Zeszłoroczna M27 i pytanie

PostJaLe | 04 Kwi 2019, 19:09

Zbierając w zeszłym roku materiał chciałem mieć go tyle, żeby wydobyć zewnętrzna otoczkę. Generalnie nie jest to w moim odczuciu udane zdjęcie. Pozostaje pytanie zbierać zupełnie nowy materiał, czy tylko dołożyć do tego starego? Jeżeli zbierać to HLRGB czy tyko Ha?
Załączniki
Zeszłoroczna M27 i pytanie: M27 max.jpg
Awatar użytkownika
 
Posty: 7064
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostBogdan J. | 04 Kwi 2019, 19:21

Moim zdaniem to wygląda naprawdę świetnie. Zasięg otoczki, tło i gwiazdy bardzo dobre.
Jedyne co to dolna część otoczki ma jakby znacznie większy szum i artefakty od jej górnych fragmentów. Może trochę za mocno to pociągnąłeś. No i jeszcze czerwony kolor na gwiazdach w samej otoczce jest jakby przesunięty względem samej gwiazdy, to by pasowało wyrównać albo usunąć.
Co do zasięgu i lepszej plastyczności samego halo to jasne, że materiał w Ha by się jeszcze przydał :D
Super fotka!!! Gratulacje,
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostJaLe | 04 Kwi 2019, 19:37

Tak, otoczka była mocno wyciągana i dlatego też mam niesmak co do koloru i kształtu gwiazd. Mój warsztat nie pozwala na ich odseparowanie podczas obróbki. Co prawda pewien pomysł mam, ale umiejętności jeszcze nie :/
Awatar użytkownika
 
Posty: 7064
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostBogdan J. | 04 Kwi 2019, 19:54

JaLe napisał(a):Tak, otoczka była mocno wyciągana i dlatego też mam niesmak co do koloru i kształtu gwiazd. Mój warsztat nie pozwala na ich odseparowanie podczas obróbki. Co prawda pewien pomysł mam, ale umiejętności jeszcze nie :/


No właśnie ten pomysł jest najważniejszy :!: Ja nigdy nie mam ustalonej procedury obróbki zdjęcia nawet przestałem już notować cokolwiek ponieważ każde zdjęcie wymaga odrębnego innego podejścia. Spróbuj właśnie drążyć ten swój pomysł aż co Ci z tego wyjdzie. To moim zdaniem bardzo dobra droga do dobrych zdjęć.
Żadne tutoriale ani ustalone reguły processingu to oczywiście może być przydatne ale nie jest to kluczowe. Ważne aby posiadać umiejętność poruszania się w tym i główkowania.
Najlepiej dopal jeszcze więcej Ha, usiądź jeszcze raz na spokojnie nad wszystkim tak abyś to Ty był zadowolony ze zdjęcia :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 63 gości

AstroChat

Wejdź na chat