Ustawienie parametrów w procesorze GoTo LJ

Amatorskie modyfikacje sprzętu i budowa teleskopów

Postslaw_ | 05 Mar 2008, 23:03

Witam wszystkich. Mam problem który spędza mi sen z oczu . Jestem świeżym posiadaczem celestrona c8-n na montażu cg-5 i goto lj i nie potrafię ustawić parametrów procesora goto . Nie wiem jaką wpisać przekładnie elektryczną i mechaniczną , na silnikach nie piszą . Goto kupiłem od posiadacza cg-5 i ustawienia były następujące przekładnia elektryczna 1280 i mechaniczna 1296 w obu osiach . Czy są poprawne? Dziwne rzeczy dzieją się z tym montażem przestawiałem go kilka razy z Polaris na Mizara i z powrotem i za każdym razem montaż ustawiał się inaczej. Proszę o pomoc.
slaw_
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 Gru 2007, 21:56
Miejscowość: Sochaczew

Postzbyszek | 05 Mar 2008, 23:21

Silniczki masz klasyczne , firmowe ?
Jak tak to maja 48 krokow na 1 obrot .
Przekladnie glowna masz 1:144 , prace polkrokowa 1:2 sterownika , wewnetrzna przekladnie w silniczkach 1:120 . wystarczy wymnozyc 144*48*2*120=1658880. Iloczyn przekladni elektrycznej i mechanicznej musi tyle wynosic dla kazdej z osi, tak masz.
Sterownik masz odkupiony od kogos ? Moze zworka w sterowniku wylacza prace podkrokowa i wtedy musialbys podzielic przez 2 .

ps moze sliga na sprzeglach ?

moze Zajzyj http://philips.art.pl/goto/forum/
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

Postphilips | 05 Mar 2008, 23:51

Stellarvue 80ED | EOS 350Dmod | EM200 | Galeria
Awatar użytkownika
 
Posty: 290
Rejestracja: 03 Sty 2007, 02:29
Miejscowość: warszawa

Postzbyszek | 07 Mar 2008, 13:13

Dales sobie rade ?
Tam nie ma zadnej filozofii . Z jednej gwiazdki na druga i ponownie na 1 musi tak samo sie ustawic . Chyba, ze jakies luzy masz w montazu, zebatkach , bywa czasem uszkodzona zebatka w silniczku.
Mozesz sprawdzic czy montaz robi pelen obrot dajac np. Polaris, Vega, Dubhne i ponownie Polaris . Bedzie to b.dlugo trwalo, ale przy wlasciwie ustawionych przekladniach i braku uszkodzen mechanicznych w napedzie pelen obrot os RA musi zrobic. Dec moze byc wylaczona . Ustaw tak tube aby o statyw, naped nie zaczepila.
Moj montaz znowu w Dec sie klinowal po 2/3 obrotu . Przez to uszkodzilem zebatki w silniczkach Made , z napedem Leszka krokowce stawaly .
Po zalozeniu telepa i zakreceniu hamulcow moze recznie krec osiami aby kazda wykonala pelen obrot . Sprawdzisz czy przypadkiem nie blokuje . U mnie blokowalo niezaleznie czy na slimaku byly male luzy czy b. duze.
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

Postslaw_ | 07 Mar 2008, 20:38

Witam wszystkich i dziękuję za rady jeszcze nie próbowałem bo u mnie same chmury . Jak tylko będzie pogoda to będę działał . Może moje pytania są dla was proste i banalne ale ja wszyskiego sam się uczę i nie mam znajomych zajmujących się astronomią . Jeszcze jedno czy montaż SVP jest taki sam jak CG-5 i EQ5?
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 Gru 2007, 21:56
Miejscowość: Sochaczew

Postzbyszek | 07 Mar 2008, 20:48

Testowac mozesz w dzien. Montaze maja przekladnie o tym samym przelozeniu .
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

Postslaw_ | 09 Mar 2008, 21:22

Witam wszyskich. Dziękuję za pomoc wreszcie mi się wczoraj udało GoTo znalazło wszyskie szukane obekty jedyny problem to widoczność (lekka mgła i trochę chmur ). Jeszcze jedno pytani jak to jest z ustawianiem roku mnie zawsze ustawia si 2004 co bym nie wpisała aha jescze jedno nie działa mi astropilot.
Pozdrowienia dla wszystkich slaw_
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 Gru 2007, 21:56
Miejscowość: Sochaczew

ATM

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 69 gości

AstroChat

Wejdź na chat