* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Temat postu: Tuning teleskopu Astar lustro gł. 76mm
PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 2:34 pm 

Jak widać dopasowałem okular z lornetki dzieki któremu mam większy obraz i lepsze powiekszenie - okular 3-soczewkowy z czego pierwsza soczewka to barłow(rozpraszająca). Teleskop zdecydowanie lepiej wygląda jak powiększa - lustro główne to tylko 76mm, myślałem o kupieniu lustra 150mm - widze na allegro są, troche za duże, ale bym sobie przedłużył tube, dopasował. Niewiem bawić sie w to? Na tym sprzęcie co mam, widze kulisty obraz jowisza, nieco powierzchnie wenusa daje sie dopatrzeć, ogólnie nic wielkiego.
Załącznik:

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Tuning teleskopu Astar lustro gł. 76mm
PostWysłany: Nie Lut 19, 2017 4:18 pm 

Miejscowość: znikam
Jak zaczynasz dostrzegać mankamenty tego telepa to szkoda kasy na dasze modernizacje. Odkup tanio plossla z 9-10 mm i po wykręceniu redukcji w wyciągu/ jak masz ok 1" srednicy/ da się go na stale zabudować w wyciąg, taśmą elektryka przytrzymać by nie wypadł . To jedyny ruch . Poza tym to zbieraj kasę , czytaj ogłoszenia w dziale sprzedam i można tanio nawet w cenie lustra cały telep kupić. W/g mnie najuniwersalniejsza nadal jest synta na Dobsonie 200/1200 . To tak z grubsza, bo tanio można odkupić .
Lustro 76 mm za mało światła zbiera, aby coś poza jasnymi planetami, księżycem pokazać .

http://zbig.fora.pl/

PostWysłany: Pon Lut 20, 2017 8:03 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Nie inwestuj w to ani złotówki :shock: , bo nic większego na tym pseudomontażyku nie powiesisz i bedzie to kasa wywalona prosto w przysłowiowe błoto :arrow: :roll: :oops:

Fujinon 10x50, MT-800, Santel 180/1800, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-350D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 1 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 11:01 am 

Co to jest w ogóle za konstrukcja? Ten dekielek z dziurką z przodu to jest umocowany na stałe? Bo widzę jakąś śrubkę na jego obudowie.
EDIT
Aaaa... juz nie ważne - dekielek jest wsuwany do środka - teraz widzę ;)

refraktory: Vixen 80/1200 (EQ Vixen NP), Bresser Lyra 70/900 (EQ Astro3), pryzmat Vixen, Zoom Vixen LV 8-24, Abbe T-circle 6mm, BGO 5mm, Plossl Antares 10mm, Kellner Barsta 12,5mm + wiaderko innych, o których nie warto wspominać. Lornetka 20x60 TENTO.

Profil E-mail  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości