IC 1318 - MOTYL

PostMaetrik | 06 Wrz 2017, 19:24

Witam
Materiał zbierany w sierpniu w większości w bezksiężycowe noce.
IC 1318 - Mgławica Motyl
ED 80, HEQ5, QHY8L -20c
38x600s Ha i 36x900s OIII
Warszawa

IC 1318 - MOTYL: motyl sroda_2.jpg


Pozdrawiam
 
Posty: 183
Rejestracja: 01 Lut 2014, 04:04
Miejscowość: Warszawa

 

Posttayson.82 | 09 Wrz 2017, 22:09

Wiem, ze z tej kamery mozna dac zdjecie w wiekszej rozdzielczosci.
Dlaczego tak bardzo resizujesz swoje?
Zdaje sobie sprawe ze mniejsza rozdzieloczosc to mniej widoczne bledy/szumy z obrobki....

Ja u siebie zauwazylem, ze przy zmniejszaniu wiele trace na jakosci gwiazdek (robia sie kwadratowe i bezplciowe) i detalu calosci.
Nie szkoda Ci tego?
Awatar użytkownika
 
Posty: 1074
Rejestracja: 03 Lis 2007, 20:38
Miejscowość: Wołomin

PostFranz | 09 Wrz 2017, 23:26

To jest kamerka kolorowa. W Ha czynny jest co czwarty piksel i otrzymuje się zdjęcie dwa razy mniejsze. Tak są czytane fitsy np. W fitsworku, z tego co wiem.
Pozostałe wąskie pasma O3 i S2 trzeba dostosować do tego jak się domyślam.
Nie obrabiałem takich z QHY8L ale miałem tą kamerkę i spotkałem się z tym kiedy zrzuciłem jedno jedyne zdjęcie w fitsworku zrobione tą kamerką w Ha. Chyba o to chodzi :roll:
 
Posty: 979
Rejestracja: 17 Paź 2009, 04:24
Miejscowość: Zabrze, Brenna

 

PostMaetrik | 10 Wrz 2017, 12:20

rozdzielczość zdjęcia nie zmienia się jak zbieramy materiał w ha czy z innym filtrem.
Zmniejszyłem je by komfortowo się oglądało, mało kto ma ekran lepszy niż FHD a niektórzy pewnie mają i niższą rozdzielczość, daje więc fotkę w okolicach HD by ładnie, nienachalnie wypełniła większość powierzchni ekranu by nie musieć go przewijać, przesuwać. Po protu by się wygodnie oglądało :)
 
Posty: 183
Rejestracja: 01 Lut 2014, 04:04
Miejscowość: Warszawa

 

Posttayson.82 | 10 Wrz 2017, 12:31

Franz napisał(a):To jest kamerka kolorowa. W Ha czynny jest co czwarty piksel i otrzymuje się zdjęcie dwa razy mniejsze. Tak są czytane fitsy np. W fitsworku, z tego co wiem.
Pozostałe wąskie pasma O3 i S2 trzeba dostosować do tego jak się domyślam.
Nie obrabiałem takich z QHY8L ale miałem tą kamerkę i spotkałem się z tym kiedy zrzuciłem jedno jedyne zdjęcie w fitsworku zrobione tą kamerką w Ha. Chyba o to chodzi :roll:


Rozdzielczość zdejcia wynika z metody "wykuskania" sygnału NB.
Jabw maximie przy opcji extrakt bayer plane otrzymałem klatkę o 1/4 oryginału.
Natomiast Split tri color daje suba bez zmienionej rozdzielczości. Ewidentnie program musi sztucznie zwiększać rozdzielczość.
Stack i obróbka drugiego wariantu przynosi o wiele lepsze rezultaty.
Ja to mniej więcej robiłem tak
https://youtu.be/naLgMRiDApc
Awatar użytkownika
 
Posty: 1074
Rejestracja: 03 Lis 2007, 20:38
Miejscowość: Wołomin

PostFranz | 10 Wrz 2017, 18:59

Mnie w Ha zrzucało 1/2 liniowo albo 1/4 powierzchniowo co mnie wcale nie dziwiło w kolorowej kamerce bo Ha prawidłowo rejestrują tylko czerwone piksele. Chyba, że to nie jest kolorowa kamerka? Spierał się nie będę bo nic z tego nie mam :shock:
 
Posty: 979
Rejestracja: 17 Paź 2009, 04:24
Miejscowość: Zabrze, Brenna

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 138 gości

AstroChat

Wejdź na chat