Jesienne obrazy

PostGregory | 16 Paź 2005, 19:57

Jesien to jedna z ciekawszych moim zdaniem por roku. Roznorodnosc wystepujacych swiatel i cieni w przyrodzie, niespotykana kolorystyka roslinnosci czy zmiennosc pogody pozwalaja na uwiecznienie pieknych widokow. Dzisiaj udalo mi sie troche pofotografowac. Postanowilem podzielic sie z Wami wrazeniami, jakie potrafi dostarczyc polska, zlota jesien. Na poczatku pojawily sie chmury, spadl intensywny przelotny deszcz, aby zaraz potem zza chmur wyjrzalo ponownie Slonce, ukazujac teczowy spektakl:

Image

Po tym wspolnie z rodzina wybralismy sie do parku, gdzie udalo sie przechwycic kolejne obrazy jesienne:

Image Image Image


Image Image Image


Image Image Image


Image Image

Fotografie w wiekszych rozmiarach dostepne po kliknieciu na miniature.

Pozdrawiam
Gregory/Meteor
Ostatnio edytowany przez Gregory 23 Lut 2006, 01:34, edytowano w sumie 8 razy
Gregory
 

PostHenryk | 16 Paź 2005, 20:19

Miło popatrzeć :D

Ja wczoraj uwieczniłem aleję lipową niedaleko Słupska, w zachodzącym Słońcu:
Image

Ale dzień wcześniej o poranku, moje okolice wyglądały tak:
Image
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Wrz 2005, 18:01

PostGregory | 16 Paź 2005, 21:12

Aleja lipowa przepiekna! To zdjecie we mgle tez ma swoj urok. Bardzo ladne fotografie :)
Gregory
 

PostHenryk | 19 Paź 2005, 20:15

Wczoraj podczas obserwacji w terenie, co chwilę przechodziły mgły, oto oświetlony Księżycem fragment jednej z nich:
Image
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Wrz 2005, 18:01

PostDominik Woś | 19 Paź 2005, 20:38

Niezły klimacik Henryku. Jak z filmu grozy :lol: Przyznaj się, to takie normalne zrobione przez filtr H-alpha :wink:

Kiedyś byłem w podobnym miejscu na obserwacjach. Było ryzyko spotkania z dzikami ;-), a w każdym razie z oddali dochodziły chyba ich odgłosy 8)

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostHenryk | 19 Paź 2005, 20:45

Hehe, filtr :wink: .
Zwierzyna tam gdzie jeżdżę, to chleb powszedni. Dziki, sarny, a przede wszystkim różne ptactwo wydające dźwięki jak z filmu grozy :lol: .
Zaś lis to mi o mało montażu nie wywalił :lol: .

Jednak jedyne co przeszkadza, to ludzie, którzy czasami się zdarzają i oślepiają światłami samochodów.
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Wrz 2005, 18:01

PostJanusz_P. | 20 Paź 2005, 17:16

Spoko, opanuj technikę cyfrową a muza sama przyjdzie w odpowiednim momencie 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDarek. M | 20 Paź 2005, 20:32

Niezle fotki Radek, tymbardziej, że to z mojego "byłego aparatu" :D
GG: 3537497
 
Posty: 432
Rejestracja: 29 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: Goleniów

PostGregory | 20 Paź 2005, 22:24

Henryk napisał(a):Wczoraj podczas obserwacji w terenie, co chwilę przechodziły mgły, oto oświetlony Księżycem fragment jednej z nich:


Naprawde fajna fotografia Henryku :) Zastanawia mnie tylko ten wyrozniajacy sie czerwony piksel. Czy to jest Hot-Piksel czy moze jakas latarenka? Bo jesli latarenka to ekstra efekt. Ale i bez niej zdjecie ma niepowtarzalny klimat :wink:

ps. wyglada mi to na latarenke jednak.
Gregory
 

PostHenryk | 20 Paź 2005, 22:56

Ha, ciekaw byłem kto pierwszy spyta o to czerwone :lol:
Dobrze Ci się Gregory wydaje - to jest maszt telefonii gsm odległy o nieco ponad 2 km. Zresztą jak się przyjrzeć dokładnie, to widać w dół od tej kropki zaciemnienie na zdjęciu.
Gratuluję wyczucia :wink: .
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Wrz 2005, 18:01

PostDominik Woś | 21 Paź 2005, 16:16

Też dam jakieś obrazki tyle, że zrobione ... teleskopem astronomicznym :wink: :lol:

Image

Image

No i jesiennie smutny pies :wink:

Image

Taki teleskop to chyba całkiem niezła portretówka :lol:

Wszystkie zdjęcia zrobione Takahashi FS60 @F4,4 i Canonem 10D.

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostGregory | 21 Paź 2005, 23:49

To co tak lubie w tradycyjnej fotografii, ale wykonanej za pomoca teleskopu astronomicznego to glebia ostrosci - jej plytkosc, szczegolnie widoczna na dosc bliskich obiektach. Dodaje to niesamowitej plastyki dzieki czemu dobrze wykonane zdjecia utworzone ta metoda sa bardzo przyjazne dla oczu :) Milo ogladac :)
Gregory
 

PostHenryk | 22 Paź 2005, 10:09

To fakt, zdjęcia dalszych obiektów, a głębia ostrości, jak przy makro. Miły efekt, chociaż nie zawsze pożądany :wink: .

Domek, czemu nie dbasz o Teklę, że jest taka smutna? :evil:
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Wrz 2005, 18:01

PostDarek. M | 22 Paź 2005, 13:04

Chyba dba o nią ,spasiona jest widać :wink:
GG: 3537497
 
Posty: 432
Rejestracja: 29 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: Goleniów

PostDominik Woś | 22 Paź 2005, 13:39

Henryk napisał(a):Domek, czemu nie dbasz o Teklę, że jest taka smutna? :evil:


No pieknie, zawsze na mnie :wink:

No to jeszcze jedno zdjęcie portretowe teleskopem - kolory jesienne, moja córka sama ustawiała sobie światło w jakim miałem jej zrobić zdjęcie :D

Image

Jak widać niektóre teleskopy są dość uniwersalne.

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostGregory | 22 Paź 2005, 17:35

Jesien przez caly czas trwania dostarcza coraz to nowych wrazen. Dla mnie ta pora roku scisle wiaze sie tez z zoledziami na drzewach albo z kasztanami... w tym wypadku przemijajacymi kasztanami. Tam gdzie czesto wedruje kasztany leza juz na ziemi.

Image Image Image
Ostatnio edytowany przez Gregory, 23 Lut 2006, 01:35, edytowano w sumie 1 raz
Gregory
 

PostHenryk | 22 Paź 2005, 18:08

Domek napisał(a):No pieknie, zawsze na mnie :wink:

No to jeszcze jedno zdjęcie portretowe teleskopem - kolory jesienne, moja córka


A niby ja powinienem dbać o kondycję psycho-fizyczną psinki? :roll:

Nie wiem jak kolory, ale córka ekstra, widać urodę odziedziczyła po mamusi, nie po tatusiu :wink: .
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Wrz 2005, 18:01

PostGregory | 22 Paź 2005, 18:12

Spiochy w oczach psinki nie wygladaja zachecajaco. Mialem to pominac ale naleza sie baty nikomu innemu jak wlascicielowi. Tekla to super psinka, mialem okazje ja poznac osobiscie. Wcale nie jest spasiona jak to gdzies ktos tu powiedzial. Super sunia! Tylko jakos smutno wyszla na tym zdjeciu ze az mnie to wkurzylo. Dominik! Masz zadbac o Tekle, podrapac tez za uszkiem od Gregorego i dac jej o taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakiego gnata ;-)
Gregory
 

PostGregory | 23 Paź 2005, 00:37

Fotografie ktore dzisiaj zrobilem nie maja praktycznie nic wspolnego z jesienia - tak wizualnie. Za to podczas ich tworzenia niepowtarzalny byl zapach powietrza - prawdziwie jesienny klimat i panujacy nastroj :) Dla odmiany, zabawa swiatlem i... karuzele.


Image Image Image

Image Image

Z astronomicznego punktu widzenia, na ostatnim zdjeciu karuzeli jest tez Ksiezyc 8) I to taka zagadka bedzie. W ktorym miejscu na zdjeciu jest ten nasz piekny i jedyny, srebrny Ksiezyc? Dodam, ze to ostatnie zdjecie jest dla mnie dosc szczegolne. Wyglada jak rozswietlony reflektor latarni morskiej - no, prawie :lol: Pierwsze zdjecie nawiazuje do dziecinstwa, pewnych wyobrazen, trzecie to UFO - jednak istnieja, wiedzialem :lol:
Ostatnio edytowany przez Gregory, 23 Lut 2006, 01:36, edytowano w sumie 1 raz
Gregory
 

PostGregory | 24 Paź 2005, 21:26

Nadszedl czas na rozwiazanie zagadki ksiezycowej. Ksiezyc na ostatnim zdjeciu przedstawiajacym karuzele, uwiecznil sie w prawym gornym rogu.

Dwie osoby nadeslaly prawidlowe wyniki :) W kolejnosci byl to Janusz i Dominik. Gratuluje Panowie! Grunt to dobra zabawa! :D

Pozdrawiam.
Gregory
Gregory
 

PostGregory | 06 Lis 2005, 01:57

Jak myslicie? Czy w tym palacu sa duchy?

Image
Ostatnio edytowany przez Gregory, 23 Lut 2006, 01:36, edytowano w sumie 1 raz
Gregory
 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 137 gości

AstroChat

Wejdź na chat