Słońce z 1 maja 2006 roku

PostGregory | 01 Maj 2006, 23:00

Dzisiaj, w ciągu dnia korzystąc z okazji że na pewien czas wyjrzało Słońce, udało się uchwycić jego obraz. Niebo pokryte było jednak pewną, cienką warstwą wysokich chmur powodujących delikatne zamglenie. Pomimo to o godzinie 13:55, Słonko prezentowało się następująco:

Image

Setup analogiczny do poprzedniego, dokladnie opisanego w tym watku:
http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=719

Pozdrawiam,
Gregory
Gregory
 

PostDominik Woś | 02 Maj 2006, 12:01

Zdjęcie bardzo ładne. :D Fajnie wygladają te plamki chociaż jak widać nasza gwiazda jest teraz bardzo spokojna. :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postqbanos | 02 Maj 2006, 12:16

Nieźle ale jak dla mnie za dużo waveletu :)
qbanos
 

PostGregory | 02 Maj 2006, 12:40

Domek napisał(a):Zdjęcie bardzo ładne. :D Fajnie wygladają te plamki chociaż jak widać nasza gwiazda jest teraz bardzo spokojna. :wink:


Dzieki Domek. :D Rzeczywiscie Sloneczko jest teraz dosyc spokojne, choc dla mnie obecnosc juz takiej nieduzej w sumie grupy plam to dobry moment na zrobienie zdjecia. :)

Przy okazji slonecznych tematow, trafilem na fajna stronke dotyczaca obserwacji Slonca. Zobaczyc mozna na niej sporo ciekawych zdjec i troche jeszcze poczytac:

http://www.kszatkowski.astrowww.pl/obserwacje.html

qbanos napisał(a):Nieźle ale jak dla mnie za dużo waveletu :)


Osobiscie lubie takie podostrzone Sloneczko, kiedy dokladniej ujawnia sie struktura granulacji, do zludzenia przypominajacej gotujacy sie ryz. 8)
Gregory
 

PostAdam Tomaszewski | 02 Maj 2006, 12:54

Mi się fotka bardzo podoba :wink:
SCT 11", Maksutov SW 4", Losmandy G11, EQ3-2, Point Grey Blackfly z IMX249, Canon EOS 5D mark II mod, Canon EOS 40D, Canon EOS 30D, C85/1.8 USM, Tamron SP 90/2.8, Tokina 28-70/2.8, Canon 70-200/2.8L, Canon 17-40 L, kupa filtrów i inne.
Awatar użytkownika
 
Posty: 586
Rejestracja: 04 Sie 2005, 13:08
Miejscowość: Poznań

PostGregory | 02 Maj 2006, 17:47

W kazdym badz razie jest na niej to, co powinno znalezc sie na kazdym zdjeciu sloneczka wykonanym przy uzyciu folii Badera, czyli w swietle widzialnym. :wink:
Gregory
 

PostGregory | 02 Maj 2006, 23:40

Dodam, ze w przypadku tego obrazu Slonca celowo nie skorygowalem krawedzi tarczy, tak jak zrobilem to w ujeciu wykonanym wczesniej (odsylacz w pierwszym poscie tego watku). Chodzilo mi tutaj raczej o podanie pewnych wskazowek, jak nalezy postapic aby uzyskac wyrazna granulacje. Jak sie okazuje, nadmierne wyostrzanie wcale nie jest do tego potrzebne, co mozna zaobserwowac wlasnie po krawedzi tarczy, nie poddanej dalszym zabiegom kosmetycznym. :wink:
Gregory
 

Postlikimar | 03 Maj 2006, 23:37

Wow! :shock:

Ale ostre zdjęcie - można nim kroić - rewelacja Grzegorz 8)

pozdrawiam,
Mariusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 151
Rejestracja: 06 Paź 2005, 22:40
Miejscowość: Kobyłka

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 79 gości

AstroChat

Wejdź na chat