Wiosenny Saturn

PostDominik Woś | 08 Kwi 2006, 13:05

Wczoraj w Łomiankach mieliśmy małe Star Party z Gregorym i Likimarem. Podczas gdy koledzy rozstawiali sprzęt (ja rozstawiłem jeszcze przed zmrokiem 8) ) :wink: zrobiłem chyba już pożegnalne w tym sezonie zdjęcie Saturnowi. Później dość szybko chmurki pozbawiły nas możliwości jakichkolwiek obserwacji . :(

C8 SCT @F18, Philips ToUcam 840

Image

Pozdrawiam,
Dominik
Ostatnio edytowany przez Dominik Woś, 27 Sie 2006, 11:22, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postlikimar | 08 Kwi 2006, 15:39

Saturn pięknie wyszedł :)

Co do jakości warsztatu autora - to co ja się będę produkował :) - klasa i tyle.
Tego dnia kiedy kupiłeś to C8 powinieneś zagrać w totka - ja nie miałem tyle szczęścia - trzy sprawdzane przeze mnie OTA C11 (super hiper carbon fibre :wink: ) były do bani.

Chmurki przeszkodziły nam poszaleć ale i tak cel spotkania został osiągnięty: miło spędzony czas.
Awatar użytkownika
 
Posty: 151
Rejestracja: 06 Paź 2005, 22:40
Miejscowość: Kobyłka

PostGregory | 08 Kwi 2006, 16:55

Saturnisko przepiekne i dobrze wykorzystany moment pogodowy i seeingowy. :) Gratuluje Domek! Pozatym fajnie bylo sie spotkac. Mila atmosfera a mi udalo sie dodatkowo do konca przetestowac system GoTo z SVP. Tak jak juz wspominalem, niedlugo podziele sie wrazeniami tu na forum z dzialania tego w pelni wartosciowego systemu. :)

Teraz lece zobaczyc jak wyszlo dzisiejsze Sloneczko. Nie moglem mu sie oprzec i troche je zawikowalem. :)
Gregory
 

PostBogdan J. | 09 Kwi 2006, 14:09

Kolejny powalający Saturn!!!
Plastyczny a co ważne Cassini wąziutki nie przeprocesowany nadmiernym wyostrzaniem. Gratulacje!!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

PostDominik Woś | 09 Kwi 2006, 17:48

Przy okazji współnej podróży na zaćmienie Słońca w Turcji rozmawiałem z Waldkiem Małeckim o fotografowaniu planet. Potwierdził on podstawową zasadę - jeśli materiał jest OK (co widać już przy jego nagrywaniu) to zdjęcie będzie OK i praktycznie nie będzie wymagało poważniejszej obróbki. Zasada ta sprawdza się w 100%.

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostBogdan J. | 09 Kwi 2006, 22:48

Pisałem to już na czacie planetarnym :D
Nagrywasz avika i od razu wiesz, że będzie to super fota!!!
P.s
Wczorajszy Saturn z Kudłaczy na szybko: niestety pogarszający się seeing nie pozwolił zrobić tego lepiej.
Image
Awatar użytkownika
 
Posty: 2517
Rejestracja: 27 Lip 2005, 09:28
Miejscowość: Kraków

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 72 gości

AstroChat

Wejdź na chat