Sprzęt do szczegółowych zdjęć powieżchni księżyca

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostPiotrC | 12 Paź 2018, 09:18

Witam chciał bym kupić jakiś sprzęt lunetę czy teleskop przez który będzie w miarę szczegółowo widać powierzchnię księżyca i będzie dało się do tego podpiąć aparat czy kamerkę i nagrywać. Obecnie mam aparat nikon P900 który robi niezłe foty ma zoom 83x, dla przykładu 2 foty poniżej jedna z zoomem optycznym druga z optycznym + cyfrowy oba zdjęcia z ręki. Zadowoliła by mnie jakość taka jak na tym zdjęciu z zoomem cyfrowym z tym że potrzebuje dużo większe zbliżenie powierzchni księżyca. Sprzęt potrzebny mi do nagrywania powierzchni księżyca i wyłapywania później na nagranym materiale anomalii (UFO) ostatnio wyszedł nikon P1000 z zoomem 125x ale wolał bym teleskop czy lunetę bo lubię obserwować gwiazdy i od dawna chciałem sobie kupić teleskop, sprzęt nie musi być mały.
Załączniki
Sprzęt do szczegółowych zdjęć powieżchni księżyca: DSCN0137.JPG
Sprzęt do szczegółowych zdjęć powieżchni księżyca: DSCN0081.JPG
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 Paź 2018, 08:44
Miejscowość: Trzebinia

 

PostJanusz_P. | 13 Paź 2018, 12:08

Robienie zdjeć tak malym obiektywem któremu brakuje zdolności rozdzielczej z powodu malej średnicy soczewki w dodatku z zoomem rzedu 100x to droga do niąd, potrzebujesz dobrej klasy teleskopu jak Mak 127 idelanego do fotografowania Księżyca i jakiejść lustrzanki z wymiennym obiektywem lub bezlusterkowca też z wymiennym obiektywem aby uzyskać możliwie wysoką jakosć obrazu z drobnymi detalami rzędu 1 sekundy kątowej bo tego typu wartości oferuje Maczek 127mm... :arrow: :idea:
Na Księżycu odpowiada to rozmiarom detalu rzędu 2 km :arrow: 8)
Jak chcesz rejestrować 2x drobniejsze detale to potrzebujesz do tego teleskopu z 2x większą średnicą :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostPiotrC | 16 Paź 2018, 10:21

Dzięki za odpowiedź fajny tan MAK 127 upoluje gdzieś używkę bo z tego co widzę różnica w nowych a używanych teleskopach przeważnie jest spora
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 Paź 2018, 08:44
Miejscowość: Trzebinia

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

AstroChat

Wejdź na chat