* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Temat postu: Re: Mój sposób na zasilanie lasera - LM2596
PostWysłany: Pią Paź 28, 2016 10:34 pm 

Żadne tam żródło zasilania, czy zwiększanie napięcia, nie zaradzi problemowi, eksploatacji laserków ,,celowniczych" w niskich temp. Albo ,, rzeczywista selekcja", co może być procesem ,,nieco" kosztownym, albo ogrzewanie na diodę laserową wyeliminuje przygaszanie wiązki w niskich temperaturach.

Ostatnio edytowany przez tiger, Pią Lis 11, 2016 5:07 pm, edytowano w sumie 1 raz

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Mój sposób na zasilanie lasera - LM2596
PostWysłany: Pią Lis 11, 2016 4:34 pm 

W Lidlu pojawiły się chemiczne ogrzewacze kieszonkowe (cena; 9zł z groszami). Z tego co piszą jeden ,,pakiet" działa godzinę (w komplecie są dwa). Pojedynczy działa godzinę, temp. do 55st.C , wydaje się wysoka, ale jeśli się gadżet odpowiednio umocuje, nie powinno laserowi zaszkodzić. Podobno można je reaktywować ok. 1000x. Na próbę kupiłem jeden komplet, muszę tylko ,,zaimprowizować" sposób jego mocowania, na głowicy laserka ( może gumka recepturka? 8) . Jeśli to zda egzamin, to będzie łatwa, i tania metoda używania zielonych laserów celowniczych w mrożne noce, bez dodatkowych kosztów i ,,pajęczyn" na teleskopie. Nie jest to też mój pomysł, ktoś wcześniej podpowiedział mi ten sposób na tym forum.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości