Kolimator leserowy ATM

Amatorskie modyfikacje sprzętu i budowa teleskopów

Postwaldi1 | 02 Gru 2015, 13:27

W związku z brakiem pogody naszło mnie wymyślanie różnych rzeczy.Ponieważ mam dostęp do tokarki kolega utoczył mi tulejkę,resztę zrobiłem.Materiał rurka metalowa,możliwe że zamienię na aluminiową.Zielony laser ze słabą wiązką.Biała kartka wycięta na wymiar z centralnym otworem.O dziwo działa.Jak do potrzeb sprawdzenia ustawienia luster i w miarę dokładnej kolimacji sprawdza sie bardzo dobrze.Ilośc tych śrubek potrzebna jest do wycentrowania lasera.Po włożeniu w wyciąg bardzo fajnie widać gdzie leci wiązka.W czasie kolimowania fajnie widać jak wiązka powracająca trafia w białą tarczkę potem jak pokrywa się z wysyłaną.Koszt-koszt lasera-u mnie 15zł z wysyłką.Korpus kolimatora gratis-mam to szczęście,że jest mam dostęp do tokarki.
Kolimator leserowy ATM: kolimator 3.jpg
Ostatnio edytowany przez waldi1, 02 Gru 2015, 17:01, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 616
Rejestracja: 03 Kwi 2008, 19:30
Miejscowość: Stanowice koło Rybnika,Soblówka

 

PostDale | 02 Gru 2015, 14:58

Szukacz czy kolimator :)? Jeśli to kolimator, to jednak laser czerwony jest bezpieczniejszy.
...braki umiejętności nadrabiam entuzjazmem...
 
Posty: 946
Rejestracja: 21 Mar 2009, 14:00

Postwaldi1 | 02 Gru 2015, 17:03

Jasne,że kolimator :wink: .Poprawiłem.Można założyć i czerwony.Ten co mam jest słaby i po oczach nie świecę.Zamówiłem właśnie czerwony.W zielonym fajnie widać wiązki.
 
Posty: 616
Rejestracja: 03 Kwi 2008, 19:30
Miejscowość: Stanowice koło Rybnika,Soblówka

 

ATM

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

AstroChat

Wejdź na chat