycem :D
qbanos
 

Postmohikanin | 30 Gru 2006, 23:52

Naświetlałem ostatnio już lepiej, akurat jeszcze nie zrzuciłem, a tu się walnąłem z czasem :-) darków od tego nie odejmuję , ale na tym dobrze widać (przynajmniej u mnie) co mnie boli
Co do syfa to może u mnie cos nie tak wyświetla, na około księzyca powinno być czarne niebo a u mnie jest zawsze jakiś kolorek i faktura jakby to było na płótnie, delikatna, ale po powiększeniu wychodzi dramat. Czym przeglądasz te raw'y, może ja po prostu jakiegoś syfa używam ??
Pozdrowionka
Mohikanin
Taurus 270/1328, MTO11CA + 350D, niestety ciągle bez montażu:-))
 
Posty: 12
Rejestracja: 01 Sie 2005, 22:33
Miejscowość: CKMK

Postqbanos | 30 Gru 2006, 23:56

U mnie tło jest czarne, chyba że rozjaśnisz straszliwie to wtedy wychodzi trochę szumu ale to normalne bo jest słabo naświetlone. Samych rawów nie przeglądam, konwertuje od razu na TIFF'y 16-bitowe za pomocą Digital Photo Professional 2.0. Może po prostu pokaż jak tu u Ciebie wygląda, jak nie możesz zapisać do zrób print screen'a :)
qbanos
 

Postmohikanin | 31 Gru 2006, 00:16

tak to wygląda na printscrn'ie tylko zapisałem w png bo mi wygodniej było.
[url]last.mohikanin.googlepages.com[/url]
Pozdrowionka
Mohikanin
Taurus 270/1328, MTO11CA + 350D, niestety ciągle bez montażu:-))
 
Posty: 12
Rejestracja: 01 Sie 2005, 22:33
Miejscowość: CKMK

Postmohikanin | 31 Gru 2006, 00:22

Dobra, sprawa zamknięta :-) qbanos wielkie dzieki za naprowadzenie na właściwe rozwiązanie, po prostu program do dupy czyta mi pliki, otworzyłem w końcu DPP 2.0 (z bólami bo sie wysypywał) i faktycznie wszystko jest czarne tak jak ma być :-), kurde jak niewiele do szczęścia człowiekowi potrzeba czasami tylko szybka wymiana zdań
Jeszcze raz dzięki
Pozdrowionka
Mohikanin
Taurus 270/1328, MTO11CA + 350D, niestety ciągle bez montażu:-))
 
Posty: 12
Rejestracja: 01 Sie 2005, 22:33
Miejscowość: CKMK

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat