Serce Serca w bicolor (centralna część mgławicy IC1805)

PostDominik Woś | 29 Lis 2017, 20:19

Poniższe zdjęcie powstało w technice "bicolor" poprzez złożenie materiału pozyskanego z wykorzystaniem mojego przydomowego obserwatorium oraz filtrów H-alpha i OIII. Łączny czas naświetlania to 22 godziny (11 godzin i 30 min dla Ha oraz 10 godzin i 30 minut dla OIII) przy ekspozycjach 30 minut na pojedynczą klatkę. Kolorystyka trochę odbiega od lepiej znanej palety SHO (SII:Ha:OIII) gdyż w moim przypadku Ha jest kanałem czerwonym a nie zielonym.

Wykorzystany sprzęt to refraktor TEC140 APO @F7, montaż AP1200GTO i kamera Apogee U8300.

Serce Serca w bicolor (centralna część mgławicy IC1805): ic1805_haoiiioiii_75proc.jpg


Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostBogdan J. | 29 Lis 2017, 22:32

Moja kolorystyka, ciekawy trójwymiarowy efekt i fajny odbiór zdjęcia!!! Gigantyczny czas i Twoje umiejętności muszą przełożyć się na kolejną świetną pozycję do kolekcji.
Jednak mimo wszystko moje zdjęcie bardziej mi się podoba :D :D :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostDominik Woś | 29 Lis 2017, 22:55

Bogdan J. napisał(a):Moja kolorystyka, ciekawy trójwymiarowy efekt i fajny odbiór zdjęcia!!! Gigantyczny czas i Twoje umiejętności muszą przełożyć się na kolejną świetną pozycję do kolekcji.


Dzięki Bogdanie, w naszym klimacie fotografując w narrowbandzie nie jest jak wiesz łatwo uzbierać te kilkanaście godzin ekspozycji. :wink: Niby po 20 klatek na kanał ale każda klatka to pół godziny z życia. :wink:


Bogdan J. napisał(a):Jednak mimo wszystko moje zdjęcie bardziej mi się podoba :D :D :D


Nie dziwię się, Twoje też mi się bardziej podoba. :D Dla moich zdjęć w technice bicolor muszę trzymać się pewnego standardu kolorystyki, który sobie narzuciłem. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostBogdan J. | 30 Lis 2017, 08:18

No właśnie a ja ich się po prostu za bardzo nie trzymam :D :D :D jednak wiem jak podchodzisz do obróbki i ustalonych zasad i bardzo to szanuję.
Oczywiście nigdy nie zapomnę i mogę to przypomnieć, że praktycznie zdjęcia nauczyłem się obrabiać dzięki Twojej nieocenionej pomocy i nie wiadomo na jaki tor skręcił bym bez niej :wink: :!:
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 143 gości

AstroChat

Wejdź na chat