NGC7008 rodzynek w morzu kleksów

PostMaPa | 02 Lis 2016, 22:38

Bardzo mało znany obszar nieba, po prostu nie ma tam nic co normalnie przykuwa uwagę na zdjęciach astrofotograficznych.
Tytul zapożyczony od jedynego obiektu NGC w kadrze : NGC 7008.

FSQ/STL11k

Image

Oto mapka sytuacyjna co to za fragment

Image
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

PostDominik Woś | 03 Lis 2016, 01:00

Marcinie, z ciekawości :wink: skąd pomysł na taki właśnie kadr? Teraz będziesz fotografował to czego większość adtrofotografów amatorów unika? :D

No chyba, że już inne ciekawsze kadry masz dawno obfotografowane. :wink:

A tak bardziej serio to bardzo ładnie te wszystkie ciemne brzydactwa w kadrze są zaprezentowane. :D

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostMaPa | 03 Lis 2016, 14:44

Domek napisał(a):Marcinie, z ciekawości :wink: skąd pomysł na taki właśnie kadr? Teraz będziesz fotografował to czego większość adtrofotografów amatorów unika? :D

Trafiłeś w sedno. Właśnie to mną kierowało kiedy decydowałem się na ten kadr. Chciałem coś innego nawet jeśli nie bardzo błyszczy i świeci kolorkami ;)
O ile sobie przypominam skanowałem ten rejon w lornetce w tym samym czasie i chyba z powodzeniem odnotowałem część tych pociemnień.
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

PostKrater | 03 Lis 2016, 18:23

Marcin, na widok tego ujęcia (tego zbiorczego) zamurowało mnie po raz kolejny pomimo niejakiego już oswojenia z Waszymi pracami :shock: .
I od dwóch dni myślę co napisać (aby się nie powtarzać) i na którym forum :wink: .
Tymczasem refleksje mam takie dwie:
1/ pierwsza myśl będzie stara ale powtórzę (chociaż nie pamiętam za kim) - fajnie byłoby mieć tak całe niebo :mrgreen: . (no powiedzmy z naszego kraju)
2/ po drugie - to ja się szczególnie cieszę z wybierania do focenia miejsc, w których "nic nie ma" :idea: . No i proszę o więcej takich zdjęć.
Sporo mamy zdjęć obiektów pięknych, trudnych, spektakularnych lub w jakiś sposób konkretnych. Fragmenty nieba gdzie nic nie ma chyba z powodów oczywistych są rzadko fotografowane i prezentowane a jak widać są niezwykle ciekawe.
"Nie należy mnożyć bytów ponad konieczność" (Brzytwa Ockhama)
Awatar użytkownika
 
Posty: 409
Rejestracja: 23 Lip 2013, 12:08
Miejscowość: Kraków

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 103 gości

AstroChat

Wejdź na chat