Słońce,Księżyc,Mars

PostBogdan J. | 21 Sie 2005, 22:23

W sobotę w Zakliczynie gdzie spędziłem ostatni weekand nareszcie piękna pogoda! Rozłożyłem sprzęt i zrobiłem zdjęcie Słońca Canonem 300D,SVP,80ED stack 10 fotek w RegiStax2:
Image

Jeszcze plamki w powiększeniu:
Image

Słoneczna wspaniała pogoda dała mi nadzieję na nocne udane próby webowania Marsa i zdjęcia Księżyca. Grzecznie poszedłem spac nastawiając budzik na godzinę 2.00
Niestety noc była bardzo mglista a seeng kiepski.Nie zważając na te przeszkody zacząłem od zdjęc Księżyca 300D i Orionem 80ED.Po 15 minutach po refraktorku spływały stróżki wody!

Image

O godzinie 3.30 przeszła kolej na Marsa. Na SVP wylądował mój Alamak.
Jak to zawsze czynię przed webowaniem najpierw zaczynam od obserwacji wizualnych. Tutaj niestety rozczarowanie! Bardzo mała ilośc szczegółów na planecie.W normalnych okolicznościach nie zabierałbym się za webowanie. Ale zarwana noc i stosunkowo małe doświadczenia z Marsem nie odwiodły mnie od tego zamiaru. Po prostu trening przed zbliżającą się opozycją.
Zebrałem ok.2000 klatek i po stackowaniu w RegiStaxie wyszedł taki Marsik!
Image
Ostatnio edytowany przez Bogdan J., 22 Sie 2005, 09:20, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostDominik Woś | 21 Sie 2005, 22:31

Bogdanie - kawał dobrej roboty odwaliłeś. Zdjęcia bardzo ładne. Miałem okazję popatrzeć przez twojego Alamaka na Kudłaczach i sądzę, że podczas tegorocznej opozycji Marsa niezbyt wiele osób będzie w stanie dotrzymać ci kroku.

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostGregory | 21 Sie 2005, 23:12

Slonko i Ksiezyc to rzeczywiscie kawal dobrej roboty. Ale Mars wyszedl po prostu urzekajaco!

Doskonale zdjecia Bogdanie!
Gregory
 

PostBogdan J. | 22 Sie 2005, 00:00

Miło!!! :roll:
To fakt,że cały weekand to w nocy praca przy teleskopie a w dzień obróbka przy kompie.
Cieszę się ,że otrzymałem od was wyrazy uznania. Pozdrwiam!
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostJanusz_P. | 22 Sie 2005, 08:28

Ech Bogdanie, fotki piękne ale przy Marsie znowu zapomniałeś użyć funkcji RGB-Shift do zgrania przesuniętych kanałów barwnych a wtedy było by jeszcze lepiej :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 67 gości

AstroChat

Wejdź na chat