Użycie telefonu komórkowego w astrofotografii

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Postsebwoj21 | 27 Mar 2018, 20:38

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiałem się czy jest możliwe wykorzystania matrycy aparatu (po usunięciu jego obiektywu) w astrofotografii planetarnej. Uzyskalibyśmy wtedy wielkość piksela rzędu 1µm (po zastosowaniu zoomu cyfrowego) oraz uniknęlibyśmy konieczności podłączania kamerki do laptopa w celu zebrania materiału. Na Google Play jest teraz masa programów do nagrywania w różnych formatach, również i tych podnoszących bitrate. Jedynymi problemami są rozbiórka modułu aparatu oraz montaż noska fotograficznego. Czy ktoś już przerabiał ten pomysł? Pozdrawiam :D
 
Posty: 8
Rejestracja: 12 Gru 2017, 21:05

 

Postdawid1508 | 27 Mar 2018, 20:50

Przerabiałem to, ale nie miałem filtra uv/ir i z ostrością było ciężko ale myślę, że potencjał jest.

telefon i sprzęt opisany na fotce.
Załączniki
Użycie telefonu komórkowego w astrofotografii: jowiszfinal3.jpg
Użycie telefonu komórkowego w astrofotografii: jowisz01.jpg
Sky-Watcher 8", Sky-Watcher 12" Go-To, filtr polaryzacyjny orion, S500 40mm, BST UWA 22mm,
TS Flat Field 12mm, Sky-Watcher 6mm, barlow X2, orion ultrablock

Canon EOS 350d mod
Awatar użytkownika
 
Posty: 125
Rejestracja: 10 Kwi 2015, 16:31
Miejscowość: kostrza

 

Postsebwoj21 | 27 Mar 2018, 21:16

Dobrze wiedzieć, że jest to możliwe :D Myślałem również o tym, aby dokupić drugi moduł aparatu tylnego w swoim telefonie (koszt około 30zł) i to na nim próbować dostać się do matrycy. Wtedy w razie niepowodzenia straty są niewielkie. Taki moduł jest z tego co pamiętam zamontowany na 1 pin, a na youtube jest dużo filmików dotyczących rozbiórki prawie każdego modelu telefonu. Zawsze zostajemy wtedy z jednym w pełni sprawnym aparatem.
 
Posty: 8
Rejestracja: 12 Gru 2017, 21:05

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat