Sterowanie obserwatorium

Amatorskie modyfikacje sprzętu i budowa teleskopów

Postneo171717 | 10 Kwi 2016, 12:36

Przymierzam się do budowy obserwatorium ale przed tym wszystkim chciał bym skompletowac sterowanie. chciał bym sie dowiedziec jakie podzespoły znajduja sie module od scopedome.
wie ktoś albo ma ktos dokładny opis modułu ?
Załączniki
Sterowanie obserwatorium: ScopeDome_Inside_2.jpg
ScopeDome_Inside_2.jpg (70.92 KiB) Obejrzany 3509 razy
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 Lip 2011, 16:01

 

Postsferoida | 10 Kwi 2016, 17:51

Mam kopułę ScopeDome 2M, ale nie za bardzo wnikam jakie podzespoły są w środku. Napisz do Jacka Pali może coś podpowie. Na jego stronie są jakieś schematy: http://www.scopedome.com/pl/doc.aspx
pozdrawiam
Radek
 
Posty: 60
Rejestracja: 09 Gru 2013, 19:40

 

Postkomprez | 03 Maj 2016, 00:16

Trochę już siedzę w elektronice i zapewnie wiem że sterowanie do tego Dom-a jest co najmniej wybajerowane ;)
Połowa z tych rzeczy napewno się nie przyda typowemu astronomowi.

Moge Ci podpowiedzieć parę rzeczy i oczywiście pomóc w budowie takiego sterownika.

Co będzie potrzebne ? :
- sterowanie otwieraiem dachu (bo zapewne budujesz to własnoręcznie ?)
do tego oczywiście napęd od bramy przesuwnej - typowa prowadnica zębata z silnikie do napędu + krańcówki do rozłączania

- sterowanie alarmem
w tym wypadku napewno sprawdzi się moduł GSM ...

- kamera wifi do ewentualnego monitoringu


Co jeszcze ?
Sam zdecyduj ... mi to by w zupełności wystarczyło ...
Nie wypisuje to oczywiście innych rzeczy takich jak rozdzielnia elekryczna wraz z zasilanie oraz innych udogodnień typu UPS do awaryjnego zasilania.


Ja w chwili obecnej posiada obserwatorium pod chmurką ;) Rozkładam sprzęt i idę do domu ... z tamtąd się bawie ...

Oczywiście laptop podłączony po wifi ze sterowanie ASCOM oraz wszystkimi akcesoriami (kamera, aparat) dojdzie niebawem focuser ;)
--------------------------------------
Wydruki 3D na zamówienie - akcesoria astro, części zamienne itp
Wszelkiego rodzaju naprawy sprzętu, odzysk danych.
komprez_ns@o2.pl
------------------------------------
 
Posty: 143
Rejestracja: 02 Mar 2011, 14:10
Miejscowość: Nowy Sącz

 

ATM

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości

AstroChat

Wejdź na chat