Trzy Krzyże Południa

PostMaPa | 08 Lip 2017, 18:32

Ta część nieba stała wysoko, jeśli mogę tak ując, zaraz po zapadnięciu nocy. Postanowiłem więc uwiecznić nie jeden ale 3 "krzyże południa". Krzyż jest oczywiście jeden ale układ gwiazd w rejonie jest na tyle mylący, że idę o zakład, że gdybym postawił osobę nie znającą dobrze mapy południowego nieboskłonu z dużym prawdopodobieństwem wskazałaby nie ten co potrzeba albo kilka na raz ;).To szeroki pojedynczy kadr - udało się zmieścić aż tyle nieba w 50mm+FF.

W tej wersji specjalnie ich jeszcze nie zaznaczyłem. Dla potrzeb zobrazowania duże gwiazdki można by zblurować bo jak widać mamy tysiące gwiazdek :) i nie oddają tego co widać o zmroku. Uwierzcie, że jasne gwiazdy pięknie rysują swoje konstelacje.

Canon 6D, Sigma 50mmA@3.2, iso1600, ~1h

Image
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

Postzbyszek | 08 Lip 2017, 19:03

Tak sobie patrzę na Twoje zdjęcia, na to mnóstwo i jeszcze więcej gwiazd, po co to komu było potrzebne i na co ? Przecież dla samego aby było, to ja rożne graty, szkiełka zbieram , trudno mi pojąć aby wyżej podobnie :) . W naszym Świecie jest coś takiego jak powielanie , Tam większe różności ...
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 92 gości

AstroChat

Wejdź na chat