* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Temat postu: Jak zacząć
PostWysłany: Śro Mar 28, 2018 7:33 am 

Witam chciałbym sam zbudować swój teleskop.Od czego zacząć jak gdzie i skąd brać części proszę o jakieś porady i z góry dziękuje za pomoc :)

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Jak zacząć
PostWysłany: Sob Mar 31, 2018 10:23 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa
Mamy XXI wiek i już raczej nie buduje się samodzielnie prostych teleskopów bo obecnie trudniej zdobyć szklane krążki na lustro, proszki ścierne czy smołę optyczną a łatwiej zakupić chińskiego gotowca, przynajmniej 2x taniej wyjdzie niż samodzielna budowa teleskopu, ot takie czasy tanich wyrobów, jeszcze 20-30 lat temu samodzielna budowa miała sens choć i teraz da dużo satysfakcji w przypadku doprowadzenia jej do końca czyli uruchomienia teleskopu :arrow: :roll: :mrgreen:
Jakbyś się jednak upierał i chciał pobawić w ATM to szeroki wybór wszelkich akcesoriów potrzebnych do budowy teleskopu masz u nas na stronie:

http://astrokrak.pl/30-akcesoria-astronomiczne

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2018 3:17 am 

... faktycznie, mamy 2018r. ...pierdziel to nic nie buduj , kup chińszczyzne, a najlepiej w AK :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2018 5:52 am 

Miejscowość: znikam
U totalnie nie w temacie zbudowanie własnego telepa latami trwa, a obraz baniaty jak luster nie kupią . Znacznie taniej i szybciej jest kupić , można używany tu na giełdzie. To najtańsze zwykle rozwiązanie .

http://zbig.fora.pl/

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2018 9:07 am 

Miejscowość: Kraków
Pilak napisał(a):
Witam chciałbym sam zbudować swój teleskop.Od czego zacząć jak gdzie i skąd brać części proszę o jakieś porady i z góry dziękuje za pomoc :)

Cześć.

Polecam lekturę "Amatorski Teleskop Zwierciadlany" wydanie bodajże PTMA Panowie Rybarski i Serkowski , po przeczytaniu zmierzysz siły na zamiary i podejmiesz decyzję czy podjąć się samodzielnej budowy , czy też kupić gotowy instrument.

Pozdrawiam Krzysztof. :wink:

Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza.

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2018 9:49 am 

Jak jako dzieciak zaczynałem i nie miałem kasy to też chciałem zbudować samemu i wydawało mi się że 50zł starczy, więc dużo taniej niż nawet chiński. Kupiłem blank (za półdarmo), proszki dostałem, rure dostałem, LW z kątówki 0,9cala wyciągnąłem, a płyty stare ze strychu przytargałem i pociąłem. ....a potem zaczęły się schody. :idea: :mrgreen: :wink:

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości