Moje pierwsze boje

PostWlamo | 17 Sie 2007, 14:17

Naprawdę bardzo ładne fotki.
Ja kiedy będzie pogoda spróbuję pofocić coś Canonem 350d i obiektywem 75-300mm.
Niestety nie mam montażu, tylko jakiś cienki statyw foto.
Nie wiecie gdzie można kupić używane eq-1,eq-2,eq-3.
:D
Messier 130/1000 na eq-3
Kilka okularków: Plossl 10mm,15mm, 25mm.
3 mikroskopowe
TELE VUE RADIAN 5mm, ERFL 32mm
Lornetka Bresser 10-70x 50mm
Canon 350d
Obiektywy: 18-55 i 75-300mm
3 filtry: Księżycowy,niebieski, mgławicowy
Napęd w 1osi
Awatar użytkownika
 
Posty: 243
Rejestracja: 02 Maj 2007, 23:47
Miejscowość: Malbork

Postpiraniusz | 17 Sie 2007, 23:28

Janusz_P. napisał(a):Jak widzisz jasna rosyjska optyka nie nadaje się od pełnej dziury do astrofoto i trzeba ją przymykać do przysłony conajmniej 4.0 aby dała na gwiazdach przyzwoite rezultaty 8)
Zdjęcią na P=1,9 są oczywiście mocno prześwietlone tłem nieba z miejsca obserwacji, do astrofoto trzeba poszukać zdecydowanie ciemniejszej lokalizacji :idea:

Ps. Do opisów zdjęcia podawaj zawsze przysłonę robocza bo jeszcze ktoś z czytających pomyśli że ten Zenitar to takie cudo na P=1,9 daje w całym kadrze ostre gwiazdki :roll:

Już poprawiłem to niedopatrzenie. Zdjęcia były robione z przysłoną 3.5 (jedno pozycja przed 4 a dwie za 1.9).
Ciemniejszego miejsca faktycznie muszę poszukać, choć pierwsze zdjęcie jakie tutaj zamieściłem było zrobione w tym samym miejscu ale nie było mgły (za to wschodził księżyc) i zaświetlenie na zdjęciu było dużo mniejsze - nie wiem czy ma to sensowny związek :)


JaLe napisał(a):Na przykładzie M31 widać , że możesz zrobić ciekawe zdjęcia i chyba ten Zenitar też jest nie najgorszy.
Na Twoim miejscu spróbowałbym podejść do tematu jeszcze raz, ustawić czułość ISO 800 i przymknąć troszkę przysłonę. Na pewno będziesz musiał zastosować dłuższe czasy np.90" i co najważniejsze złożyć nie 7 takich zdjęć tylko 70 Smile

Co do zmiany montażu, to zgodzę sie z Tobą przydałby Ci się jakiś EQ5.

Podobny plan zaczął już kiełkować w mojej głowie - conajmniej jedna sesja na jeden obiekt. Jak popracuje nad lepszym ustawieniem montażu, to może do 120 sekund uda mi się dociągnąć, bo na razie powyżej 60s już wychodzą "przecinki".
Co do montażu to myśle o HEQ5, ale najwcześniej końcem roku (wariant optymistyczny). Wcześniej na pewno zakupię jakiś obiektyw o ogniskowej 135mm (do 150zł), np. Jupiter 37A 135mm F3,5 lub Pentacon MC 135mm f/2.8

Wlamo napisał(a):Nie wiecie gdzie można kupić używane eq-1,eq-2,eq-3.

Na pewno nie jestem ekspertem, ale eq1 i eq2 do foto bym odradził. Gdybym rok temu przypuszczał, że zabawa z astrofoto potrafi tak wciągnąć, na 100% wstrzymałbym się z kupnem teleskopu i dozbierałbym kasiorki na coś lepszego.

Pozdrawiam
piraniusz
Meade SC 10", Sky-90, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele
moja strona
Awatar użytkownika
 
Posty: 642
Rejestracja: 11 Mar 2007, 13:56
Miejscowość: Chrzanów (małopolska)

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 65 gości

AstroChat

Wejdź na chat