Wspomnienia c.d. - Plejady i Kalifornia

PostGucio | 03 Lut 2017, 05:27

Jak już wziąłem się za odgrzebywanie materiału to lecę dalej. Kolejny klasyczny kard, czyli Plejady i Kalifornia ze 100mm.

Canon 5D mkII unmod, Canon 100mm f/2 na f/4, 162x60s, ISO 2000.
Wspomnienia c.d. - Plejady i Kalifornia: plejady_kalifornia_pp1.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 25 Maj 2010, 17:44
Miejscowość: Tuchów

Postmaxio | 03 Lut 2017, 08:29

Kolejne zdjęcie pierwsza klasa, wyjątkowo ta Twoja puszka jakoś mało szumi jak przy tak wysokich iso, choć z drugiej strony ta ilość klatek też robi swoją robotę.
 
Posty: 194
Rejestracja: 11 Wrz 2015, 20:54

PostGucio | 03 Lut 2017, 13:03

maxio napisał(a):Kolejne zdjęcie pierwsza klasa, wyjątkowo ta Twoja puszka jakoś mało szumi jak przy tak wysokich iso, choć z drugiej strony ta ilość klatek też robi swoją robotę.

Ee szumi chyba jak każda inna, sądzę właśnie, że to zasługa ilości klatek i sztuczek w obróbce. ;)
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 25 Maj 2010, 17:44
Miejscowość: Tuchów

PostDominik Woś | 05 Lut 2017, 00:15

Super kadr, jednak Canon jest bardzo wrażliwy na poprawną kalibrację (darki, flaty i biasy), inaczej, tak ja na tym zdjęciu, w trakcie stackowania hotpiksele tworzą pasy na wynikowym zdjęciu.

Da się ten mankament lekko zredukować poprzez obrót zdjęcia w PS i zastosowanie plugina "Reduce horizontal banding". Ten plugin jest też całkiem użyteczny do wykasowywania niepożądanych śladów po satelitach, szczególnie tych geostacjonarnych w okolicy równika, które mogą być dość dokuczliwe. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostGucio | 05 Lut 2017, 14:22

Dzięki! No pasy to właśnie problem, z którym nie umiałem do końca sobie poradzić. Chodzi Ci o plugin z Astronomy Tools? Niestety nie posiadam, a słyszałem, że to dobrze działa. Oczywiście najlepszym wyjściem byłaby pełna kalibracja. ;)
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 25 Maj 2010, 17:44
Miejscowość: Tuchów

PostDominik Woś | 05 Lut 2017, 16:05

Gucio napisał(a):Dzięki! No pasy to właśnie problem, z którym nie umiałem do końca sobie poradzić. Chodzi Ci o plugin z Astronomy Tools? Niestety nie posiadam, a słyszałem, że to dobrze działa. Oczywiście najlepszym wyjściem byłaby pełna kalibracja. ;)


Tak, to plugin z Astronomy Tools. Darki możesz sobie dorobić nawet teraz, w Canonie masz odczyt temperatury matrycy, dlatego w podobnej temperaturze przy jakiej robiłeś zdjęcia możesz zrobić darki i sprawdzić czy temperatura matrycy jest podobna. Można wrzucić Canona do lodówki lub nawet zamrażarki. :wink: Pamiętaj jedynie o odrzuceniu pierwszego darka, gdyż zazwyczaj będzie miał temperaturę o kilka stopni niższą niż kolejne.

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Posttayson.82 | 05 Lut 2017, 16:41

W APT bardzo ładne czytelnie w opisie pliku jest temp.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1074
Rejestracja: 03 Lis 2007, 20:38
Miejscowość: Wołomin

PostGucio | 07 Lut 2017, 01:33

Domek napisał(a):Tak, to plugin z Astronomy Tools. Darki możesz sobie dorobić nawet teraz, w Canonie masz odczyt temperatury matrycy, dlatego w podobnej temperaturze przy jakiej robiłeś zdjęcia możesz zrobić darki i sprawdzić czy temperatura matrycy jest podobna. Można wrzucić Canona do lodówki lub nawet zamrażarki. :wink: Pamiętaj jedynie o odrzuceniu pierwszego darka, gdyż zazwyczaj będzie miał temperaturę o kilka stopni niższą niż kolejne.

Tak, znam te numery z lodówką, już tak nawet robiłem kiedyś. Także pewnie dorobię darki kiedyś, a tymczasem udało się coś zdziałać i chyba jest lepiej:
Wspomnienia c.d. - Plejady i Kalifornia: plejady_kalifornia_pp2m.jpg

Dzięki Wam za wskazówki!
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 25 Maj 2010, 17:44
Miejscowość: Tuchów

PostDominik Woś | 07 Lut 2017, 21:42

Gucio napisał(a):
Domek napisał(a):Tak, to plugin z Astronomy Tools. Darki możesz sobie dorobić nawet teraz, w Canonie masz odczyt temperatury matrycy, dlatego w podobnej temperaturze przy jakiej robiłeś zdjęcia możesz zrobić darki i sprawdzić czy temperatura matrycy jest podobna. Można wrzucić Canona do lodówki lub nawet zamrażarki. :wink: Pamiętaj jedynie o odrzuceniu pierwszego darka, gdyż zazwyczaj będzie miał temperaturę o kilka stopni niższą niż kolejne.

Tak, znam te numery z lodówką, już tak nawet robiłem kiedyś. Także pewnie dorobię darki kiedyś, a tymczasem udało się coś zdziałać i chyba jest lepiej:
plejady_kalifornia_pp2m.jpg

Dzięki Wam za wskazówki!


Jasne, że lepiej. :D

W środkowej parti zdjęcia masz obszar od IC348 do NGC1333 (IC348 bardziej na środku a NGC1333 na górze). W węższym kadrze wygląda to tak:

http://astrofotografia.eu/from-ic348-to-ngc1333-star-field-in-perseus/

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostGucio | 07 Lut 2017, 23:23

Domek napisał(a):W środkowej parti zdjęcia masz obszar od IC348 do NGC1333 (IC348 bardziej na środku a NGC1333 na górze). W węższym kadrze wygląda to tak:

http://astrofotografia.eu/from-ic348-to-ngc1333-star-field-in-perseus/

Ten obszar jest świetny, ale musi być bardzo trudny do zrobienia. Będzie na pewno na mojej liście kiedyś.
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 25 Maj 2010, 17:44
Miejscowość: Tuchów

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 82 gości

AstroChat

Wejdź na chat