Motywy zimowe

PostGregory | 14 Sty 2006, 19:55

Spacer w Konstancinie moze dostarczyc niezapomnianych wrazen. Nie moglem sie oprzec i troche pofotografowalem. Tym razem zabralem ze soba swojego EOS-a. Bylem tez ciekaw jak sie sprawdzi ten aparat w warunkach niekorzystnego oswietlenia.

Niestety nie wiem ktora byla dokladnie godzina, zegar nie dzialal, zabraklo Slonca. No chyba do tego zostal stworzony ten uroczy wynalazek. :wink:

Image

Niedlugo po tym, z mostku udalo mi sie uchwycic kilka kaczek.

Image

Labedzie tez sobie plywaly. Uwielbiam je!

Image

Ten Labadz dosc blisko podplynal, i prezentowal swoje wdzieki.

Image

A tutaj 150 kaczek na jednym ujeciu. Kto nie wierzy, niech policzy. ;-)

Image

Kolejny widoczek z Labedziem.

Image

A z tym osobnikiem mialem przyjemnosc sie poprzekomarzac. :)

Image

Jeszcze jeden widoczek, tym razem okolice lasu kabackiego.

Image

Pozdrawiam.
Gregory
Ostatnio edytowany przez Gregory, 23 Lut 2006, 01:24, edytowano w sumie 1 raz
Gregory
 

PostMerlin | 16 Sty 2006, 15:12

Cudna jest ta zima, szczególnie gdy osadzi szadź... Wtedy spacer po lesie z cyfrakiem, to jest to, co "tygrysy lubią..." za dnia :)
Tak więc przetestowałem Panasonica DMC-FZ20 w warunkach zimowych... oto co wyszło... Ciekawe czy równie dobrze sprawdzi się w nocnych fotkach, to sprawdzę już niebawem...

ImageImageImageImage

A przy ostrym słońcu wspaniale iskrzy gra świateł i cieni...

Image Image Image

I wróble jakoś inaczej wyglądają...

Image Image

Niestety nad miastami unoszą się ciężkie senne mgły
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Merlin, 17 Sty 2006, 08:34, edytowano w sumie 1 raz
Merlin
============
MT-800 na SVP Canon 1Ds Mark III, Canon 17-40/4 L USM, Canon 70-200/2.8 IS L USM, Expander EF 2xII, Meade LPI i kilka drobniejszych szkiełek...
Projekt http://ShadowHunters.Org
Awatar użytkownika
 
Posty: 101
Rejestracja: 28 Lis 2005, 11:18
Miejscowość: Kraków/Brusy

PostHenryk | 17 Sty 2006, 01:12

Pikne fotki panowie.
U mnie niestety nie ma sniegu, więc mogę najwyżej takie zdjęcia robić o wschodzie Słońca :? :

Image
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Wrz 2005, 18:01

PostGregory | 18 Sty 2006, 00:30

Merlin, wspaniale obrazy zimowe! Henryk, a skad ty wyczarowales taki genialny obraz, niemalze pustynny? Super. :)
Gregory
 

PostMerlin | 18 Sty 2006, 09:05

Gregory napisał(a):Merlin, wspaniale obrazy zimowe! Henryk, a skad ty wyczarowales taki genialny obraz, niemalze pustynny? Super. :)

Hmmm, ja bym raczej rzekł że to krajobraz plażowy, nadmorski, chociaż... może się mylę... Ale super... jak na zimowy krajobraz...
Merlin
============
MT-800 na SVP Canon 1Ds Mark III, Canon 17-40/4 L USM, Canon 70-200/2.8 IS L USM, Expander EF 2xII, Meade LPI i kilka drobniejszych szkiełek...
Projekt http://ShadowHunters.Org
Awatar użytkownika
 
Posty: 101
Rejestracja: 28 Lis 2005, 11:18
Miejscowość: Kraków/Brusy

PostGregory | 18 Sty 2006, 10:18

No nadmorski tez moze byc, choc samego morza nie widac tylko wydmy? :D
Gregory
 

PostArkady | 18 Sty 2006, 15:33

Wydaje mi się, Gregory, że morze jednak widać po prawej. Uwielbiam takie krajobrazy, gdzie jest go choć kawałek.
Stawiam, że to Łeba, czy jej wydmowe okolice. Słupsk i Łeba są blisko :wink:. A skoro jest to wschód Słońca, to Henryk stoi co najmniej twarzą na północ :).
Pozdrawiam
Arek
 
Posty: 65
Rejestracja: 02 Lis 2005, 16:18
Miejscowość: Warszawa

PostGregory | 18 Sty 2006, 15:40

Jest to bardzo mozliwe. :lol: Ja w koncu nie zaprzeczam, a ze nie wiem gdzie byla fotka wykonana to tak sobie tylko gdybam. :lol: Pewnie Henryk rozwiaze niedlugo te watpliwosci. ;-) Rzeczywiscie widac kawalek morza. :roll:
Gregory
 

PostHenryk | 18 Sty 2006, 16:18

Hehe, azymutu nie podam dokładnie, ale twarzą mniej więcej na północny wschód stałem. Morza trochę widać, chociaż nie wyróżnia się ono zbytnio.
Więcej fotek z okolicy i trochę opisów możecie pooglądać tutaj: http://pl.trekearth.com/members/Henryk_Bilor/photos/
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Wrz 2005, 18:01

PostGregory | 19 Sty 2006, 01:41

To ja do tej kolekcji dodaje jeszcze troche rozu:

Image
Ostatnio edytowany przez Gregory, 23 Lut 2006, 01:25, edytowano w sumie 1 raz
Gregory
 

PostGregory | 20 Sty 2006, 22:03

Mrozy zlapaly, sodowy widok:

Image
Ostatnio edytowany przez Gregory, 23 Lut 2006, 01:26, edytowano w sumie 1 raz
Gregory
 

Postqbanos | 29 Sty 2006, 22:27

Dwie fotki z dzisiejeszego wypadu na wieś - padło na piekny zachód Słońca. Niestety mój kompakt nie bardzo radzi sobie z takimi ujeciami dlatego wyszło jak wyszło - w rzeczywistości był to super widok (te płomienno czerwone odblaski na lodzie..). :shock:

Image

Image
qbanos
 

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 100 gości

AstroChat

Wejdź na chat