Zielony wskaźnik wreszcie działa jak trzeba! :)

Amatorskie modyfikacje sprzętu i budowa teleskopów

PostAstro-Kamil | 14 Maj 2015, 22:01

No ja nie pracowałem w niskich temu. A może trzymać he w bokserkach ? Lepiej niż w kieszeni bo ciagle nagrzewa sie od ciała. Albo zrobić jakaś styropianową osłonkę na nie.... Polak potrafi jak by chciał :-P
 
Posty: 85
Rejestracja: 18 Kwi 2015, 21:57
Miejscowość: Slask / Katowice

 

Postmakower | 14 Maj 2015, 22:41

Astro-Kamil napisał(a):Ja kupiłem od chłopaka z astromaniaka...........


Też mam z giełdy astromaniaka i działa jak należy, choć najlepiej przy naładowanych bateriach. Wobec waszych informacji przystepuje do ATMowania. Prędzej spalę wskaźnik niż odpuszczę.
Generalnie to przy bardzo przejrzystych nocach a były taki dwie, do celowania na niebie sie nie bardzo sprawdzał. Natomiast w warunkach przeciętnych jak najbardziej.
 
Posty: 756
Rejestracja: 04 Sty 2012, 02:22

 

Postsuper_novy | 16 Maj 2015, 22:19

Astro-Kamil napisał(a):A może trzymać he w bokserkach ? ... Albo zrobić jakaś styropianową osłonkę na nie.... Polak potrafi jak by chciał :-P



W bokserkach nie, bo włożysz zimny i przymarznie. Przy ponownym wyjęciu możesz sobie coś urwać, a kłopot będzie do końca życia. A tak poważnie, to mam na myśli piankę do statywów foto. Ładna okrąglutka piankowa rurka. Użyłem jej do bracketa lampy błyskowej i wiem, że do mojego lasera średnica wewnętrzna tej pianki pasuje jak ulał.

http://www.foto-net.pl/sklep/produkt/Benro-uchwyt-piankowy-AT-04.html

Są oczywiście różne rozmiary do różnych modeli.
Ostatnio edytowany przez super_novy, 16 Maj 2015, 22:46, edytowano w sumie 1 raz
12" maleństwo na Dobsonie, Soligor MT-800, Orion 80ED APO, C40D, Nikon 12x50, 3,5-13 LVW i kilka większego kalibru, Barlow x2 2" i GSO x5 1,25", szare i kolorowe szkiełka, trochę różnego złomu i ciągle coś przybywa do kompletu.
Awatar użytkownika
 
Posty: 455
Rejestracja: 04 Mar 2009, 23:21
Miejscowość: Kraków

 

PostAstro-Kamil | 16 Maj 2015, 22:32

Makower sprawa z przerobieniem jest bardzo łatwa...
Rozkreciłem laser>> masz 2 części z przyciskiem i gdzie wkładasz baterie (mam taki laser jak właściciel tematu)

Pomiedzy nimi wsadziłem obciętą na długość bateri STRZYKAWKĘ 5ml. Odciałem od góry gdzie wkładasz igłę a z dołu tylko obciąłem to co trzymasz palcami dociskając koniec kciukiem jak jest pełna...
Do tego obciąłem puszke po Red Bull i zwinąłem ją na grubośc bateri wsadziłem wraz z baterią do tej obciętej strzykawki i teraz z jednej strony dałem część z przyciskiem z drugiej tą gdzie wkłada się baterie sprawdziłem czy świeci i zalepiłem taśmą taką.... Srebrną można ją rękami roztargać używa się jej w Telewizji / Fotografii. Nie zostawia kleju po odlepieniu.

Jedna rzecz ta puszka musi troszkę wystawać bo musi dotkać tego miejsca gdzie wkrecasz laser i znowu z drugiej strony no jak to nazwać :P ta spirala po drugiej xD GWINT ? :P i tyle.

Mogę podesłać fotke na maila :P chciałem wgrać tutaj ale nie mogę zmienić jakości zdjęcia na aparacie w telefonie i jest za duże :P...

Huh troche pogmatwałem ale myślę że da sie zrozumieć ;P
 
Posty: 85
Rejestracja: 18 Kwi 2015, 21:57
Miejscowość: Slask / Katowice

 

ATM

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości

AstroChat

Wejdź na chat