NGC 1499 - Kalifornia

PostMaetrik | 18 Paź 2016, 21:38

Witam
Materiał zbierany jeszcze we wrześniu od pełni prawie po nów, gdzie pogoda była jeszcze ładna...potem niestety brutalnie przerwała projekt. Miało być ha, h beta i oiii, taki kolejny eksperyment by zrobić jakiś ciekawy kolor z miasta. Udało się uzbierać ha i troszkę h beta i jako, że prognozy obecnie są bezlitosne na tą chwilę po długiej walce poskładałem to co mam.

NGC 1499 - Mgławica Kalifornia
Ha - 42x900s
H beta - 10x1200s
ED80 / QHY8L -20c / HEQ5
Warszawa

Ha
NGC 1499 - Kalifornia: Ha 42x900_light.jpg


Ha + H beta
NGC 1499 - Kalifornia: NGC 1499 ha i hbeta light.jpg


Pozdrawiam
 
Posty: 183
Rejestracja: 01 Lut 2014, 04:04
Miejscowość: Warszawa

 

PostKrzysztof_P | 19 Paź 2016, 07:11

Witam.

Ekstra , szczególnie druga wersja.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7916
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostDominik Woś | 19 Paź 2016, 11:15

Bardzo fajnie i ciekawie pokazana Kalifornia. :D Ta paleta z H-beta jest bardzo interesująca! Co skłoniło Cię do eksperymentu z H-beta zamiast standardowej palety z SII i OIII?

Jeśli chodzi o zdjęcie to zawsze można coś delikatnie dopieścić. :wink: Zerknij na poziomy na Twoim zdjęciu - wykres jest lekko odsunięty od lewej przez co tracisz trochę kontrastu.

NGC 1499 - Kalifornia: ngc1499 ha i hbeta light levels.jpg


Pomyśl też czy nie warto byłoby pozbyć się trochę magenty z tła i mgławicy (taki fioletowy zafarb powoduje) oraz troszeczkę mocniej skontrastować mgławicę. Podążyłbym w tym kierunku, ale to oczywiście mój gust a autor zdjęcia wie najlepiej co chciałby pokazać.

NGC 1499 - Kalifornia: NGC-1499-ha-i-hbeta-light-v2.jpg


No i ewentualnie można byłoby rozważyć prezentację Kalifornii w pozycji takiej jaką najczęściej spotyka się w internecie. :wink:

NGC 1499 - Kalifornia: NGC-1499-ha-i-hbeta-light-copy-v2_obrot180.jpg


Wybacz jeśli pozwoliłem sobie na zbyt wiele ingerując w Twoje piękne zdjęcie.

Pozdrawiam,
Dominik
Ostatnio edytowany przez Dominik Woś, 19 Paź 2016, 11:52, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 4398
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJanusz_P. | 19 Paź 2016, 11:32

No to już wiem czemu to zdjęcie nie dawało mi spokoju bo było do góry nogami :arrow: :shock:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostKrzysztof_P | 19 Paź 2016, 13:16

Witam.

Januszu mi też coś nie pasowało. :D

Pozdrawiam Krzysiek. :wink:
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7916
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostMaetrik | 19 Paź 2016, 13:41

Dziękuje za dobre słowa i oczywiście cenne wskazówki. Co do zdjęcia to lubię eksperymentować z różnymi nietypowymi kombinacjami kolorystycznymi, a przy okazji troszkę są wymuszone też przez niebo jakie serwuje miasto, przez co głównie zostaje narrowband. Nie dorobiłem się jeszcze SII, więc walcze z tym co mam, a zawsze szukałem obiektu pod h beta by go przetestować, wyczytałem, że kalifornia jest odpowiednia więc przeszedłem do ataku :)
Co do kontrastu i kolorku to faktycznie w tym co wypunktowałeś sporo racji jest, przysiądę jeszcze wieczorkiem w wolnej chwili i pokombinuje ;)
Aha...nie przygotowałem się i nie spojrzałem jak w rzeczywistości usytuowana jest mgławica, stąd taka orientacja, po prostu tak mi się bardziej podobała dlatego tak ją ułożyłem.
Dzięki jeszcze raz za rady.
Pozdrawiam Piotrek
 
Posty: 183
Rejestracja: 01 Lut 2014, 04:04
Miejscowość: Warszawa

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 141 gości

AstroChat

Wejdź na chat