Sky Watcher 8 Flex Nie ostrzy na nieskończonosć

Amatorskie modyfikacje sprzętu i budowa teleskopów

Postukki | 14 Lip 2014, 15:11

Witam. Jestem tu nowy wiec proszę o wyrozumiałość:) Przeglądałem fora i nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Zakupiłem ostatnio używany ww teleskop rozsuwany. Teleskop nie ostrzy na nieskończoność przy pełnym rozłożeniu. Założony okular 25mm pollos.
Wykonałem kolimacje bo znalazłem toturial z pudełkiem od kliszy bardzo dobrze opisujący proces kolimacji. Wyciągnąłem lustro główne (dokręciłem 3 uchwyty bo luźno chodziło) Ustawiłem kropkę z lustra głównego dokładnie w podkładce przy okularze na pełnym rozsunięciu teleskopu. Nie wiem natomiast czy w teleskopie podczas ustawiania musze widzieć uchwyty lustra ( 3 ) bo je minimalnie tylko widac(a z toturiala wynika ze powinno być widać).
Teleskop ostrzy dobrze na bliższe obiekty do 100m.
Zauważyłem natomiast że jeśli złożę, zsunę teleskop o ok 3cm i skrece motylkami blokującymi to ostrzy on na nieskończonosć.
Przecież powinno się chyba rozłożyć do końca i obserwować?
Ktoś ma jakieś pomysły co robię nie tak?
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Lip 2014, 11:15

 

PostMateuszW | 14 Lip 2014, 22:37

Na pewno wkładasz do wyciągu niepotrzebnie 2 redukcje - przedłużkę 2" i redukcję 2"/1,25". Wywal przedłużkę i będzie ostrzyć.
Jak chodzi o dokręcanie mocowanie LG, to powinno ono być bardzo delikatnie dokręcone. Te gumki z góry powinny w zasadzie tylko dotykać lustra, nie ma mowy o mocnym docisku. Śruby powinny być dokręcone do pojawienia się minimalnego oporu.
Przy kolimacji powinieneś widzieć wszystkie uchwyty, ale w sposób taki, jak opisałeś (na krawędzi), czyli powinno być ok. Dla pewności zrób zdjęcie przez kolimator z dziurką i podeślij na forum.
SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6, CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 5x, 2,5x, Nikon D80, Nikon D7500, Samyang 135
DreamFocuser mini
Dostępny w sprzedaży!
Awatar użytkownika
 
Posty: 3138
Rejestracja: 27 Lis 2011, 23:09
Miejscowość: Wieliczka

 

ATM

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 15 gości

AstroChat

Wejdź na chat