* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 656 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
 Temat postu: Re: Stara i nowa fotografia analogowa oraz cyfrowa.
PostWysłany: Nie Paź 14, 2018 10:02 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Przysietnica: PTMA Warszawa
Ło matko dawno coś tu nie dodawałem, ale za to dodam kilka zdjęć jakiegoś obiektu, który przelatywał nad Księżycem, moje myśli chodzą, że jest to satelita jakiś taki, co lata, bo na pozostałych zdjęciach nic nie ma tylko Księżyc, zdjęcie było robione wczoraj, czyli 2018-10-13 Aparatem Canon A580 ISO 800 czas naświetlania automatyczny, OTA Sky-Watcher SK804A, nie wynoszę teleskopów większych, bo na wzgląd mgły jak tylko Słońce zajdzie już widać, że mgła się robi dachy stają się mokre. To nie moja wina że mam mgły że zdjęcia wychodzą takie a nie inne. :wink:

Załączniki:
2018-10-14_10h44_24.jpg
2018-10-14_10h44_24.jpg (1.6 KiB) Obejrzany 177 razy

Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba
 Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Paź 14, 2018 3:38 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
A gdzie i o której godzinie robiłeś te zdjęcia?

Zakładając, że godzina w EXIFa jest mniej-więcej prawidłowa i że foty robione w Przysietnicy - to może to być albo Globalstar M046, albo Kaituo 1A.

PostWysłany: Nie Paź 14, 2018 4:10 pm 
Awatar użytkownika

Na godzinę nie ma, co patrzeć, ponieważ chciałem przełożyć z karty aparatu do komputera, komputer laptop nie odczytał tej karty. Godzina jest inna to było coś parę minut po 18:30 a na zdjęciu jest podana godzina 10:00, obiekt jest tylko na dwóch zdjęciach jak pisałem. Godzina 10:00 jest z dnia dzisiaj, co przełożyłem z aparatu za pomocą kabla zdjęcia. A i jeszcze jedno zdjęcia robione w mojej miejscowości ja nigdzie się nie przemieszczam z teleskopami dzisiaj też wyjdę na plac by obserwować. :wink:

Kiedy obserwujesz nocne niebo pełne gwiazd – Widzisz samego siebie. Astronomia to matka nauk i nie tylko- kamery CCD Tayama, Sony Acuter, Atik. lornetka 15x50 USSR.Refraktor paralaktyczny 60/900.Synta 6''OTA Sky-Watcher SK804A, Obrotowy Globus nieba

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Paź 14, 2018 4:38 pm 
Awatar użytkownika

W EXIFie jednego ze zdjęć jest 18:31 i okolice tej godziny zakładałem :) A Przysietnice właściwie są w Polsce dwie - mówimy o tej na Podkarpaciu, czy w Małopolsce?

PostWysłany: Pon Paź 15, 2018 7:54 am 
Awatar użytkownika

Małe wyjaśnienie, co do Przysietnicy miejscowości to Podkarpacie na dodatek najbliższe miasto mojej miejscowości to Brzozów jak się nie wpisze Przysietnica koło Brzozowa Podkarpacie to człowiek błądzi szukając gdzie ta miejscowość jest. Ważne jest to, że udało mi się jakiś tam obiekt zrobić na tle Księżyca, a nie zawsze się uda, czasem człowiek planuje, że coś tam załapie a tu nic, a bez planowania udało się jestem zadowolony, że coś mam. :wink:

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Paź 16, 2018 2:42 pm 
Awatar użytkownika

No to się zgadza :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 656 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: zenon-priest oraz 31 gości