Żółto-dziub

Amatorskie modyfikacje sprzętu i budowa teleskopów

PostGray_foX | 14 Maj 2006, 11:34

Witam! no wiec pisze ponieważ chciałbym samodzielnie zbudować teleskop (tubus) ale kompletnie sie na tym nie znam.Wiem ze takich jak ja to tu pewnie wiele i jedzie im sie po rajtach za takie prośby ale był bym wdzięczny chociaż za link do jakieś stronki z kostrukcją czegoś takiego ale dla debila :P bo za ciemny jestem na niektóre... chyba że ktoś miał by ochote potrudzic naprawde sie w tłumaczeniu takich rzeczy laikowi to bardzo prosze :D w zasadzie chodzi mi tu głównie o zwieciadła i wszystkie te szkła które są tam potrzebne bo reszte to myśle że dał bym rade sobie zbudować bo jakieś plany tam już znalazłem

z góry dziękuje ... z poważaniem Gray_foX :P
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 Maj 2006, 11:12

PostJanusz_P. | 14 Maj 2006, 11:46

Witaj na pokładzie Astromaniaka :lol:
Tubus budujemy do posiadanej optyki, napisz jakie masz lustra do zabudowy jak sądzę w Newtona (ogniskowa i średnica) a na pewno coś konkretnie i dobrze doradzimy.
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostGray_foX | 14 Maj 2006, 12:13

Dziękuje bardzo za miłe powitanie :) No więc problem w tym ze nie mam nic ... :cry: a chciałbym stworzyć coś takiego [img]http://astrojawil.pl/foto5/pbad2.jpg i nie zabardzo sie w tym łapie . Zwierciadłach sie nieznam i niechciałbym zeby ktos mi jakiś bubel wepchał a bardzo mi zalezy na tym zeby wszystko sparwnie i ładnie działało a jak czytałem na tym forum z Allegro nie polecacie takich gadżetów kupować a pojęcia nie mam gdzie takie rzeczy moge znaleźć ...
 
Posty: 2
Rejestracja: 14 Maj 2006, 11:12

PostJaLe | 14 Maj 2006, 19:27

Proponuje , żebyś poczytał i poszukał zamiast rzucać się na pierwszy znaleziony projekt. Zbieraj informacje tak przez pół roku i konsultuj się np na Astromaniaku za nim się zdecydujesz czy właśnie chcesz robić to, a nie coś innego.
Awatar użytkownika
 
Posty: 7044
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostJanusz_P. | 15 Maj 2006, 08:45

Skoro jak piszesz nie znasz się na lusterkach i optyce oraz majterkowanie jest Ci raczej obce to może jednak pomyśl nad gotowym teleskopem od kogoś kto go sam zrobił lub używanym, fabrycznym wyrobie jeśli kasa jest tu barierą do zakupu nowego teleskopu :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

ATM

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 41 gości

AstroChat

Wejdź na chat