Point grey Firerfly i Flycap - problem z ustawieniem paramet

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostCharon X | 30 Sty 2017, 21:17

W końcu skompletowałem zestaw do astrofoto planetarnego - SCT 5"+EQ3-2 z napędem w 1 osi, kamerka Point grey firerfly i notebook - miałem już 2 sesje - raz Wenus i Marsa i wczoraj Jowisza nad ranem. Z obórbką w AS2 nie mam problemu, bo już jakiś czas temu wyszedł mi niezły Jowisz, tylko z materiału kolegi (z MC 180 i takiej samej kamerki).
Z parametrów ustawiam głownie "shutter" - wtedy ustawia się jasność obiektu, niestety najcześciej albo jest prześwietlony, albo robi się ciemny wirujący kleks. Z wenus mi praktycznie nic nie wyszło - w zasadzie wszystkie klatki kiepskie, bo odbiegało od rzeczywistego kształtu, bądź było prześwietlone i nawet się faza nie zgadzała. Wczorajszy Jowisz wyszedł z kolei za ciemny i zaszumiony, ze tylko główne pasy widać i nic ponadto. Szkoda tylko tego czekania do 6 rano.
Jeszcze jedno z ważniejszych okien w flycapture jest zbyt duże i nie da się tego obsługiwać. Stąd muszę przed avikowaniem jakiś rozmiar czcionki zmniejszać we właściwościach ekranu, wtedy okno sie miejści w całości, ale wszystko staje się mało czytelne.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1420
Rejestracja: 02 Lip 2006, 18:21

Postriklaunim | 31 Sty 2017, 00:17

Flycap służy raczej tylko do testowego podglądu. Wiele parametrów wtedy jest ustawiana automatycznie (np. ekspozycja). Dlatego lepiej nagrywać w FireCapture (lub SharpCap). Wrzuć zrzut ekranu z tym problemem wyglądu FC.
* Zestawp: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM
* rkblog.dev (EN)
Awatar użytkownika
 
Posty: 3676
Rejestracja: 28 Paź 2009, 20:10
Miejscowość: Warszawa

PostCharon X | 02 Lut 2017, 01:33

Zainstalowałem Firecapture, na stacjonarmym mi działa, ale na lapku się czepia o jakieś sterowniki do Firefly, chociaż tam mam tak samo zainstalowane, bo Flycap przecież działa.

Aha wyszło dlaczego nie mogłem ustawić dobrych parametrów - trzeba było gain jeszcze ruszyć.

Z tym oknem chodzi, że jest na tyle duże, że nie mieści się na ekranie notebooka przy standardowych ustawieniach w największej rozdzielczości, nie ma też paska przesuwającego góra-dół. Gdzieś było o metodzie przesuwania okna na klawiaturze strzałkami, ale kliknieciu "enter" wszystko wraca na pozycję. Stąd przestawiam we właściwościach ekranu dpi z 96 na 72, wtedy okno mam w całości na ekranie, ale bardzo małą czcionkę, że ledwie widzę napisy.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1420
Rejestracja: 02 Lip 2006, 18:21

PostMateuszW | 02 Lut 2017, 02:19

Charon X napisał(a):Z tym oknem chodzi, że jest na tyle duże, że nie mieści się na ekranie notebooka przy standardowych ustawieniach w największej rozdzielczości, nie ma też paska przesuwającego góra-dół. Gdzieś było o metodzie przesuwania okna na klawiaturze strzałkami, ale kliknieciu "enter" wszystko wraca na pozycję. Stąd przestawiam we właściwościach ekranu dpi z 96 na 72, wtedy okno mam w całości na ekranie, ale bardzo małą czcionkę, że ledwie widzę napisy.

Jaką masz rozdzielczość ekranu? Ja na 1024x768 nie mam problemów.
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

Postriklaunim | 02 Lut 2017, 09:42

Charon X napisał(a):Zainstalowałem Firecapture, na stacjonarmym mi działa, ale na lapku się czepia o jakieś sterowniki do Firefly, chociaż tam mam tak samo zainstalowane, bo Flycap przecież działa.


W katalogu FireCapture pojawi się tekstowy plik z logiem błędu. W przypadku Point Greya może być tak że aplikacja nie widzi pliku DLL, o czym będzie napisane w logu - wtedy trzeba go skopiować z katalogu flycap do katalogu FC. Poza tym jak masz 32-bitowe FC to potrzeba też 32-bitowych sterowników Point Greya (a nie tylko 64).
* Zestawp: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM
* rkblog.dev (EN)
Awatar użytkownika
 
Posty: 3676
Rejestracja: 28 Paź 2009, 20:10
Miejscowość: Warszawa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

AstroChat

Wejdź na chat