Mgławica Kalifornia HaRGB

Postmago83 | 18 Paź 2017, 19:42

Małe spotkanie w plenerze zawsze było przyjemniejsze od wielogodzinnych posiedzeń w aucie sam na sam ze świecącą matrycą laptopa.
Z kolegą Maćkiem dość często się spotykamy i gadamy o głupotach jak nigdy ;)
On zbiera materiał sobie a ja sobie. Tym razem w kadr weszła Mgławica Kalifornia. Robiłem ją wcześniej z 750mm ogniskowej ale mieściła się tylko połowa.
Tu mam praktycznie w całości. Wiaterek troszkę kołysał montażem, ale przy 300mm ogniskowej wyszło dość punktowo :D Dodatkowo LP utrudniło mi zbieranie koloru.

eos1100Dmod + Tais3s F4,5- Ha 27x10min 1600iso
eos700D + Canon 300L F4- RGB 20x4min 400iso

Mgławica Kalifornia HaRGB: kalifornia forum.jpg

Mgławica Kalifornia HaRGB: kalifornia Ha_forum.jpg



Zdaję sobie sprawę z niedoskonałości obrabianego materiału, lecz moja optyka na tyle mi pozwala :wink:
Pozdrawiam
Gem45, TS150F2,8, Asi533mmp, Antlia Edge SHO
Pozdrawiam Marek.
Awatar użytkownika
 
Posty: 313
Rejestracja: 14 Sty 2011, 10:49
Miejscowość: Białystok

 

PostJarek76 | 19 Paź 2017, 12:45

Cześć.
Fajnie to wygląda.Zawsze wiedziałem,że Tair to dobry obiektyw z dobrze skorygowanym płaskim polem.
Mój Megrez 72 FD mimo flattenera WOIII nie może się równać z Tairem ,a miałem tych obiektywów w rękach trzy;)
Sam poluję na Kalifornię,ale pole widzenia mojego astrografu pozwoli chyba tylko w 1/3 zmieścić ta mgławicę.
Ale wiem,że zawsze można wykonać mozaikę.A patrząc na Twoje zdjęcie wiem teraz, który ciekawy fragment wybrać z tej mgławicy.

Pozdrawiam
Jarek
Astrofotografia
NEQ6,Refraktor,CCD

Polecam:
http://astronomiaamatorska.blogspot.com/
Awatar użytkownika
 
Posty: 1003
Rejestracja: 31 Gru 2006, 11:43
Miejscowość: Cieszyn

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 63 gości

AstroChat

Wejdź na chat