Rozdzielacz wiązki

Amatorskie modyfikacje sprzętu i budowa teleskopów

Postmarek777 | 29 Cze 2015, 11:34

Witam,
Znacie może adresy sklepów internetowych gdzie można zakupić rozdzielacz wiązki (beam splitter) oraz inne elementy optyczny???? Najlepiej sklepy z Europy (Niemcy)...
Szukam i szukam i znaleźć nie mogę....
Pozdrawiam
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 Cze 2015, 11:22

 

PostJanusz_P. | 29 Cze 2015, 13:21

Widywałem takie rozdzielacze w katalogach optyki, w tym laserowej laserowej jak rp-photonics.com czy Edmund Scientific itp...
Z europejskich ofert jest na pewno tu:
https://www.thorlabs.de/NewGroupPage9.c ... oup_ID=739
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postwiatr | 03 Lip 2015, 19:29

swego czasu jak chodził mi po głowie interferometr Bath też poszukiwałem a efekt był taki że tylko na koszmarnie drogie pozycje trafiałem - jest jeszcze to:
http://www.surplusshed.com/pages/item/l10563d.html
na tym straganiku jest dużo ciekawych szkiełek ale nie kontaktowałem się z nimi wiec nie wiem ani czy to jeszcze aktualne ani czy Tobie chodzi właśnie o to:)
Awatar użytkownika
 
Posty: 164
Rejestracja: 29 Lip 2005, 12:58

 

Postdziki_rysio_997 | 03 Lip 2015, 22:49

Ja kiedyś kupowałem w surplusshed - mają kupę cudeniek, trochę sprzętu z odzysku, sporo rzeczy do fajnego ATMu by się znalazło.

Trzeba tylko dopytać, ile będzie kosztowała przesyłka - w ubiegłym roku zapłaciłem $36.30 za swoją paczkę, do tego zabawa w odprawę celną i ew. koszty z tym związane...

Jeśli polujecie na coś droższego, co pojawia się u nich w sklepie, a czas nie goni, to moja rada jest taka, by zasubskrybować ich newsletter - kilka razy w roku trafiają się akcje typu: -50% na wszystko. To taka luźna uwaga, niekoniecznie przyda się w tym konkretnie przypadku.

Najlepiej chyba napisać do nich na maila i zapytać, czy da się to jakoś tanio wysłać.

Pozdrawiam,
Damian
 
Posty: 164
Rejestracja: 22 Lut 2006, 20:28

ATM

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

AstroChat

Wejdź na chat