Sprawa oszusta "mod24"

Postmarianowski | 22 Maj 2014, 01:44

[quote="•Fish3r•"] dla poszkodowanych, że dostaną wreszcie kasę. [/quote
za trzy lata...wygrana w sądzie.Sybciej ugoda, jeśli całą akcje będzie prowadził adwokat.ale biorąc pod uwagę niske sumy w porównaniu do kosztów wynajęcia prawnika to mod 24 już z wami wygrywa,chyba że złożycie wszystko do kupy i będzie pozew zbiorowy.Inaczej tego nie widzę,kto wynajmie papugę za kilka tysięcy gdy walczy o trzysta złoty :lol: :?:
To że mu coś zasądzą zapomnijcie że zaraz to dostaniecie,całymi latami będziecie dostawać to nędznymi ratami...
Awatar użytkownika
 
Posty: 782
Rejestracja: 17 Sie 2012, 22:21
Miejscowość: Pólnocna Jura

 

Postczujnik | 22 Maj 2014, 07:44

Panowie Panowie temat założony dla celów kontaktu lub ewentualnego wyjaśnienia i naprawienia szkody pomiędzy userem mod24 a poszkodowanym oraz do kontaktu wszystkich poszkodowanych, a tu co ?
Cała masa prokuratorów sędziów adwokatów i katów.
Prawda jest taka że moim skromnym zdaniem oszustwo jest oszustwo bez względu na motywy (ja też potrzebuję gotówkę a jakoś bankomatu z biedronki nie wyrywam)
Więc moim zdaniem nie ma co dywagować nad oczywistością karygodnego postępowania usera mod24.
Ja już do policji zgłosiłem kolejnych 2 zamierza a trzeci czeka do końca tygodnia.
Powiecie że takie postępowanie zachęci może nie moda24 ale innych potencjalnych cwaniaczków, ale ja myślę że to będzie wyglądało tak user mod24 odda mi kasę więc ja będę zobowiazany powiadomić o tym fakcie policję a ta z powodu małej kwoty szkody oraz jej naprawienia postępowanie umorzy. Pozostałe sprawy będą wyglądać podobnie więc nie ferujmy tu wyroków do odsiadki czy "zawiasów".
Moim zdaniem po analizie postępowania usera mod24 np na allegro - przykład komentarza przytoczony przez kogoś wyżej, przypadek zaginionego lustra z ubiegłego roku, czy też próby wyłudzenia kasy na innych userach tego forum świadczy o tym, że to nie jest pierwszy raz i może rzeczywiście user mod24 ma powody do takiego hanibnego postępowania (może zadłużył się u jakiś mało wesołych panów na gry w jakiejś jaskini hazardu) ale wtedy powinien rozwiazać ten problem w inny sposób a nie popełniając przestępstwo.
Moim zdaniem żaden nawet ważny powód nie usprawiedliwia popełnienia przestępstwa a na wiek 22 lat nie mozna składać niewiedzy czy beztroski bo niektórzy w tym wieku juz mieli rodziny na utrzymaniu i myśleli poważnie o życiu.
Pozdrawiam i czekam na rozwiązanie sprawy.

A jeżeli chodzi o mnie to my jako społeczność forum możemy ferować tylko jeden wyrok:
Po załatwieniu spłaty zobowiązań wobec forumowiczów wykluczenie z naszej społeczności, pozostałe pozostawmy innym organom.
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Maj 2010, 21:57
Miejscowość: Lębork pomorskie

 

Postalinoe | 22 Maj 2014, 08:08

mod24 wymazał znajomych z Facebooka, czyli woli zajmować się zacieraniem śladów swojej działalności niż rzeczywistym zadośćuczynieniem. Wiadomość dla mod24 - niestety dla ciebie - wczoraj rano zrobiłem zrzut twojej strony i znajomych wraz z linkami do nich mam zapisanych. Po tym widać, że po dobroci to on nic nie odda.
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

PostLesioQ | 22 Maj 2014, 08:36

SCT8, SiTech:GEM_ATM, Pyxis6M
Awatar użytkownika
 
Posty: 273
Rejestracja: 09 Lis 2005, 11:26
Miejscowość: Kraków

Postcoy_coyote | 22 Maj 2014, 08:56

•Fish3r• napisał(a):A dla tych wielce "prawych i cnotliwych" mam pytanie (prosze nie przyrównywac to do mod24) ...Jakby umierała ci 12 letnia córeczka a jedyną możliwością bylby drogi zabieg (60 tys -rak ) bez żadnych szans na otrzymanie tej kwoty od panstwa , banku, fundacji, znajomych , rodziny itd..i dostałbys propozycje udziału np. w kilkukrotnym rabowaniu tirów od "znajomego znajomego"- nic wielkiego..po prostu min. pomoc w rozładunku, nikomu nie dzieje się krzywda - 10x i masz 40 tys...i zycie córki...
co bys zrobił ?

Sami przemyslcie pewne rzeczy..bo sądzę że wiekszość obrzucających siedzi tylko przed kompem w wygodnym fotelu i gófno wie o zyciu i trudnych , tragicznych wyborach które czasem trzeba podjąć i niektórzy podejmują. Gdyby było inaczej widziałbym trochę wiecej wyrozumiałości i mniej mściwości.

ja widziałem już kilka tematów tutaj na forum i innych gdzie że osobom, którym przytrafiła się tragedia pomagano i zbierano pieniądze. :idea:
To jest prawidłowe podejście. Sądzę że gdyby gość opisał całą sytuację rzetelnie, że potrzebuje i zbiera na pomoc dla osoby bliskiej sporo osób by mu pomogło. Dodatkowo gość się chwali że potrafi robić strony i reklamę. Dlaczego nie stworzył strony żeby to nagłośnić ? Dałby linka tutaj na forum i odzew by był. Sądzę że więcej by zebrał niż na oszukiwaniu. Tylko że jest jeden problem jeszcze - pamiętam że mod24 chwalił się stronami, które rzekomo zrobił a według mojej oceny część z nich na pewno nie była jego autorstwa. Dla mnie jest zbyt dużo przeciw temu człowiekowi.
Pozdrawiam serdecznie
Dominik Ball - Częstochowa

https://astrofotografia.czest.pl/
S-APO TMB-LOMO 80/480 Triplet | HEQ-5 Syntrek | ASI071 MC Pro|
Awatar użytkownika
 
Posty: 486
Rejestracja: 07 Sty 2008, 21:28
Miejscowość: Częstochowa

Postjointer | 22 Maj 2014, 09:00



Ciekawe... czy te telefony również istnieją w niebycie tak jak astro akcesoria, a jedynym powodem ich wystawienia na aukcję jest chrapka na szybki zastrzyk gotówki i z góry założony jego zwrot w późniejszym terminie...?
Synta 12" powered by Lacerta Microfocuser, Scopos 35mm, SW UWA 17mm, SW UWA 13mm, SW UWA 8mm, Baader Genuine Ortho 7mm, GSO ED 2x2", Neodymium Moon & Skyglow, Lumicon OIII, Zhumell VPF, Skylux 70/700 :-)
Awatar użytkownika
 
Posty: 71
Rejestracja: 20 Gru 2008, 15:57
Miejscowość: Silesia

 

Postszary | 22 Maj 2014, 09:09

mod24 napisał(a):
Fajnie, że macie o mnie zdanie ćpuna i narkomana, ja chcę wszystko spłacić i oddać... Miałem w życiu poważny problem który nie życzę nikomu żeby go spotkał, ale dla was i tak będę narkomanem, który chodzi z nożem po ulicach.


Jeśli chodzi o moje zdanie to myślę, że ten nóż też komuś zaje ..... ś
 
Posty: 658
Rejestracja: 12 Sty 2013, 11:40

 

PostLopides | 22 Maj 2014, 09:22

Panowie. Miałem się nie udzielać w tym wątku, bo w żaden sposób mnie nie dotyczy. Ale niektórych rzeczy aż "sluchać hadko". Poczekajmy. Pozwólmy bezpośrednio zainteresowanym i winowajcy na doprowadzenie sprawy do końca (obojętnie jakiego) i wtedy można podyskutować. Pozdrawiam
Synta 12"; SW 102/500 do niego EQ5 i Celestron NexStar 5SE Goto; TS Marine 10x50; Okulary: Scopos 30mm; LVW 22mm; Hyperion 13mm; ES 8,8mm; NLV 6mm; filtry: UHC-S, OIII, 2xpolaryzacyjny, planetarny niebieski.
Awatar użytkownika
 
Posty: 54
Rejestracja: 28 Gru 2009, 15:45
Miejscowość: powiat kłobucki/powiat jaworski

 

Postczujnik | 22 Maj 2014, 09:32

Dokładnie Panie Lapides chociaż patrząc na te 4 aukcje w których sprzedał 9 telefonów po 540 zł to obawiam się że to grubszy przekręt, od jednego kupującego dostał już negatywa a jego prośby służą tylko temu aby nie iść na policję a sam może gra na czas i nie wiem ulotni się, zniknie.
Ja już i tak swoją kasę spisałem na straty ale nie lubie być robiony w konia więc dlatego zgłosiłem na policję.
Myślę że my mu nic nie zrobimy ale z serwisem allegro już mu tak pójdzie gdyż wystarczy że każdy z użytkowników zgłosi sprawę na policję i odyskają kasę od serwisu a ten dobierze mu się do skóry.
A i panie mod24 wyjazd do Wielkiej Brytanii lub Irlandii nie załatwi sprawy no chyba że kolega wyjedzie na Białoruś lub do Rosji :)
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Maj 2010, 21:57
Miejscowość: Lębork pomorskie

 

PostBenedykt | 22 Maj 2014, 10:16

Mod mógłby wykonać krok, który po pierwsze - w pewien sposób uwiarygodniłby jego intencje, po drugie - miałby z pewnością wpływ na złagodzenie ewentualnej kary. Należy pójść na komisariat i po prostu zgłosić, że się oszukało tyle i tyle osób na taką i taka kwotę, że aktualnie poszkodowani zgłaszają sprawę na policję. Niech zadeklaruje pełną współpracę z policją i oświadczy, że wszystkie wyłudzone pieniądze zostaną przez niego zwrócone.

Jeśli dojdzie do rozprawy sądowej, sąd na pewno weźmie pod uwagę fakt zgłoszenia się na policję i współpracy z nią.
Pozdrawiam
Benedykt
------------------------------------------------------------------
Nikon Action EX 10x50 CF, ROW10x40
TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem
PRONTO 66/392,60 mm na statywie z paralaktykiem od TALa
Awatar użytkownika
 
Posty: 850
Rejestracja: 29 Lip 2005, 08:41
Miejscowość: Małopolska

Postmod24 | 22 Maj 2014, 10:37

Witam, jutro do godziny 14, wszyscy otrzymają zwrot pieniędzy. do dnia 23.05.2014 do godziny 14 prześlę potwierdzenia przelewów.
Newton ATM 150/1500 (Budowa Zakończona )
Szukacz ATM 6x50
Super Ploss 25 mm, Kupię TMB Planetary 9mm
 
Posty: 257
Rejestracja: 16 Lis 2010, 17:49

Postmod24 | 22 Maj 2014, 10:44

A co do allegro jestem uczciwy jednak termin realizacji jest do 21 dni roboczych niestety telefony sprowadzam i zarabiam na tym marne grosze... A komentarz negatywny od usera, z którym doszedłem do porozumienia, jutro do godziny 14 będzie wszystko zwrócone. Pozdrawiam.
Newton ATM 150/1500 (Budowa Zakończona )
Szukacz ATM 6x50
Super Ploss 25 mm, Kupię TMB Planetary 9mm
 
Posty: 257
Rejestracja: 16 Lis 2010, 17:49

PostŁukasz_M | 22 Maj 2014, 11:19

Wiecie co Może ten mod24 jest uczciwy itd. ale jakoś mało prawdopodobne jest żeby w takiej Libuszy istniało dwoje różnych i nie związanych ze sobą ludzi o tym samym imieniu i nazwisku w podobnym wieku, zresztą w powiecie Gorlickim są tylko 4 osoby noszące jego nazwisko które było wspomniane wcześniej i ja obstawiam że jest to mod24 jego siostra Edyta (28lat) oraz ojciec i matka. Niemniej osoba którą jest utożsamiana z mod24 ma 19 lat a nie tak jak napisał on że 22 lata co może rzucić nowe światło na podawane przez niego informacje. W tym roku uczęszcza do 4 klasy technikum na kierunku Mechatronik / Elektronik.
Pytanie czy on w ogóle pracuje?
Mógłbym tu jeszcze wrzucić fotkę mod24, ale nie chce mi się bawić w te czarne paski na oczach ;)

A dla kupujących mam dobrą radę: "Kupujcie tylko i wyłącznie za pobraniem" lub używajcie np. paypala gdzie można zablokować wypłatę środków w razie problemów z przesyłką. Koszt pobrania to kilka zł a zaoszczędzicie kilkadziesiąt, kilkaset..:)

PS. Dla zainteresowanych koszt pobrania na poczcie na rachunek bankowy to 2,45 PLN a na adres to 7,20 PLN, opcja Sprawdzenie zawartości : 6,15 PLN
Ostatnio edytowany przez Łukasz_M 22 Maj 2014, 11:59, edytowano w sumie 4 razy
Pozdrawiam
Łukasz
-----------------------------------------------------------
gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo
hominis est errare, insipientis in errore perseverare
feci, quod potui, faciant meliora potentes
per aspera ad astra
Awatar użytkownika
 
Posty: 293
Rejestracja: 14 Paź 2013, 15:38

 

Postalinoe | 22 Maj 2014, 11:25

1) Proszę użytkowników nie związanych ze sprawą o nie wyrażanie swoich wyrazów współczucia czy też zrozumienia dla mod24. Najlepiej, żeby w ogóle nie wypowiadali się w tym wątku.

2) Do oszukanych: byłem na policji dziś, złożyłem zawiadomienie o oszustwie. Z racji dokładnych danych gościa nie ma potrzeby robienia jakichś zbiorowych zgłoszeń czy coś, bo i tak wszystkie wpływać będą na komendę miejską w Gorlicach. Oczywiście podać innych oszukanych można jak najbardziej. W przypadku otrzymania zwrotu utraconej kwoty na rzecz mod24 należy poinformować policję, że użytkownik kasę zwrócił.

3) Do mod24: Z informacji udzielonych przez policję, jeśli SPŁACISZ WSZYSTKO w ciągu najbliższych dni oraz wcześniej śledztwo w twojej sprawie nie było prowadzone z tych samych paragrafów - zostanie najprawdopodobniej umorzone. Więc w twoim interesie jest teraz pospłacać nas wszystkich JAK NAJSZYBCIEJ, to może uda ci się wyjść z tego bez wpisu do karty.
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Postmod24 | 22 Maj 2014, 11:32

Tak jak napisałem pierwszą ratę już wysłałem z poczty, resztę jutro do godz. 14 spłacam wszystkich... Popieram i również proszę o nieudzielanie się osób nie związanych z tematem.
Newton ATM 150/1500 (Budowa Zakończona )
Szukacz ATM 6x50
Super Ploss 25 mm, Kupię TMB Planetary 9mm
 
Posty: 257
Rejestracja: 16 Lis 2010, 17:49

PostŁukasz_M | 22 Maj 2014, 11:41

Czyli przyślesz skan potwierdzenia przelewu z poczty tak? który to przekaz dotrze za tydzień ? a czemu nie przelew bankowy skoro bankowość internetowa w ING Bank Śląski przeważnie jest prawie darmowa? Masz pieniądze, wpłacasz na konto przelewasz i do jutra do 14 to one już dojdą do zainteresowanych i żadne potwierdzenia przelewu nie będą potrzebne..
Kolego oddaj te pieniążki i się popraw...
Jak się zachowasz odpowiednio to wszystko Ci się ułoży jak to schrzanisz to może być tylko gorzej.
Pozdrawiam
Łukasz
-----------------------------------------------------------
gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo
hominis est errare, insipientis in errore perseverare
feci, quod potui, faciant meliora potentes
per aspera ad astra
Awatar użytkownika
 
Posty: 293
Rejestracja: 14 Paź 2013, 15:38

 

PostPiotrN | 22 Maj 2014, 11:49

Mój pierwszy i ostatni komentarz do sytuacji: Ktoś napisał, że wypowiadający się w tym temacie bawią się w prokuratorów i sędziów. Myślę, że nie można tego tak odczytywać. Polski wymiar sprawiedliwości działa jak działa a ja widzę to jako "inicjatywę społeczności astromaniaka". Bo to właśnie przymykanie oczu na mniejsze lub większe przekręty napędza spiralę nieuczciwości i poczucie bezkarności.
Policja o wielu sprawach nie wie a w wielu nie może działać, ze względu na brak zgłoszeń i dowodów. A złodzieje liczą na to, iż pokrzywdzony w przypadku małej sumy z powodu braku czasu lub oszczędzenia sobie zachodu, pozostawi sprawę niezgłoszoną.
Myślę, że nagłośnienie tego przypadku, wyeliminuje oszustów małokwotowych z naszej społeczności a giełda astromaniaka będzie nadal bezpiecznym miejscem zakupów.

Kolego mod 24 - pamiętaj, jak ruszy pierwsza sprawa, to na przesłuchaniu powiedz o wszystkich przekrętach - będą rozpatrywane łącznie co w przypadku udowodnienia ewentualnej twojej winy da mniejszy wymiar kary. Znam przypadek młodego człowieka, "sprzedającego" telefony których nie miał na allegro, że kilka prokurator właściwych ze względu na miejsce zamieszkania pokrzywdzonych zasądziło wyroki oddzielnie, co razem dało pokaźny wyrok!!!. Dopiero adwokat wniósł o scalenie wyroków i zrobiło się z tego 2 lata w zawiasach.

Chciałbym wierzyć w twoją niewinność, ale niech to oceni prokurator - dla twojego dobra - całe życie przed tobą - masz szansę na dalsze życie w uczciwości a jak to zbagatelizujemy to na pewno nie przestaniesz.
Awatar użytkownika
 
Posty: 165
Rejestracja: 12 Paź 2007, 17:02
Miejscowość: Żywiec

Postszary | 22 Maj 2014, 12:32

mod24 napisał(a): Popieram i również proszę o nieudzielanie się osób nie związanych z tematem.


Bezczelny człowieku - jako osoba, która kupiła parę rzeczy za pośrednictwem tego forum i nadal chcąca bezpiecznie korzystać z giełdy informuję Cię, że jestem jak najbardziej związany z tematem.
 
Posty: 658
Rejestracja: 12 Sty 2013, 11:40

 

Posttrynitor | 22 Maj 2014, 12:59

Prawdopodobnie gdyby nie kolega "twenga" który założył ten temat, Pan "mod24" nadal taplał by się w cudzej kasie, bo wątpię że oddałby ją tak nagle po prostu, zanim doszło do nagłośnienia.
 
Posty: 12
Rejestracja: 29 Sty 2012, 12:36

 

Postwujek_p | 22 Maj 2014, 13:11

trynitor napisał(a):Prawdopodobnie gdyby nie kolega "twenga" który założył ten temat

a propos, może przy okazji wyjaśnić to, bo ucichło w ferworze tematu glównego(?):
Ignisdei napisał(a):Mr Stanek nie jest zbyt ostrożny a może ma protektora więc się nie boi. Stanek vel Rudy102 po aferach zniknął ale z tego telefonu z którego kiedyś dzwonił Rudy102 do mojego starego kumpla z Astromaniaka zadzwonił twórca tego wątku Twenga. Ale spokojnie na pewno Stanek (Rudy 102)miał prepejda i Twenga kupił na Allegro używany "złoty " numer. Przecież takie akcje się zdarzają.....Bo mojemu kumplowi wyświetlił się po latach znów jego zapisany w telefonie kontakt ( Rudy102) :lol: :lol: :lol:
wujek_p

7x35, 7x50, 10x50, 25x70 oraz - jako uzupełnienie lornetek - jakieś niewygodne rury: 200/1000, 152/760 z walizką szkieł
 
Posty: 129
Rejestracja: 25 Paź 2013, 21:14
Miejscowość: Poznań

Postalinoe | 22 Maj 2014, 13:31

Witam, to proszę założyć osobny temat na tą sprawę, bo tu sprawa dotyczy mod24 i jego przyszłości. Ludzie pewnie będą jeszcze zgłaszać na policję sprawy, szukać innych poszkodowanych i brnąć wśród offtopów jak mi się zdarzyło i wysyłać pw do ludzi, którzy ze sprawą nie mają nic wspólnego.

Panowie - tu tylko o mod24 i do mod24.

Pozdrawiam
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

PostOrzech | 22 Maj 2014, 15:43

Z tymi potwierdzeniami z przekazu na poczcie to bym uważał. Ostatnio taki oto skan przekazu dostała moja żona w pracy no i spokojnie wysłała towar. Po dwóch tygodniach - gdy kasy nadal nie było na koncie, zaczęła dopytywać na poczcie co i jak. Okazało sie, że żadnego przelewu z poczty nie było a pieczątka jest podrobiona.
16" made by Piotrek K
ED100
Xcell 5, 7, APM XWA 13, Lunt 20
ESy 8,8, 30
UHC 2" OIII 2", H-beta 2"
Nikon EX 10x50,
Awatar użytkownika
 
Posty: 2002
Rejestracja: 21 Paź 2013, 17:11
Miejscowość: Olkusz

 

Postwaldixs | 22 Maj 2014, 15:48

Alien7101 napisał(a):Normalnie mafia :)


Nie mafia tylko zwykła GNIDA
Lornetki:
Komz 4x20, Komz 6x24, Pentax Papilio 8,5x21, Chase 10x50 ED,
Canon 15x50, APM MS 20x100, APM MS 28x110
 
Posty: 808
Rejestracja: 25 Lis 2006, 12:23

PostRobert41 | 22 Maj 2014, 16:06

orzeszek1916 napisał(a):Z tymi potwierdzeniami z przekazu na poczcie to bym uważał. Ostatnio taki oto skan przekazu dostała moja żona w pracy no i spokojnie wysłała towar. Po dwóch tygodniach - gdy kasy nadal nie było na koncie, zaczęła dopytywać na poczcie co i jak. Okazało sie, że żadnego przelewu z poczty nie było a pieczątka jest podrobiona.


Właśnie, trzeba uważać. U nas w firmie mamy taką zasadę że nigdy nie wysyłamy towaru zanim wpłata faktycznie się na firmowym koncie nie zaksięguje. Choćby się waliło i paliło i ktoś się zarzekał że wpłata dojdzie na 100%, przesyłał skany przelewów czy blankiety wpłat. Średnio 2-3 razy w miesiącu tego typu rzeczy się zdarzają że ktoś prosi o szybką wysyłkę,bo wyjeżdza, przesyła dowód wpłaty a pieniędzy później ni widu ni słychu. I jeszcze na późniejsze pytanie co z wpłatą która niby miała dojść potrafią bezczelnie odpowiedzieć że mamy zły numer konta skoro pieniądze nie przeszły w systemie bankowym.
SW ED 80/600, CG 4
Baader Hyperion: 8-24 zoom, 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31, 36 mm, Hyperion Barlow 2,25x, diagonal ES 2".
Filtry Baader: O III
Vortex Raptor 8,5x32
Awatar użytkownika
 
Posty: 1141
Rejestracja: 28 Sty 2013, 02:04

 

Postalinoe | 22 Maj 2014, 16:11

Panowie, no nikt nie wycofa zawiadomienia z policji na podstawie jakiegoś papierka. Dopóki kasy nie będzie na koncie - dalej jesteśmy oszukani w tej sprawie a sprawa będzie się na policji toczyć.
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat