Barnard 228 w Wilku

PostMaPa | 24 Lis 2016, 17:32

Poza pyłowym warkoczem Korony Południowej to chyba drugi taki kadr gdzie bohaterem jest pyłek kosmiczny. Pomysłodawcą obiektu był kolega lukost, który notabene próbował mi pokazać ten obiekt. Nie pamiętam wszakże czy w końcu potwierdziłem "widzenie" bo oczy naświetlałem co chwilkę tabletem tudzież wyświetlaczem aparatu ale cel ująłem, mam nadzieję, jakoś artystycznie.

Canon 6Dmod/200mm ~1.5h

W pełnej wersji po kliknięciu widać dużo większy obszar.

Image
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

PostDominik Woś | 24 Lis 2016, 20:27

Super wyszło Marcinie. :D Bardzo fajnie wyglądają te pyły na Twoich zdjęciach, kolorystyka bardzo naturalna moim zdaniem. To jest też chyba jeden z "niższych" Barnardów, deklinacja to minus 34 stopnie. Co ciekawe, Barnard nie miał tej ciemnej mgławicy na zdjęciach w swoim atlasie. Kolega Łukasz, nie oszukiwał więc, twierdząc że jest ładnie widoczna wizualnie. :wink:

Zauważ jednak, że dla naszej półkuli zdjęcie jest do góry nogami (co w niczym nie przeszkadza oczywiście w jego percepcji). :wink: Można zawsze wstępnie oznaczyć obiekty na zdjęciu, korzystając z Astronometry.net

Barnard 228 w Wilku: image.jpeg


Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 186 gości

AstroChat

Wejdź na chat