Co jest potrzebne i czy da się tak?

Amatorskie modyfikacje sprzętu i budowa teleskopów

PostTomek 76 | 02 Lut 2013, 15:41

Pogoda nie rozpieszcza,więc po raz kolejny zabrałem się za układnie i czyszczenie swoich zabawek,by chociaż w taki sposób z tym wszystkim po obcować :lol: Na którymś forum wyczytałem,że ktoś z teleobiektywu,za pomocą kilku złączek zrobił sobie z tego lunetą bądź szukacz.Jako że posiadam dosyć duży,bo 800mm. manualny obiektyw z gwintem m-42,poszedłem tą drogą.Szybko udało mi się za pomocą tego co mam dokręcić okular 1,25 cala i ku mojemu zaskoczeniu ostrzyło.Poszedłem dalej.Od okulary 2 cale wykręciłem tuleję,wkręciłem go w pierścień T-2 i to wszystko do obiektywu.Obraz jaki zobaczyłem był bardzo dobry,jasny i o wiele większy niż we wspomnianym wcześniej okularze 1,25.Wszystko pięknie-ładnie,mógłbym to w prosty sposób zamontować na statyw foto,gdyby nie odwrócony obraz a dokładniej identyczny jak w szukaczu.I tu moje pytanie.Czy można w jakiś sposób,za pomocą jakieś soczewki bądź dostawienia do tego kątówki-tak było by najwygodniej-sprawić,by obraz stał się "normalny" :?:
Gdyby tak,miałbym całkiem fajny,nie wielkich rozmiarów, plecakowy sprzęt w sam raz na rower itp. :P
Poniżej kilka fotek jak to wygląda.
Załączniki
Co jest potrzebne i czy da się tak?: _MG_6349.JPG
Co jest potrzebne i czy da się tak?: _MG_6348.JPG
Co jest potrzebne i czy da się tak?: _MG_6347.JPG
Ostatnio edytowany przez Tomek 76 02 Lut 2013, 15:45, edytowano w sumie 2 razy
Meade 12 "LightBridge Deluxe,Messier AR-127S 127/635,APO TS Photoline ED,Mak 150,HEQ5,sowiecka lornetka 8x32,Canon EOS 40D i cierpliwy szwagier do odnajdywania obiektów
Awatar użytkownika
 
Posty: 1079
Rejestracja: 04 Lis 2011, 23:13
Miejscowość: Suwałki

 

ATM

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

AstroChat

Wejdź na chat