Sprawa oszusta "mod24"

Postalinoe | 20 Maj 2014, 23:39

Witam,

kolo odpowiedział na moje ogłoszenie o Radianie 4mm (28 kwietnia 2014). Wpłaciłem kasę na jego konto i zniknął. Jutro ew. pojutrze idę na policję bo jak widzę, nic z tego dobrego już nie będzie. Osoby, które mają adres, nr telefonu do gościa, czy coś, niech wyślą po prostu na priv użytkownikom zgłaszającym oszustwo i będzie po bezsensownej dywagacji czy można publikować dane, czy nie.

Pozdrawiam.
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Posttrynitor | 21 Maj 2014, 00:18

W ostatnich dniach już dwukrotnie pożałowałem tego, że na AM automatycznie kasuje archiwalne prywatne wiadomości. We wrześniu 2013r. miałem dane tego osobnika z numerem konta. Jest mozliwość też że facet podaje różne dane i podaje się za różne osoby, by jeszcze bardziej zwodzić.

Jeszcze raz podkreśle moje zdziwienie, ze dopiero za którymś razem wątek ze skragami o mod24 został podpięty. Gdyby stało się to szybciej, pewnie co najmniej o kilka osób mniej by ten Pan oszukał.

Dodam, ze kilka dni temu napisał do mnie pewien użytkownik (nie wypowiadający się do tej pory w tym temacie) z prosbą o opinie o mod24, bo o mały włos by od niego coś kupił. Dowodzi to tylko skandalicznej strategii oszuta.
 
Posty: 12
Rejestracja: 29 Sty 2012, 12:36

 

Post•Fish3r• | 21 Maj 2014, 01:22

alinoe napisał(a):o Radianie 4mm (28 kwietnia 2014).


Jednego nie rozumiem. Gdyby twórca watku nie podjął wciaż tematu ...jak długo jeszcze by te praktyki trwały ? Jest tyle osób i dopiero teraz to wszystko wyłazi ?
Może ta giełda wcale nie jest az tak beztroska skoro tak wiele osób ma skłonność do kiszenia w nieskończoność takich rzeczy dla siebie?

Gośc ma konto od 2010r. Jest w ogóle ktoś kto miał pozytywne wrazenia dot. transakcji ? Może gośc jedynie się spoźnia z płatnościami i lawiruje miedzy półprawdami ale w sumie kończy się dobrze . Bo nie chce mi sie wierzyć aby od 2010r. dopiero teraz coś wyszło.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postdziki1 | 21 Maj 2014, 07:52

Gość na tendencje także do wbijania się w transakcje. Ja poszukiwałem jakiegoś astro-gadżetu, dostałem propozycję od Kolegi X, a on pisze mi na PW, że oferuje ten sam sprzęt za 40% taniej. I człowiek głupieje, bo wydaje mu się, że trafia się nie lada okazja!
Przyznam się szczerze, że skorzystałem z niej no i zaczęły się schody, jak w przykładach powyżej. Całe zamieszanie z kolegą MOD 24 w moim przypadku trwało 1 m-c. Zwodził mnie na wszystkie możliwe sposoby, dopiero kiedy postraszyłem go konsekwencjami prawnymi (zgłoszenie zawiadomienia do prokuratury) odpuścił i przelał mi na konto kwotę, którą ja mu przelałem za gadzet. Takie zachowania forumowicza należy według mnie piętnować, pisać o nich od razu (ja chciałem to zrobić, ale MOD 24 pisał do mnie, abym tego nie robił bo on ureguluje swoje zobowiązania wobec mnie - co uczynił). Gdyby jednak tego nie uczynił od razu bym dał znać na AM i opisał sprawę. A teraz widzę, że takich spraw jest coraz więcej i nie tylko ja miałem z tym ....... do czynienia.
 
Posty: 107
Rejestracja: 02 Kwi 2013, 16:28
Miejscowość: PARCZEW

 

Postalinoe | 21 Maj 2014, 08:07

Witam,

wiadomo, że koleś jest z okolic Gorlic i mieszka 10 km od miasta (zapewne miejscowość Libusza, jak ktoś wcześniej napisał), bo wspominał o tym na forum w 2011 roku jak robił sam montaż w niezobowiązującym poście, więc należy przyjąć to za prawdę. Poszperałem trochę, rzeczywiście ma na imię Daniel, adres mail: dmod24@gmail.com . Używał również adresu: elita124@o2.pl . Tel: 792 295 160 (obecnie nieczynny, więc pewnie nieaktualny) . Aktywny na forach elektroda.pl, oferia.pl, extreme-fusion.pl i innych, gdzie też robił niemałe zamieszanie.

Osoby, które znają adres tego osobnika, nazwisko, nr telefonu - bardzo proszę o wiadomość prywatną, ponieważ mam zamiar zgłosić sprawę na policję.

Pozdrawiam

PS: Gość w momencie "transakcji" miesiąc temu miał 269 postów na forum w tym najwięcej w Amatorskiej budowie teleskopu. Z pewnością nikt z tutaj oszukanych (w tym ja) by nie pomyślał, że forumowicz z takim stażem, udzielający się i mający zacięcie do robienia własnoręcznie sprzętu astro może być oszustem.

•Fish3r• napisał(a):
alinoe napisał(a):o Radianie 4mm (28 kwietnia 2014).

Gośc ma konto od 2010r. Jest w ogóle ktoś kto miał pozytywne wrazenia dot. transakcji ? Może gośc jedynie się spoźnia z płatnościami i lawiruje miedzy półprawdami ale w sumie kończy się dobrze . Bo nie chce mi sie wierzyć aby od 2010r. dopiero teraz coś wyszło.


PS2: Nie ma szans. Gość naobiecywał ludziom w przeciągu 2 tygodni tak różnorodne rzeczy za ciężkie pieniądze, które akurat szukali a on je cudownie posiadał, że nie ma takiej opcji aby je rzeczywiście miał. Wystarczy zresztą poczytać jego posty i zobaczyć, że gość wszystko robił "po kosztach" i z pewnością nie wywaliłby tyle kasy na sprzęt, na ile nas oszukał.
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

PostMidgradsorm | 21 Maj 2014, 09:08

na innym bardzo fajnym forum motoryzacyjnym w części problem został rozwiązany po kilku kamieniach za 2-5 tyś złoty :roll:

" Każde ogłoszenie powinno zawierać cenę, szczegółowy opis oraz zdjęcie/a sprzedawanej/ych części.
Dodatkowo konieczne jest dołączenie kartki z adresem forum, datą oraz nickiem. "
 
Posty: 38
Rejestracja: 24 Lip 2010, 16:36

 

Postkylob | 21 Maj 2014, 10:02

Wsza wcale nie ma przedmiotów które oferuje. Wbija się w kategorię "kupię" i oferuje coś po taniości żeby mu tylko przelać kasę.... Bardzo to proste...... Ja na miejscu oszukanych mieszkających niezbyt daleko to jednak bym się zmówił i zajechał na tą jego wiochę..... Policja oczywiście też. Generalnie na maxa bym goscia dojechał wszystkimi możliwymi sposobami... Po złości tak jak tylko bym mógł.
 
Posty: 318
Rejestracja: 06 Cze 2010, 11:40

 

Postwujek_p | 21 Maj 2014, 10:10

Do przelewu wystarczy numer konta + imię i nazwisko właściciela. Ja zawsze proszę o pełne dane właściciela konta. Przed zakupem robię "wywiad" o tym użytkowniku. W dobie Internetu, nie jest to takie trudne. Plus myślenie + ograniczone zaufanie. Jeśli mam duże wątpliwości, albo proponuję inną formę niż sprzedający (np. przez Allegro, z odbiorem osobistym itd.), albo rezygnuję. Kupiłem już setki rzeczy via net i jeszcze nigdy mnie nikt nie oszukał, choć zawsze mam świadomość, że ryzyko jest. Nie mówiąc o tym, że dla dwóch osób pojęcie "stan bardzo dobry" może mieć różny wymiar, a zdjęcia wszystkiego nie oddadzą.

Moja rada:
- sprawdzać sprzedającego
- prosić zawsze o pełne dane osobowe
- jeśli już dochodzi do oszustwa - zgłaszać na policję

W tym wypadku nie rozumiem jednego. Wiele przypadków kombinacji, prób naciągania (i wychodzi, że już konkretnych wałków), a sprawa dopiero teraz ujrzała światło dzienne? :roll: :?:
wujek_p

7x35, 7x50, 10x50, 25x70 oraz - jako uzupełnienie lornetek - jakieś niewygodne rury: 200/1000, 152/760 z walizką szkieł
 
Posty: 129
Rejestracja: 25 Paź 2013, 21:14
Miejscowość: Poznań

PostJanusz_P. | 21 Maj 2014, 10:38

No to widzę że mod 24 ma już długą historię oszustw i przekrętów :shock: szkoda że wcześniej nikt się do mnie nie zwrócił bo o sprawie 2 Userów wiem od 2 dni i namówiłem ich na upublicznienie sprawy a tu widzę ze poszkodowanych jest cała litania czyli bez ogródek poproszę o pełne dane tego osobnika, na moją odpowiedzialność je upublicznię i dokładam do wątku tym Panom i Paniom już dziękujemy oraz mam nadzieję że trwale usuwam z forum z końcem tygodnia bo jak zawsze dają każdemu szansę się wytłumaczyć i uregulować długi względem poszkodowanych osób :arrow: :idea:

Mod 24, masz czas do końca tygodnia pooddawać ludziom pieniądze a potem spodziewaj się pozwów i rozpraw gdzie oddasz kasę z kosztami rozpraw (kilka tyś zł za rozprawę) i ustawowymi odsetkami ale to już Twoja sprawa czy załatwisz to jak mężczyzna szybko i bez odsetek tu, czy bardzo drogo w sądach z pokrywaniem kosztów procesów i adwokatów :roll: :oops:
Twoje dane z forum już zabezpieczyłem dla prokuratury :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postczujnik | 21 Maj 2014, 10:53

Witam ponownie

Dla informacji wszystkich zainteresowanych właśnie wróciłem z KPP i dokonałem zgłoszenia popełnienia przestępstwa - policja zakwalifikowała je jako oszustwo ścigane z urzędu.
Proszę jeszcze tylko pozostałych poszkodowanych o zgłoszenie tego na policję oraz jeśli można na moje PW danych osobowych (podałem że oprócz mnie jest kilka innych poszkodowanych w ten sam sposób i policja chciała Wasze dane)
Pozdrawiam
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Maj 2010, 21:57
Miejscowość: Lębork pomorskie

 

Postalinoe | 21 Maj 2014, 10:55

Witam,

ja idę na policję również, czekam tylko aż ktoś wyśle dane tego kolesia. Do mnie też, jeśli to możliwe proszę o przysłanie danych osobowych poszkodowanych z tel. kontaktowym najlepiej oraz orientacyjną kwotę, na którą zostali oszukani.

PS: Mistrz świata z gościa, nawet ma profil na fb: https://www.facebook.com/mod24?fref=hovercard

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez alinoe, 21 Maj 2014, 11:09, edytowano w sumie 1 raz
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Post•Fish3r• | 21 Maj 2014, 11:09

Bardzo dobrze pamietam jak ktoś (byc moze własnie Dale) kilka miesiecy temu ostrzegał przed tym userem..był stworzony specjalny krótki post.
Nie wiem tylko w jakim dziale to umieścił czy wolne tematy czy giełda..ale najwyrazniej wątku już nie ma (szukałem na google)

Ostrzeżenie więc było. Jaki z tego wniosek ? że każdy to olał włącznie z adminem. i że na przyszłość nie nalezy takich zgłoszeń ignorowac.
Niepokojace jest też jak dla mnie "kiszenie" przez userów prób naciągactwa i wyłudzenia i zamiatanie tego pod dywan jak juz tylko odzyskają to co chcieli.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postczujnik | 21 Maj 2014, 11:14

To może warto rozważyć stworzenie wątku nieuczciwi użytkownicy w dziale sprzedam, których zamieszczał będzie admin po oczywistym oszustwie lub jego próbie, wtedy nie trzeba by było przeszukiwać wszystkich watków i całego netu na temat gościa z którym zamierza się dokonać jakiejś tranzakcji.
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Maj 2010, 21:57
Miejscowość: Lębork pomorskie

 

Post•Fish3r• | 21 Maj 2014, 11:23

czujnik napisał(a):To może warto rozważyć stworzenie wątku nieuczciwi użytkownicy w dziale sprzedam,


Po cześci juz przeciez jest ,ale po tych spalonych przyjda inni , nowi .

To co warto to prędzej próba utworzenia specjalnego tematu nt. powaznych naruszeń , uwag, czy ostrzezeń dot. transakcji z danym userem czy wyrażenia swojego niezadowolenia na zasadzie on the fly.
Czyli jak czujesz że ktoś wyłudza kasę, ściemnia, nie dostałeś własciwiego towaru z opisem piszesz od razu na wydzielonym wątku w dziale sprzedam, lub dajesz krótka adnotację cos na zasadzie "komentarz do transakcji" z allegro . Ale to temat na osobny (ewentualnie) wątek.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostJanusz_P. | 21 Maj 2014, 12:29

Podaję dane osobowe użytkownika mod 24 dla osób które będą składały zgłoszenia popełnienia przestępstwa oszustwa:

Daniel Molitorys

Libusza 669 kod pocztowy 38-306


nr jego konta 61 1050 1458 1000 0091 5023 0465
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postmod24 | 21 Maj 2014, 12:35

Witam, pragnę wyjaśnić co nieco owszem zdarzyło mi się tak działać, jednak miałem bardzo przykre problemy i potrzebowałem pilnie gotówki jednak wszystkie pieniądze zostały zwrócone i te też zostaną proszę mnie zrozumieć, moja chrześnica zachorowała i potrzebowałem pieniędzy proszę mi dać 3-4 dni na spłatę wszystkiego. Nikt mi nie chciał dać pożyczki to była jednyna sytuacja niestety zostałem oparty o ścianę jestem na forum od kilku lat. Proszę pomóżcie mi do 5 dni pieniądze zostaną zwrócone nawet z odsetkami błagam
Newton ATM 150/1500 (Budowa Zakończona )
Szukacz ATM 6x50
Super Ploss 25 mm, Kupię TMB Planetary 9mm
 
Posty: 257
Rejestracja: 16 Lis 2010, 17:49

Postmod24 | 21 Maj 2014, 12:44

Proszę was o 5 dni, naprawdę miałem poważny problem wszystko będzie na Państwa kontach. Błagam o pomoc. Prosiłem również o pożyczkę jednak nikt nie był ws tanie mi jej udzielić.
Newton ATM 150/1500 (Budowa Zakończona )
Szukacz ATM 6x50
Super Ploss 25 mm, Kupię TMB Planetary 9mm
 
Posty: 257
Rejestracja: 16 Lis 2010, 17:49

Post•Fish3r• | 21 Maj 2014, 12:54

no nieźle... :roll: Ja osobiście jestem w stanie ci uwierzyć ponieważ jak wspomniano istniejesz od 2010r normalnie się udzielając, . a powyższe skargi tyczą się najbliższego okresu góra kilka miesięcy? Nic chyba wczesniej nie było. A to b. smutne co piszesz. Ja bym ci dał te 5 dni ale to nie moja kasa...napisz pw do tych wszystkich userów.
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postmod24 | 21 Maj 2014, 12:57

Naprawdę wcześniej nie miały miejsca takie sytuację to się działo od kwietnia. Obiecuję że już będę uczciwy a pożyczki potrzebuje bardzo jednak żaden bank nie jest w stanie mi udzielić bo pracuję na umowę zlecenie.
Newton ATM 150/1500 (Budowa Zakończona )
Szukacz ATM 6x50
Super Ploss 25 mm, Kupię TMB Planetary 9mm
 
Posty: 257
Rejestracja: 16 Lis 2010, 17:49

Postmod24 | 21 Maj 2014, 12:59

Prosiłbym jeszcze żeby na czas tych 5 dni usunąć moje dane osobowe, nie chcę być tak postrzegany bo naprawdę nie miałem zamiaru nikogo okraść ani oszukać.

Pozdrawiam.
Newton ATM 150/1500 (Budowa Zakończona )
Szukacz ATM 6x50
Super Ploss 25 mm, Kupię TMB Planetary 9mm
 
Posty: 257
Rejestracja: 16 Lis 2010, 17:49

Postczujnik | 21 Maj 2014, 13:00

A ja Ci kolego nie wierzę przeczytaj ostatnie trzy wiadomości do mnie to zrozumiesz czemu Ci nie wierzę.
Jak miałeś problem i potrzebowałeś gotówki na krótki okres czasu to trzeba było zgłosić się do providenta lub innej firmy tego typu a nie oszukiwać ludzi
 
Posty: 29
Rejestracja: 28 Maj 2010, 21:57
Miejscowość: Lębork pomorskie

 

PostBenedykt | 21 Maj 2014, 13:01

Zróbcie jeszcze coś takiego: każda z osób, która dokonała zgłoszenia sprawy na policję niech prześle kopię swojego zgłoszenia pozostałym poszkodowanym. Po otrzymaniu kopii zgłoszeń od innych oszukanych niech każdy oszukany doniesie je na policje w miejsce, gdzie dokonał zgłoszenia. Chodzi o to, aby każda z komend policji wiedziała, że w podobnej sprawie prowadzone są przez inne jednostki podobne postępowania.
Pozdrawiam
Benedykt
------------------------------------------------------------------
Nikon Action EX 10x50 CF, ROW10x40
TAL 100R + statyw geo + montaż z prowadzeniem
PRONTO 66/392,60 mm na statywie z paralaktykiem od TALa
Awatar użytkownika
 
Posty: 850
Rejestracja: 29 Lip 2005, 08:41
Miejscowość: Małopolska

Postalinoe | 21 Maj 2014, 13:03

Niestety dla ciebie, oszustwo jest ścigane z urzędu i nie ma w tym przypadku kwalifikacji czynu o niskiej szkodliwości społecznej. Współczuję, ale niestety, masz już swoje lata, wiedziałeś co robisz. Pójdziesz siedzieć, komornik zlicytuje dom twoich rodziców i będzie na chrześnicę, i na spłatę nas oszukanych.
WO FluoroStar 91mm F4.7, HEQ5 Pro, Asi294MC-C, Asi178MM; Lornetka Kowa 8x30mm YF
https://flic.kr/s/aHsmWGR5hm
Awatar użytkownika
 
Posty: 224
Rejestracja: 16 Kwi 2007, 23:58
Miejscowość: Tarnów

Postmarianowski | 21 Maj 2014, 13:04

Bez względu na okoliczności dokonałeś bardzo niecnego czynu,mówienie że nie chciałeś oszukać jest śmieszne bo to właśnie zrobiłeś,trochę pokory...
Awatar użytkownika
 
Posty: 782
Rejestracja: 17 Sie 2012, 22:21
Miejscowość: Pólnocna Jura

 

Postmod24 | 21 Maj 2014, 13:05

Proszę was o 5 dni, później zgłaszajcie sprawę, ale obiecuję że do 5 dni oddam z odsetkami. Ok, chciałem oszukać, bo taka sytuacji mnie zmusiła jestem pokorny, jakbym nie był to bym uciekł z forum i nie odpisywał na posty, ale chcę to rozwiązać i zwrócić wszystko co do grosza a nawet z nadwyżką jednak potrzebuję czasu 5 dni max. Proszę...
Newton ATM 150/1500 (Budowa Zakończona )
Szukacz ATM 6x50
Super Ploss 25 mm, Kupię TMB Planetary 9mm
 
Posty: 257
Rejestracja: 16 Lis 2010, 17:49

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

AstroChat

Wejdź na chat