Jak zamocowac aparat do teleskopu?

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Postmor | 19 Lut 2007, 18:27

Witajcie
Czytając forum nie natknąłem się nigdzie na rady w jaki sposób połączyc teleskop z aparatem, chyba że się mylę lub nie doczytałem – w tym wypadku proszę wybaczyć. Dowiedziałem się że są na rynku f-adaptery, ale czytając opinie o tym ustrojstwie, znalazłem wiele głosów przeciw np. można zniszczyć okular, problem z centrycznym zamocowaniem aparatu względem okularu itd. Posiadam aparat Panasonic DCM-FZ7 (przy okazji proszę o recenzje tego aparatu czy nadaje się do astrofoto) i według mnie najlepszym rozwiązaniem było by zamocowanie fotoadaptera na gwincie obiektywu 52,8 mm, proszę o rade jak wykonać taki adapter lub gdzie kupić.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Lut 2007, 22:39

PostJanusz_P. | 20 Lut 2007, 09:52

Ten aparat ma duży i ruchomy obiektyw czyli jest nieodpowiedni do projekcji okularowej, jeśli za ten gwint na końcu obiektywu przymocujesz go do teleskopu zapewne uszkodzisz napęd obiektywu, szkoda ryzykować :shock:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

AstroChat

Wejdź na chat