Kilka pytań - PHD , Korektor komy

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Postkomprez | 12 Maj 2017, 20:48

Witajcie !

NIestety niebo w tym roku słabe i dopiero teraz zaczołem jako takie testy po zeszłorocznej porażce z PHD.

Obecnie jest dużo lepiej ...ale ...

W PHD 2 próbowałem robić guiding (przerobiony szukacz 9x50 + Atik Titan) i szło dość dobrze nie powiem ...
ale przy próbie kalibracji zauważyłem że w osi Wschód - Zachód kalibracja idze tak jak powinna czyli idzie powiedzmy
12-13 kroków a pózniej wraca zaznaczona gwiazda do pozycji wyjściowej natomiast przy osi Pólnoc Południe dzieje się coś
dziwnego ... kalibracja idzie powiedzmy te 12 kroków w Północ po czym przechodzi w kroki Południowe a gwiazda się nie wraca ....
Pomimo tego guiding rusza i ma się całkiem nieźle ale co to może oznaczać ? luzy na montażu ???
Dodam że ostatnio przeglądałem montaż pod kątem luzów i były delikatne i zostały skasowane.


Inna kwestia dotycząca korektora komy. Zakupiłem Baader-a Mark III i jest to spięte poprzez przelotke Canon - M48 bodajże
Ta przelotka to oczywiście całość pod Canona bez dodatkowych rzeczy.
Efekty jakie mam nie powalają ponieważ licząc całe zdjęcie po bokach widać pojechane gwiazdy ... zastanawiam się czy to
efekt dużej matrycy i korektor nie wyrabia w całości czy mam coś skopane a optyką w tubie ?

Poglądowa klatka (na pałę przerobione w LR żeby tylko było cokolwiek widać)
Załączniki
Kilka pytań - PHD , Korektor komy: LIGHT_180s_800iso_+15c_20170511-22h36m16s538ms.jpg
--------------------------------------
Wydruki 3D na zamówienie - akcesoria astro, części zamienne itp
Wszelkiego rodzaju naprawy sprzętu, odzysk danych.
komprez_ns@o2.pl
------------------------------------
 
Posty: 143
Rejestracja: 02 Mar 2011, 14:10
Miejscowość: Nowy Sącz

 

PostJanusz_P. | 12 Maj 2017, 21:08

Zapewne brak w zestawie dedykowanej złączki która pozwala ustawić korektor osiowo w wyciągu teleskopu na gwincie:
http://astrokrak.pl/fotograficzne/1369- ... -komy.html
bo mocowanie go na walcu obudowy w wyciągu z clamping ringami jest o kant d..y rozbić :arrow: :wink: :mrgreen:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postkomprez | 12 Maj 2017, 22:04

U mnie to wygląda tak

http://s395.photobucket.com/user/backyardscope/media/DSC00429.jpg.html

Mocuje go bezpośrednio w wyciągu w 2'' i mocowanie jest za pomocą 2 śrubek ... nie mam clapingringów ;)

dodam jeszcze że oryginalne mocowanie celesterona pod 2'' jest dłuższe i nie łapałem ostrości w tej konfiguracji
ale wymieniłem w wyciągu mocowanie 2'' od Oriona i jest ono sporo krótsze i teraz ostrość łapie
--------------------------------------
Wydruki 3D na zamówienie - akcesoria astro, części zamienne itp
Wszelkiego rodzaju naprawy sprzętu, odzysk danych.
komprez_ns@o2.pl
------------------------------------
 
Posty: 143
Rejestracja: 02 Mar 2011, 14:10
Miejscowość: Nowy Sącz

 

Postzbyszek | 12 Maj 2017, 22:54

Popatrz na zdjęcie, czy centralnie w środku jest pole co ok, czy z boku . Jak z boku to coś z kolimacja.
JAk centralnie ok, to nie ten, czy inna odległość korektora od matrycy aparatu pewnie . To tak w/g mojej logiki. :)
Nie zajmuję się foto, choć z przypadku kupiłem wyciąg z gwintem 48x0.75, już wiem czemu ktoś tak przerabiał ..
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

Posttayson.82 | 13 Maj 2017, 00:02

Z shiftem robisz kalibracje?
Zmień czas kroku kalibracji. U mnie to było 500ms no i czas exp pojedynczej klatki guidera ok 3-5s.
Awatar użytkownika
 
Posty: 1074
Rejestracja: 03 Lis 2007, 20:38
Miejscowość: Wołomin

PostJanusz_P. | 13 Maj 2017, 14:29

Tylko mocowanie złączką na gwint zapewnia równoległość osi optycznej teleskopu i korektora komy :arrow: :idea:
Mocowanie na dwie śrubki dociskające walec to jest i dobre ale do obserwacji okularami a astrofotografia ma o wiele surowsze wymogi równoległości i osiowości poszczególnych części setupu :arrow: :!:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostMateuszW | 13 Maj 2017, 15:46

komprez napisał(a):natomiast przy osi Pólnoc Południe dzieje się coś
dziwnego ... kalibracja idzie powiedzmy te 12 kroków w Północ po czym przechodzi w kroki Południowe a gwiazda się nie wraca ....
Pomimo tego guiding rusza i ma się całkiem nieźle ale co to może oznaczać ? luzy na montażu ???
Dodam że ostatnio przeglądałem montaż pod kątem luzów i były delikatne i zostały skasowane.

To jest ewidentnie kwestia luzów. Po prostu te 12 kroków wstecznych jest niewystarczające do jego pokonania. Zwiększ calibration step, jak radzi Tayson i upewnij się, że dobrze skasowałeś te luzy :) Niestety nie da się tego zrobić idealnie, zawsze coś zostaje.
Jest jeszcze potencjalnie druga możliwość - żyła odpowiedzialna za ruch w S nie kontaktuje w kablu. To łatwo sprawdzić - włącz sobie okienko manual guide, czy jakoś tak się ono nazywa i tam ręcznie poklikaj na przyciski - jeśli montaż będzie się ruszać w każdą stronę, to znaczy że jest ok.
Janusz_P. napisał(a):Tylko mocowanie złączką na gwint zapewnia równoległość osi optycznej teleskopu i korektora komy :arrow: :idea:
Mocowanie na dwie śrubki dociskające walec to jest i dobre ale do obserwacji okularami a astrofotografia ma o wiele surowsze wymogi równoległości i osiowości poszczególnych części setupu :arrow: :!:

Januszu, proszę... Wiadomo, że sztywne połączenie korektora z wyciągiem jest ważne, ale nie najważniejsze. Tutaj to zupełnie drugorzędna kwestia. Na załączonym zdjęciu komę widać z każdej strony, co świadczy jednoznacznie o złej odległości korektora od matrycy.

Obstawiam, że problemem jest ta złączka M48 do Canona. Ona powinna być grubsza, niż złączka T2, ale czy jest? Na pewno masz M48? Bo ten pierścień z napisem coma corrector mi nie pasuje na zdjęciu... Do M48 powinieneś mieć 57,5 mm od matrycy, a dla T2 55 mm (http://www.baader-planetarium.com/en/do ... rfaces.pdf). Backfocus Canona to 44 mm, czyli pozostaje odpowiednio 13,5 i 11 mm grubości złączek. Czy tyle masz u siebie? Celestron ma f/5, więc zalecane odległości powinny być ok...
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

PostJanusz_P. | 13 Maj 2017, 20:53

Lewy górny róg jest o wiele lepiej skorygowany niż prawy górny róg i pozostałe więc nie osiowość też na pewno występuje w tym setupie a co do odległości bazowej to przy F/5 powinna być rygorystycznie przestrzegana więc trzeba pomierzyć istniejące złączki albo wręcz zrobić złączkę regulowaną i dobrać back-focus optymalnie do posiadanego lustra metodą próbnych ekspozycji ze skokiem co 0,5 mm przykładowo :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostMateuszW | 13 Maj 2017, 23:08

Tak, nieosiowość również występuje, ale ze zdjęcia nie da się stwierdzić, czy to kwestia mocowania w wyciągu, czy samej kolimacji. W f/5 odległość zalecana przez producenta powinna być dobra, na pewno w SW się sprawdza, a nie sądzę żeby firma miała tu znaczenie (światłosiła to światłosiła). Co innego w jaśniejszych tubach, u mnie w f/4 potrzeba odległość dać nieco większą.
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

Postkomprez | 14 Maj 2017, 16:42

Dzieki za podpowiedzi !

Już prawie wiem na pewno że moje zamocowanie jest dupiaste ... w sensie nie mam tej wymaganej odległości od matrycy ...
Niestety nie posiadam przedłużki żeby to zwiększyć ale przy najbliższej okazji jak spotkam się z kumplem to sprawdzę czy któraś
się nie nada od OAG-a bo wiem że tam są jakieś odkręcane ....

Co do PHD sprawszę te luzy ... jeśli chodzi o sygnały na przewodach to raczej odpada bo ja to mam spięte poprzez USB/RS232 pod pilota nie poprzez
kamerkę. Spinałem kiedyś to pod kamerę ale wydaje mi się że chodzi to chyba gorzej ... jak dziś się utrzyma pogoda to sprawdzę sobie to ;)
--------------------------------------
Wydruki 3D na zamówienie - akcesoria astro, części zamienne itp
Wszelkiego rodzaju naprawy sprzętu, odzysk danych.
komprez_ns@o2.pl
------------------------------------
 
Posty: 143
Rejestracja: 02 Mar 2011, 14:10
Miejscowość: Nowy Sącz

 

Postkomprez | 14 Maj 2017, 20:55

I jeszcze dorzucam troche info ... znalazłem w zasobach złączke projekcyjną do okularów i spasowała ale jej długość jest
zła (tak myślę)

Poniżej jeszcze fotka podmienionej złączki 2 calowej
Załączniki
Kilka pytań - PHD , Korektor komy: 20170514_204816_resize.jpg
Kilka pytań - PHD , Korektor komy: 20170514_163510_resize.jpg
--------------------------------------
Wydruki 3D na zamówienie - akcesoria astro, części zamienne itp
Wszelkiego rodzaju naprawy sprzętu, odzysk danych.
komprez_ns@o2.pl
------------------------------------
 
Posty: 143
Rejestracja: 02 Mar 2011, 14:10
Miejscowość: Nowy Sącz

 

PostMateuszW | 15 Maj 2017, 13:50

komprez napisał(a):ale jej długość jest zła (tak myślę)

Na pewno czytałeś mój post? Ona jest absurdalnie zła! Zmierz grubość (od początku gwintu do płaszczyzny bagnetu) swojego pierścienia do Canona i najlepiej zrób mu zdjęcie.
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

Postkomprez | 15 Maj 2017, 19:58

Tak czytałem ;)

Oczywiście że to nie przejdzie ... ale znalazłem inne rozwiązanie ...

Mam barlowa GSO i jak znasz jego budowe posiada on tuleje wykręcaną taką srebrną ...
Niestety z jednej strony nie posiada ona stosownego gwintu ale bagnet od Canona ma możliwość blokady
czegokolwiek na 3 śrubach i można to spokojnie zamocować i wycentrować

Z tą długością dystans pomiędzy końcem MPCC a bagnetem chyba spasuje, zmierzę dokładnie i zrobie fotke jak prosiłeś.
--------------------------------------
Wydruki 3D na zamówienie - akcesoria astro, części zamienne itp
Wszelkiego rodzaju naprawy sprzętu, odzysk danych.
komprez_ns@o2.pl
------------------------------------
 
Posty: 143
Rejestracja: 02 Mar 2011, 14:10
Miejscowość: Nowy Sącz

 

PostJanusz_P. | 16 Maj 2017, 20:54

A nie prościej zamówić od razu dedykowaną złączkę dostepną od ręki która zapewni odpowiednią odległość bazową i osiowość korektora w wyciągu: http://astrokrak.pl/fotograficzne/1369- ... -komy.html bo jest mocowana w wyciągu i do pierścienia T2/EOS na gwintach :arrow: :idea:
Załączniki
Kilka pytań - PHD , Korektor komy: zlaczka-do-korektora-komy.jpg
zlaczka-do-korektora-komy.jpg (7.44 KiB) Obejrzany 8957 razy
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostMateuszW | 16 Maj 2017, 21:03

komprez napisał(a):Tak czytałem ;)

Oczywiście że to nie przejdzie ... ale znalazłem inne rozwiązanie ...

Mam barlowa GSO i jak znasz jego budowe posiada on tuleje wykręcaną taką srebrną ...
Niestety z jednej strony nie posiada ona stosownego gwintu ale bagnet od Canona ma możliwość blokady
czegokolwiek na 3 śrubach i można to spokojnie zamocować i wycentrować

Z tą długością dystans pomiędzy końcem MPCC a bagnetem chyba spasuje, zmierzę dokładnie i zrobie fotke jak prosiłeś.

Ale zdajesz sobie sprawę, że brakuje Ci max kilka mm? Zamiast kombinować lepiej kupić stosowny pierścień do aparatu z odpowiednią grubością (o ile ten obecny nie jest odpowiedni).
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

PostJanusz_P. | 16 Maj 2017, 21:29

Kolega myśli że jak ma wiaderko złączek przydasiów i kilka pomysłów to jakość to będzie :wink: ale niestety astrofotografia to wymagająca Pani i bez dedykowanych rozwiązań nie będzie tu dobrych wyników ale też ma w pewnym sensie rację, własne doświadczenia są bezcenne podobnie jak czas zmarnowany na kolejne nieudane rozwiązania :arrow: :mrgreen:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postkomprez | 16 Maj 2017, 22:05

Właśnie Januszu ;) Ale zdziwiłbyś się bo większość rzeczy robi się poprzez kombinację a dopiero później wydaje się pieniądze np na przedłużkę
która kosztuje krocie .. bo bez przesady ale kawalek metalowej tulei płacić w okolicach 100zł to jest to moim zdaniem zdzierstwo jak i większość
akcesoriów do astrofoto i nie tylko .. no ale to jest jak z ASO z samochodami - kupujesz raz a ktoś musi zarobić ;) a w dodatku że nie jest to
dość popularny kierunek hobby ...

Co do tego adaptera który poleciłeś to akurat jest mi to zbędne ponieważ sam wyciąg w C8N i tak jego osiowość przy ruchach ma dużo do
ideału tak więc póki go nie zmienię nie ma to sensu ..

No to tak pomierzyłem z tym co mam i wychodzi mi odległość 41mm i jest to odległość samej tulejki... szału nie ma ... niestety nie mam jeszcze tych adapterów od OAG-a - będe wiedział
koło piątku ...

Na razie wygląda to tak :
Załączniki
Kilka pytań - PHD , Korektor komy: 20170516_215320_resize.jpg
Kilka pytań - PHD , Korektor komy: 20170516_215557_resize.jpg
--------------------------------------
Wydruki 3D na zamówienie - akcesoria astro, części zamienne itp
Wszelkiego rodzaju naprawy sprzętu, odzysk danych.
komprez_ns@o2.pl
------------------------------------
 
Posty: 143
Rejestracja: 02 Mar 2011, 14:10
Miejscowość: Nowy Sącz

 

Postkomprez | 16 Maj 2017, 22:23

I jeszcze takie wnioski ...

Obawiam się że ten adapter Januszu co mi poleciłeś nawet nie zadziała ... ponieważ i tak już musiałem zamontować low profile 2'' a jak zwiększe
jeszcze odległość przedłużką pomiędzy MPCC a aparatem to ostrości już na tym nie złapie ... w obecnym setupie ratuje mnie wsunięcie całości
w obecny wyciąg bo właśnie to sprawdziłem i chowa się ładnie ...

W tym momemncie mam powiedzmy te 40 pare mm przedłużki ... z tego co wyczytałem optymalna odległość w C8N jest to 55-58mm pomiędzy
korektorem a matrycą ... pytanie jaka odległość jest od samego mocowania w Canonie do matrycy ;)
--------------------------------------
Wydruki 3D na zamówienie - akcesoria astro, części zamienne itp
Wszelkiego rodzaju naprawy sprzętu, odzysk danych.
komprez_ns@o2.pl
------------------------------------
 
Posty: 143
Rejestracja: 02 Mar 2011, 14:10
Miejscowość: Nowy Sącz

 

PostMateuszW | 16 Maj 2017, 22:24

komprez napisał(a):Na razie wygląda to tak :

Boziu przenajświętsza!

Przeczytaj jeszcze raz, ze zrozumieniem mój post:
Do M48 powinieneś mieć 57,5 mm od matrycy, a dla T2 55 mm (http://www.baader-planetarium.com/en/do ... rfaces.pdf). Backfocus Canona to 44 mm, czyli pozostaje odpowiednio 13,5 i 11 mm grubości złączek.

Napiszę innymi słowami: sam Canon daje Ci już 44 mm odległości od korektora! Jak dołożysz do tego 41 mm tych Twoich złączek, to robi się 85, czyli absurdalnie dużo.

Zmierz proszę grubość tej złączki Canona, o tutaj:
Kilka pytań - PHD , Korektor komy: M48eos-t-ring-canon-eos-m48.jpg

Powinieneś mieć tam 13,5 mm, aby była dobra odległość.
komprez napisał(a):Co do tego adaptera który poleciłeś to akurat jest mi to zbędne ponieważ

Adapter Janusza Ci się nie przyda, bo on pasuje tylko i wyłącznie do teleskopów SW :) A jakość wyciągu to swoją drogą...
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

PostMateuszW | 16 Maj 2017, 22:27

komprez napisał(a):pytanie jaka odległość jest od samego mocowania w Canonie do matrycy ;)

Trąbię o tym od 3 dni, ta odległość to... 44 mm.
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

Postkomprez | 16 Maj 2017, 22:46

Ok ... jakoś w tym tyg nie za bardzo trybie i cienko z czasem wiec nie miej mi za złe ze pominąłem kilka ważnych faktów :) zaraz to zmierze

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka
--------------------------------------
Wydruki 3D na zamówienie - akcesoria astro, części zamienne itp
Wszelkiego rodzaju naprawy sprzętu, odzysk danych.
komprez_ns@o2.pl
------------------------------------
 
Posty: 143
Rejestracja: 02 Mar 2011, 14:10
Miejscowość: Nowy Sącz

 

Postkomprez | 16 Maj 2017, 22:49

Dobra .... u mnie jest to 10mm

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka
--------------------------------------
Wydruki 3D na zamówienie - akcesoria astro, części zamienne itp
Wszelkiego rodzaju naprawy sprzętu, odzysk danych.
komprez_ns@o2.pl
------------------------------------
 
Posty: 143
Rejestracja: 02 Mar 2011, 14:10
Miejscowość: Nowy Sącz

 

PostMateuszW | 16 Maj 2017, 23:52

komprez napisał(a):Dobra .... u mnie jest to 10mm

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Czyli brakuje Ci 3,5 mm, a nie 40 :P A takiej przedłużki nie zrobisz, bo jej nie nakręcisz. Sugerowałbym zakup złączki T2 zamiast M48, bo one powinny już mieć prawidłową grubość. A przelot T2 jest wystarczający.
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

Postkomprez | 17 Maj 2017, 07:38

Moja złączka ma T2 i M48 .. jest w zastawie jeszcze z MPCC jakiś pierścień ale nie zmierzyłem jeszcze jego długości i pasuje na M48 ale na oko ma jakieś 2-3mm właśnie
Swoją drogą ja to wkręcałem na m48 i tak jakby MPCC wchodzi głębiej w mój adapter EOS...

Zobaczę po pracy jak to się ma...
--------------------------------------
Wydruki 3D na zamówienie - akcesoria astro, części zamienne itp
Wszelkiego rodzaju naprawy sprzętu, odzysk danych.
komprez_ns@o2.pl
------------------------------------
 
Posty: 143
Rejestracja: 02 Mar 2011, 14:10
Miejscowość: Nowy Sącz

 

PostMateuszW | 17 Maj 2017, 13:23

Normalna konfiguracja tego korektora jest taka, że zakręcasz ten pierścień z zestawu na M48 i pierścień T2/EOS o grubości 11 mm na T2. Wtedy jest wszystko cacy.
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat