Aparat do teleskopu

Sprzęt, obróbka, dyskusje, porady

PostMrSkowron | 08 Wrz 2019, 18:48

Wita, przymierzam się do zakupu lustrzanki do teleskopu: GSO 8" na montażu dobsona. Jestem totalnie zielony na co powinienem zwrócić uwagę, od czego zacząć itp. budżet to około
*3 tyś zł (w takiej cenie chciałbym coś kupić w sklepie na raty np. pentaxa k3 lub k70, polecanio mi te modele).
*2000-1500 zł (nowy lub używany)
*1000 zł (widziałem gdzieś polecanego Canona EOS 600d i podobno sprawdza się)

Jeżeli popełniam jakieś błędy to proszę o poprawę, puki co nie jestem pełnoletni i nie pracuję dlatego budżet jest taki a nie inny, za kilka lat chciałbym się rozwinąć i zainwestować w coś innego.
 
Posty: 1
Rejestracja: 08 Wrz 2019, 18:18

 

Postrosomak19 | 10 Wrz 2019, 21:00

Ja tak od siebie, może zaraz wypowiedzą się fachowcy w tej dziedzinie. Po pierwsze , to o astro-foto na Dobsonie zapomnij :( , chyba ,że posiadasz platformę EQ,to można coś tam pofocić. Na dobsie aparatem, możesz sobie zdjęcia Księżyca porobić, co też jest upierdliwe, bo trzeba co raz korygować ustawienie teleskopu, poza tym , można spróbować filmować planety, ale to męczące na Dobsonie.Poza tym z takim budżetem, to chyba wolał bym kupić już jakąś w miarę kamerkę. Na dobsie przynajmniej sobie planety poawikujesz . Do zdjęć i długich ekspozycji potrzeba montażu paralaktycznego,ale z montażem i lepszą kamerką , niektórzy robią takie kadry ,ze szczena opada .
SW8''1200mm ,SP 25mm, TS Planetary HR7mm, ES 4.7mm GSO x2 2" ED ASI 462MC +ZWO L
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Rejestracja: 19 Sty 2007, 15:15

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat