MTO 1000A adapter sony e

Amatorskie modyfikacje sprzętu i budowa teleskopów

PostGromisław | 02 Kwi 2019, 10:48

Witam

Jestem posiadaczem MTO 1000A z mocowaniem nikon - taki jak na filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=cl6-A7- ... 5zfBXxFAEU

Adapter mocowany jest za pomocą trzech śrubek.
Chcę podpiąć sony a6300 z mocowaniem sony e.

Czy trzeba zakupić adapter nikon > sony e ?
Czy trzeba zmienić obecny sowiecki adapter nikona i zastąpić go adapterem pod sony e?

Szukałem takich adapterów, ale nie widzę takowych, lub zle szukam.
Z reguły te obiektywy są z mocowaniami m42, wtedy podobno wystarczy nabyć przejściówkę z m42 na sony e.


Jakie jest najlepsze rozwiązanie żeby podłączyć sony e i mieć pełną funkcjonalność typu ostrzenie na nieskończoność itp?

pozdrawiam
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 Kwi 2019, 10:35

 

PostGromisław | 05 Kwi 2019, 13:38

Zakupiłem adapter nikon f / sony e

Niestety ale to g...uano totalne.

Luz na bagnecie nikona około 2 mm ! ?!
Natomiast podpięcie adaptera pod aparat wydaje się niemożliwe ze względu na zbyt ciasne spasowanie.
Obawiam się o piny w aparacie i ogólnie o żywot mocowania w soniaczu, takie to gówno dosłownie.

Teraz myślę o zleceniu tokarzowi dorobienie pierścienia do którego ,,dokleję klejem do metalu prosty adapter m42/ i do tego podłącze aparat przez adapter m42/sony e który posiadam i jest dobrej jakości.

Ale wydaje mi się że to co chcę uzyskać to ,, chodzenie na około "

może znajdzie się ktoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o temacie i mi chociaż nakreśli kierunek działania, cokolwiek ?
Bo nie wierzę w to że jestem pierwszy który się z czymś takim boryka.

pozdrawiam
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 Kwi 2019, 10:35

 

PostRoba | 10 Kwi 2019, 11:11

Może i jesteś pierwszy z tym problemem, bo jakoś sobie nie przypominam tych obiektywów tu na forum z mocowaniem innym niż M42. Miałem tego MTo na M42 i do nexa dobrze sie łączyło przez przejściówkę. Może ten adapter z nikona na sony e jakiś kiepski się trafił? Dobrze byłoby wrócić do pierwotnego bagnetu, ale pewnie trudno bedzie go dostać i faktycznie, jak piszesz, może pozostanie doklejenie, ale tu trzeba precyzji no i obiektyw po takim zabiegu straci na wartości. Pozostaje nikona kupić :roll:
 
Posty: 171
Rejestracja: 13 Sie 2008, 09:05

 

ATM

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 41 gości

AstroChat

Wejdź na chat