Prowadzenie montażu Orion SVP

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

Postcwic | 21 Wrz 2018, 08:25

Witam,

W nocy testowałem zakupiony montaż (Orion SVP, czyli taki EQ5) i zauważyłem dziwną nieprawidłowość, otóż montaż raz potrafił utrzymać zestaw ( kamerka imx385 z obiektywem 135mm, rozdzielczość 5,72"/pixel) bez problemu 3 minuty , a co pewien czas rozjeżdżał się na kilka pixeli, tak jakby przez pewien czas wolniej pracował. Zrobiłem wizualny test PE nie widać tam jakiegoś wielkiego błędu, ale zauważalne jest wolniejsze prowadzenie. Gdzie leży problem?

Setup:
Kamerka rising tech imx385
Obiektyw 135mm
Montaż orion svp+
Silniczki typu true track (czyli sterowanie w 2ch osoach, ale bez dużych prędkości, zwykłe silniki nie dużych prędkości jak przy goto)

Pilotem/sterownikiem do silniczków był goto Leszka J. (zasilany aku 12v 18Ah)

Czy jest możliwe że goto Leszka ma jakieś przerwy/przyspieszenia w sterowaniu?

test PE 15 minut z rozjechaną polarną o około 5stopni
(Pytanie poboczne: czy da się włączyć PHD tak żeby pokazywało odchylenia PE bez podłączonego montażu, czyli na podstawie samych odchyleń gwiazdy od początkowej pozycji ?)
Załączniki
Prowadzenie montażu Orion SVP: 0001.jpg

Pozdrawiam Adam


Nikon ex 7x35; C1100d+50mm; SW 102/500
https://www.astrobin.com/users/cwic/
Awatar użytkownika
 
Posty: 1474
Rejestracja: 08 Sie 2016, 11:28
Miejscowość: Wrocław, Dolnośląskie

 

Postcwic | 21 Wrz 2018, 21:50

Goto Leszka nie prowadzi równomiernie, po wsłuchaniu się w pracę silników w trybie zwykłym (goto) zmiany prędkości są częste, po rzejściu w tryb Guide jest lepiej ale nadal nie doskonale. Mam jeszcze oryginalny sterownik true track, ale przy nim na słuch nic się nie da stwierdzić, zasilanie jest 6V i chodzi za cicho (goto leszka jest to 12v), muszę zrobić testy w "polu".

Mechanicznie, koła zębate i ślimak wyglądają bardzo dobrze, nie ma się do czego przyczepić.

Pozdrawiam Adam


Nikon ex 7x35; C1100d+50mm; SW 102/500
https://www.astrobin.com/users/cwic/
Awatar użytkownika
 
Posty: 1474
Rejestracja: 08 Sie 2016, 11:28
Miejscowość: Wrocław, Dolnośląskie

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

AstroChat

Wejdź na chat