Cefeuszowy kurz we fragmencie

PostMaPa | 04 Kwi 2019, 22:01

Sięgnąłem po jesienny materiał z Roztok. Kiedyś męczyłem podobny fragment niemodyfikowanym. Teraz trafiły się, jak na mój gust, wyśmienite warunki.
Dzięki temu nie miałem oporów aby mocno wyciągnąć wliczając w to ( albo przede wszystkim) kolory tła i słabszych partii bo gradient jeśli ogóle był, był znikomy.
Mój obecny Cefeusz okazał się bardziej kolorowy i miej "mono" niż niegdysiejszy, tonący w brązach głównie, który miałem okazję popełnić.
Obiekty które widać są znane łowcom ciemnych mgławic ale właśnie taki cel mi przyświecał: chciałem mieć ewentualną referencję gdybym wracał tutaj mniejszym polem widzenia i CCD.

6d mod/135mm - 3h

Cefeuszowy kurz we fragmencie: Cefeusz_Darks_2018_2200.jpg


@f3.5, iso1600, nieguidowane HEQ5
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

PostBogdan J. | 05 Kwi 2019, 07:52

... nawet ta tradycyjna ciemna materia ustępuje miejsca kolorom tła. Bardzo ciekawa fota przyznam :D
Super!
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostDominik Woś | 05 Kwi 2019, 08:02

Kawał dobrej roboty Marcinie. :D

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostMaPa | 05 Kwi 2019, 10:54

Bogdan J. napisał(a):... nawet ta tradycyjna ciemna materia ustępuje miejsca kolorom tła. Bardzo ciekawa fota przyznam :D
Super!


Widzisz czasami ogładamy "wypasione" zdjęcia z CCD ( pomijam te super przeprocesowane gdzie magicznie znikają gwiazdki i zostają same mgławice :D) i widać na nich ten koloryt tła jeśli ktoś odważniej saturował i oczywiście materiał był odpowiedniej jakości. W przeszłości trochę dziwiłem się temu, nawet czasem kręciłem głową . Takie kadry z canona dały mi nową perspektywę bo materiał canona to kolor tak na prawdę.
Awatar użytkownika
 
Posty: 3293
Rejestracja: 29 Gru 2006, 21:43
Miejscowość: małopolska

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 133 gości

AstroChat

Wejdź na chat