Obłok Molekularny Perseusza

PostMaPa | 29 Gru 2017, 20:03

Obłok Molekularny Perseusza. Bardzo ciekawy kompleks ciemnych mgławic rozjaśnianych artystycznie jasnymi gwiazdami rejonu. Posiada w zestawie kilka barwnych mgławic dobrze widocznych przy fotografiach z dużo większych ogniskowych. Cały praktycznie kadr jest wypełniony mniej lub bardziej gęstymi obłokami materii. Taki urok galaktyki w tamtym rejonie ale potrzeba dobrych warunków i trochę cierpliwości.

Canon 6D, 200mm@f3.5 ~2h

Image
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

PostDominik Woś | 29 Gru 2017, 20:35

Marcinie, fakt, że materiału jak na obszary mgławicowe zebrałeś nie za dużo ale jeszcze trochę koloru powinieneś dać radę z niego wydusić. :wink: Kiedyś fotografowałem ten obszar Epsilonem 130D i Canonem 6D (mod) i było całkiem kolorowo w tamtym rejonie. Poniżej Twoje zdjęcie w formacie jpg lekko "dłubnięte" aby zachęcić Cię do jego "pokolorowania".

Obłok Molekularny Perseusza: OmiPersei_200mm_2016_2200_s.jpg


A tutaj można znaleźć moją próbę uchwycenia tego obszaru wspomnianym powyżej sprzętem:

http://astrofotografia.eu/from-ic348-to-ngc1333-star-field-in-perseus/

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostMaPa | 30 Gru 2017, 12:34

Na tyle wystarczyło cierpliwości i warunków chodź kiedyś pewnie podejdę ponownie dając więcej czasu na ten obszar. Co do saturacji to trochę za mocno jak dla mnie :) ale podbicie kolorów się przyda tym bardziej że nie ma wielu obszarów gdzie mamy takie zestawienie.
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 65 gości

AstroChat

Wejdź na chat