Sprawa oszusta "mod24"

Postplenerus | 24 Maj 2014, 12:39

nr 3 . dać szansę
Achro SW 150/1200; EQ5 (EXOS-2)
Pentax 12x50 PCF WPII
BCO 6 , Orion Stratus 8 , BST ED 25 , Celestron Omni 32 , Barlow GSO ED
Baader Semi-Apo, Moon (no-name).
Awatar użytkownika
 
Posty: 53
Rejestracja: 06 Maj 2013, 12:42
Miejscowość: Milanówek

 

PostMaxx | 24 Maj 2014, 13:04

ZDECYDOWANIE OPCJA 1

Niech zostanie na forum i się udziela , ale informacja w wątku ostrzegawczym
i to DRUKOWANYMI LITERAMI !!!
Sugeruje dodatkowe oznaczenie ostrzegawcze w nicku przy profilu !
Proszę o usunięcie mojego konta z tego forum !!!
A że administracja robi sobie jaja i nie raczy usunąć mojego konta to olewam to forum po prostu bo szkoda mi czasu i nerwów na to !!!
Awatar użytkownika
 
Posty: 765
Rejestracja: 16 Cze 2012, 12:54

Posttrynitor | 24 Maj 2014, 13:15

Osobom obcującym z giełdą AM od święta na pewno umknie informacja o mod24. To samo osobom które dopiero będą się na AM rejestrować i go odwiedzać. Pozostawienie takiego kolesia na forum może odrzucać przyszłych gości i zniechęcać do rejestracji tutaj.

Zdecydowanie jestem za wyrzuceniem tego osobnika z forum! Jednocześnie jestem za pozostawieniem go na liście oszustów, by jego nazwisko się utrwaliło i by nigdy nikt już nie miał z nim do czynienia ani tu ani nigdzie indziej w sieci.
 
Posty: 12
Rejestracja: 29 Sty 2012, 12:36

 

Postwujek_p | 24 Maj 2014, 13:34

nie sądzę aby mod24 pod tym samym nickiem próbował być jeszcze w jakiś sposób aktywny na forum (zwłaszcza na giełdzie). A IP można bez problemu zmienić. Przeprosiny i prośba o pozostanie na forum odbieram jako manipulowanie forumowiczami. Skok na kasę się nie udał bo kilka osób konkretnie zadziałało, pojawiła się groźba procesu z konkretnym wyrokiem, no to trzeba szybko oddać kasę + przeprosić i poprosić o łagodny wymiar kary. Czyli pali się, trzeba przejść w tryb <skrucha>. Ja jestem za stary na takie gierki i brzydzę się każdą formą oszustwa. Dobrze, że zainteresowani z forum otrzymali zwrot swoich pieniędzy. Reszta mózg mi lasuje jak pomyślę jak ludzie kombinują, żeby orżnąć innych. Ten przypadek i pojawiające się w międzyczasie info o innym użytkowniku (od którego miałem już prawie coś drogiego kupić) zapalił mi na stałe czerwone światło, bo kupując tu na forum przez kilka miesięcy trochę sprzętu - w dobrej cenie, jakości i bez żadnych problemów, znieczuliłem się trochę oceniając handel używkami z 'astrokolegami', których osobiście nie znam, na wzorowy.

Do rzeczy: jestem za krótko na forum, żeby ferować tu jakieś "wyroki", ale jeśli mogę, to poproszę nr 1. (z jakimś uzupełnieniem o choćby imię i miejscowość zamieszkania - o ile pozwala na to prawo).
wujek_p

7x35, 7x50, 10x50, 25x70 oraz - jako uzupełnienie lornetek - jakieś niewygodne rury: 200/1000, 152/760 z walizką szkieł
 
Posty: 129
Rejestracja: 25 Paź 2013, 21:14
Miejscowość: Poznań

PostIgnisdei | 24 Maj 2014, 13:41

Całkowicie cwaniaczka usunąć z forum i dezaktywować profil użytkownika! Przed usunięciem nałożyć bana na maila oraz IP choć to niewiele daje !!!!

Napiętnować w wiadomym dziale WIELKIMI BUKWAMI!
Ze swej strony po udostępnieniu mi IP: Moda, Stanka, Rudego102 i Twengi zrobię to samo z kolesiami na FA (jeśli mają tam konta) i w razie pojawienia się nowych klonów prześlę ich IP i nicki np. Ance z którą mam dobry kontakt i która ma konto na FA bo tu PW wyłączam!
ps. Jesion też powinien się w to włączyć niech mają wilczy bilet w naszym środowisku!
Ostatnio edytowany przez Ignisdei 24 Maj 2014, 13:50, edytowano w sumie 3 razy
Ignisdei
 

Postcuker | 24 Maj 2014, 13:43

Nie wiem czy panu Mod24 jest znane słowo honor.
Zgodnie z tym słowem sam powinien poprosić Administratora o zlikwidowanie swojego konta.
Moim zdaniem swoimi działaniami bardzo zaszkodził wszystkim kupującym i sprzedającym na tym forum oraz wprowadził niepewność na naszej giełdzie ( " kurde bym kupił ale chyba nie bo mnie zrobią na szaro").
Awatar użytkownika
 
Posty: 99
Rejestracja: 26 Lis 2012, 03:22
Miejscowość: okolice Szczytna

Postlynx79 | 24 Maj 2014, 13:52

Ignisdei napisał(a):Całkowicie cwaniaczka usunąć z forum i dezaktywować profil użytkownika! Przed usunięciem nałożyć bana na maila oraz IP choć to niewiele daje !!!!

Napiętnować w wiadomym dziale WIELKIMI BUKWAMI!
Ze swej strony po udostępnieniu mi IP: Moda, Stanka, Rudego102 i Twengi zrobię to samo z kolesiami na FA (jeśli mają tam konta) i w razie pojawienia się nowych klonów prześlę ich IP i nicki np. Ance z którą mam dobry kontakt i która ma konto na FA bo tu PW wyłączam!
ps. Jesion też powinien się w to włączyć niech mają wilczy bilet w naszym środowisku!


Jestem tego samego zdania. Oszustwo pozostaje oszustwem.
Lornetka: Nikon Action EX 10x50 CF
Awatar użytkownika
 
Posty: 114
Rejestracja: 08 Paź 2010, 21:09

 

Postkris_82 | 24 Maj 2014, 13:54

O konsekwencjach swoich czynów należy myśleć przed a nie po.
Pozycja nr 2.
Celestron CPC 1100, Delta Optical Extreme 15x70 ED, Nikon ACTION VII 10x50 CF, Tento 7x50, filtry, szkła i inne wynalazki
 
Posty: 119
Rejestracja: 16 Mar 2011, 21:26
Miejscowość: Chełmek

 

Postmarianowski | 24 Maj 2014, 14:00

Propozycja nr 2. Za o wiele mniejsze przewinienia ludzie byli banowani,plus ostatnie uwagi Ignisa :!:
Awatar użytkownika
 
Posty: 782
Rejestracja: 17 Sie 2012, 22:21
Miejscowość: Pólnocna Jura

 

PostRobert41 | 24 Maj 2014, 14:04

Zbanowanie nie jest żadnym rozwiązaniem bo jeśli mod24 będzie chciał to założy inne konto. Co najwyżej będzie potrzebował zmiennego IP czy w najgorszym wypadku innego komputera. Jeśli jego " nawrócenie" miałoby być tylko pozorami i grą "pod publiczkę" to czy zbanowany będzie czy nie- nie ma to żadnego praktycznego znaczenia.
Uważam że jeśli nadal chce na forum być powinno mu się taką szansę dać. Oczywiście z zachowaniem wszelkich informacji na temat zajścia, dostępnych w łatwy sposób i stanowiących jasne ostrzeżenie o ryzyku transakcji z tym użytkownikiem ( system komentarzy na forum pomógł by w tym bardzo ).

Ostatecznie sprawa jest trudna bo trudno przychodzi ocena ludzkich motywacji- łatwo popełnić błąd.
Jest szansa na to że mod24 coś zrozumiał, jest i na to że to tylko gra pozorów, manipulacja i cynizm. Dopiero czas może pokazać jaka jest prawda.
Staram się widzieć w ludziach dobre rzeczy, tym bardziej że przeglądając posty mod24 nie wydaje mi się by od początku celem założenia tu konta było oszukanie ludzi.
Pozostałbym przy rozwiązaniu nr.3.

Z tym że ogólnie jeśli chodzi o giełdę powinno się wprowadzić jakiś system komentarzy+ powinien być zbiorczy dział o oszustach, gdzie udowodnione sytuacje powinny być opisane, podane byłyby znane nicki oszusta, czy z forum czy np. z allegro, do tego takie dane na jakie zezwala prawo, czyli imię, inicjał nazwiska, miejscowość, może jeszcze coś więcej. I taki dział powinien być tak czytelny ( nie wiem, może jakieś wyróżnienie kolorem, czcionką ) by skłonić kupujących do zaglądnięcia do niego PRZED przeprowadzeniem transakcji, a nie po tym jak już zostaną oszukani.
SW ED 80/600, CG 4
Baader Hyperion: 8-24 zoom, 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31, 36 mm, Hyperion Barlow 2,25x, diagonal ES 2".
Filtry Baader: O III
Vortex Raptor 8,5x32
Awatar użytkownika
 
Posty: 1141
Rejestracja: 28 Sty 2013, 02:04

 

PostKarol | 24 Maj 2014, 14:37

Ja jestem za tym by został wszystkie merytoryczne posty mod24. A co do samej Jego osoby to na pewno powinny być upublicznione dane i ostrzeżenie i całkowity zakaz korzystania z giełdy.
 
Posty: 2524
Rejestracja: 22 Lis 2010, 20:43

PostTomek 76 | 24 Maj 2014, 14:45

Gość żeby miał odrobinę honoru to by zrobił jak samuraj i sam poprosił by usuniecie profilu czy napisał by-nawaliłem,nie mam tu czego szukać,jest mi głupio teraz tu się pokazywać więc najlepiej będzie ja zniknę-i po sprawie.
Teraz będziecie gdybać czy stryczek,czy krzesło elektryczne a może pluton egzekucyjny-chętnych nie brakuje jak widzę do strzelania a może jeszcze ustawa w sejmie o modzie?

Zostawić na forum,mieć na niego oko i dopisać "czarna owca" jak coś.Wywalać,skasować zdążycie w każdej chwili.
Meade 12 "LightBridge Deluxe,Messier AR-127S 127/635,APO TS Photoline ED,Mak 150,HEQ5,sowiecka lornetka 8x32,Canon EOS 40D i cierpliwy szwagier do odnajdywania obiektów
Awatar użytkownika
 
Posty: 1079
Rejestracja: 04 Lis 2011, 23:13
Miejscowość: Suwałki

 

PostVIT1956 | 24 Maj 2014, 14:55

Jestem za propozycją nr 1, w sumie podobna do nr 3; trzeba dać szansę rehabilitacji, a historia transakcji też może być dobrym ostrzeżeniem.

Zadośćuczynienie jest absolutnie lepsze od kary, tak dla sprawcy jak i dla poszkodowanego!
Gdyby prawo nasze krajowe takim środkiem dysponowało, więzi międzyludzkie na pewno by się wzmocniły. A o to chyba głównie chodzi w społecznościach takich, jak choćby i nasze Forum, czyż nie?
VIT

Meade 80 mm ED APO + Ethos 13mm, 3.7mm + Explore Scientific 14mm, 6.7mm 1.25";
Barlow 2" ED GSO 2x; Baader Hyperion 13mm, 5mm; Vixen Porta II
Nikon Action EX 7x35, 10x50, 12x50; Minolta Activa 12x50 W i 10x50 WP.FP
 
Posty: 215
Rejestracja: 18 Lip 2012, 12:59
Miejscowość: Chrzanów, Małopolska

 

Post•Fish3r• | 24 Maj 2014, 15:11

Robert41 napisał(a):Zbanowanie nie jest żadnym rozwiązaniem bo jeśli mod24 będzie chciał to założy inne konto. Co najwyżej będzie potrzebował zmiennego IP czy w najgorszym wypadku innego komputera. Jeśli jego " nawrócenie" miałoby być tylko pozorami i grą "pod publiczkę" to czy zbanowany będzie czy nie- nie ma to żadnego praktycznego znaczenia.

tak, adres IP przecież w sporej ilośc przypadków jest zmienny. (ja mam też zmienny) za chwilę mogę mieć inny z tego samego komputera.(a jak nie to sa jeszcze inne mozliwosci)

Jesli mod stanie po jasnej stornie mocy to po banie i tak załozy sobie konto predzej czy pozniej..i tutaj to ja wole ,aby go nie zakładał - bo chcę wiedzieć z kim rozmawiam. a nie z obcą osoba która de facto jest mod24 nr 2 - tyle że z innym nikiem. rudy - twenga. tak ?

Jesli mod stanie po ciemnej strony mocy to to samo....takie rozwiazanie jak Ignis proponuje totalnej anihilacji (co poniekąd rozumiem) spełnić może rolę jedynie odreagowywującą świętego oburzenia a nie jawnie zabezpieczającą - załozy inne konto z innym ipem, słupem i bedzie dalej robił w trabę.


I NIECH ADMIN USTOSUNKUJE SIĘ WRESZCIE CO ZNACZY POZ. NR 1 KTÓRE DE FACTO = BANOWI ? bo juz trzecia osoba daje 1 podczas gdy piszę o szansie rehabilitacji.
Ostatnio edytowany przez •Fish3r•, 24 Maj 2014, 15:17, edytowano w sumie 1 raz
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

Postdziki_rysio_997 | 24 Maj 2014, 15:17

Czy niebanowanie użytkownika chroni przed kombinacjami z jego strony, bo "mamy go na widoku"? Skoro i tak z konta "mod24" nie będzie już mógł nic "sprzedać", to w każdej chwili może założyć nowe pomimo posiadania aktywnego konta na forum i używać naprzemiennie dwóch. Niebanowanie go tylko po to, by pozostał "na widoku" daje bardzo złudne poczucie bezpieczeństwa. Jaki problem korzystać z dwóch kont (nawet na zupełnie innych IP) naprzemiennie?

Za to oczywiste jest dla mnie to, że jego dane powinny być na stałe przyklejone w widocznym miejscu w dziale giełda z krótkim podsumowaniem sprawy i linkiem do ostatniej afery.

Czy każdemu należy się druga szansa? Tak, pod warunkiem, że zrozumiał swój błąd.
Czy mod24 zrozumiał swój błąd? Obawiam się, że absoultnie nie - takie odnoszę wrażenie po jego "heheszkach" wypisywanych w sąsiednim wątku zaraz po "wyjaśnieniu" sprawy. Raczej myśli, że nic się nie stało, że to były takie tam malutkie "grzeszki". Sorry, dla mnie to jakaś kompletna farsa.

Odpowiedzcie sobie na pytanie, kto z Was da radę normalnie prowadzić dyskusję w nowych wątkach założonych przez "mod24" albo w takich, w których się wypowie.

Dla mnie fakt, że mod24 sam nie poczuł potrzeby odejścia z forum nie mieści mi się w głowie.

Wreszcie, jak już ktoś zapytał: Co w takim razie trzeba zrobić, by zostać zbanowanym z forum?

Ta dyskusja, jak i kilka ostatnich niczemu nie sprzyja. Chyba tylko pielęgnowaniu w sobie negatywnych emocji i wzajemnej niechęci. Wątki związane z aferą mają pewnie lepszą oglądalność, niż wszystkie merytoryczne razem wzięte. Moim zdaniem od tej sprawy trzeba się jak najszybciej odciąć i zapomnieć (jednocześnie pozostawiając po niej ślad "ku przestrodze", by nikt już nie ucierpiał).
Damian
 
Posty: 164
Rejestracja: 22 Lut 2006, 20:28

PostPawelxp | 24 Maj 2014, 17:29

Ja osobiście skazuje gościa na ostracyzm........ciężko pracuje na pieniądze i nie mam ochoty tolerować okradania mnie !
Chciałbym wznieść się do poziomu wybaczenia temu panu , ale nie mam na to szczerze ochoty.Przez takich ludzi każdego potem zmuszony jestem do traktowania-jako potencjalnego oszusta . A chyba nie tak chcielibyśmy się wzajemnie traktować.
Zreszta z tego co czytałem to skruchy i szczerego żalu z jego strony nie dostrzegam.
Synta 8
 
Posty: 110
Rejestracja: 20 Lip 2012, 13:22
Miejscowość: Opole

 

PostŁukasz_M | 24 Maj 2014, 17:38

Janusz_P. napisał(a):Jeśli zażyczycie sobie usunięcie użytkownika to dopilnuję aby w razie usunięcia konta nie zalogował się z tego samego IP.

Jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe i przemyślane opcje to dodam je dziś do 14 h do ankiety...


Opcja 1 (bez danych osobowych bo to przestepstwo, tylko nick może zostać jako identyfikator osoby)
Blokada po IP może nic nie wnieść bo IP jakie on posiada może oznaczać IP publiczne pod jakim brama w jego sieci łączy się z siecią i wtedy zablokuje Pan oprócz niego wszystkich użytkowników jego sieci lokalnej. Jeśli ma Internet z sieci telefonicznych to przy każdym podłączeniu może mieć przydzielany inny IP. Moim zdaniem mod24 i tak już pod tym linkiem nie będzie się tu udzielał ze względu na wstyd itd. Pokasuje swoje załączniki, zmieni nicka i wystartuje z pustym kontem. Jak długo nie będzie handlował to nikt się nie połapie chyba że zacznie opisywać te same modyfikacje itd.
Dodatkowo pragnę zwrócić pana uwagę na to iż powinien pan gruntownie sobie przemyśleć kwestię pozostawienia udostępnionych przez Pana danych osobowych mod24 na tym forum ponieważ delikatnie mówiąc jest to niezgodne z prawem. Łamie ustawę o ochronie danych osobowych. Umieszczanie przez osoby trzecie danych osobowych osób postronnych w Internecie bez zgody (wiedza nie oznacza zgody) właściciela jest nielegalne i naraża na kontakt z wymiarem sprawiedliwości. Cokolwiek by użytkownicy forum uważali to żadna ankieta czy regulamin forum prawomocności temu nie doda. Jakiekolwiek informacje mające na celu identyfikację danego człowieka ze szkodą dla niego mogą pod to podejść. Nawet jeśli jest przestepcą.
Kontaktowałem się z mod24 na PW i udowodniłem mu jak bardzo mało anonimowy jest w Internecie pomimo jego prób zacierania śladów. Mam nadzieję że skłoniło go to do szybszego oddania pieniędzy.
Poszkodowanym zwracam uwagę że jeśli dostali pieniądze z powrotem po kilku tygodniach to mod24 może po prostu stwierdzić że transakcje były nie udane a o żadnym oszustwie mowy być nie może itd. A co najwyżej ktoś może uważać że doszło do próby usiłowania wyłudzenia do którego w końcu nie doszło. W praktyce albo umorzenie albo sąd gdzie każdy adwokat każe mu to tak przedstawić i uniewinnienie.
Dodatkowo jeśli administrator forum usunie jego posty zamiast przeniesie do niedostępnej bazy to część dowodów sprawy wyparuje. Gdyby mod24 udowodniono oszustwo przed sądem to usunięcie dowodów tego przestępstwa przez administratora forum podpada pod udział w tym przestępstwie przynajmniej co do zacierania śladów przestępstwa
Pozdrawiam
Łukasz
-----------------------------------------------------------
gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo
hominis est errare, insipientis in errore perseverare
feci, quod potui, faciant meliora potentes
per aspera ad astra
Awatar użytkownika
 
Posty: 293
Rejestracja: 14 Paź 2013, 15:38

 

Postvlodarc | 24 Maj 2014, 17:53

I poniższy post @Łukasz_M zamyka sprawę co do możliwości działania społeczności w temacie @mod24. W wyjściowym wątku zaznaczyłem "pachnie linczem", do sądzenia i wymierzania sprawiedliwości w cywilizowanym państwie działa " aparat sprawiedliwości " z konstytucyjnymi uprawnieniami, wymierzanie sprawiedliwości poza tym aparatem to bezprawie.
"LIDLETKA" (Auriol BaK-4); statyw foto
 
Posty: 49
Rejestracja: 18 Lis 2013, 23:27

 

Post•Fish3r• | 24 Maj 2014, 18:00

Łukasz napewno nic niczego nie zamyka.

vlodarc napisał(a): do sądzenia i wymierzania sprawiedliwości w cywilizowanym państwie działa " aparat sprawiedliwości " z konstytucyjnymi uprawnieniami, wymierzanie sprawiedliwości poza tym aparatem to bezprawie.


znowu trafiłeś nie w ten wątek ...

" Proszę pamiętać że nie jesteśmy sądem i nie orzekamy o karzetylko o przyszłości użytkownika mod 24 na forum..."




z tego co widać tak z ciekawości ..bo się można pogubić (poprawka)

1. 5 zdecydowanych osób + 1 zdecydowana ale nie potwierdziła pozycji = 6?

2. 2 zdecydowane osoby

3. 8 zdecydowanych osób + 2 pomyłkowe od 1. + 2 która nie potwierdziły pozycji = 12 ?

4. 0.

Konia z rzędem temu kto to policzy poprawnie :lol:
Ostatnio edytowany przez •Fish3r• 24 Maj 2014, 18:26, edytowano w sumie 2 razy
 
Posty: 1120
Rejestracja: 15 Lip 2012, 13:40

PostŁukasz_M | 24 Maj 2014, 18:18

Potwierdzam. niczego nie zamykam, a jedynie przedstawiam punkt widzenia który warto wziąć pod rozwagę bo w całej tej sprawie mogą pójść kamienie rykoszetem w rzucających.
W zasadzie mod24 w każdej chwili może złożyć zawiadomienie o złamaniu prawa przez osoby udostepniające jego dane osobowe na forum. Mod24 się przyznał na forum ale pisał jako mod24 i na to się zgodził. Kwestia połączenia nicka z imieniem i nazwiskiem należy do prokuratury i sądu. Co warte wspomnienia nawet jak mu udowodnią przestępstwo to publikacja jego danych na forum jest nielegalna. Dlatego przestrzegam was przed działaniem pochopnym. Zostawcie sprawę organom ścigania na obecnym etapie. Im dalej sprawa zajdzie tym bardziej prawdopodobne że ktoś poruszy te kwestię naruszeń ustawy o ochronie danych osobowych a to może się skończyć żądaniem odszkodowania od udostepniającego publicznie te dane.
Pozdrawiam
Łukasz
-----------------------------------------------------------
gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo
hominis est errare, insipientis in errore perseverare
feci, quod potui, faciant meliora potentes
per aspera ad astra
Awatar użytkownika
 
Posty: 293
Rejestracja: 14 Paź 2013, 15:38

 

Postvlodarc | 24 Maj 2014, 18:27

To co może zrobić społeczność forum to wnioskować do moderatora o wymierzenie kary regulaminowej a userzy tego forum jedynie okazywać milczącą dezaprobatę. @ mod24 nie został osądzony i nie ciąży na nim wyrok za popełnione czyny. Wg mnie, sam powinien opuścić forum, pokazać, że jest człowiekiem honorowym i liczyć na to, że po jakimś czasie społeczność mu wybaczy..
"LIDLETKA" (Auriol BaK-4); statyw foto
 
Posty: 49
Rejestracja: 18 Lis 2013, 23:27

 

PostRobert41 | 24 Maj 2014, 18:32

Pozostaje kwestia ustalenia jakie dane osobowe są objęte ustawą.

http://www.poradaprawna.pl/porady/jakie-dane-maja-charakter-danych-osobowych-chronionych-przez-ustawe,131492.html


Cytat: "Stosownie do ust. 3 artykułu informacji nie uważa się za umożliwiającą określenie tożsamości osoby, jeżeli wymagałoby to nadmiernych kosztów, czasu i działań. Danymi osobowymi będą zatem zarówno takie dane, które pozwalają na określenie tożsamości konkretnej osoby, jak i takie, które nie pozwalają na jej natychmiastową identyfikację, ale są, przy pewnym nakładzie kosztów, czasu i działań, wystarczające do jej ustalenia. Daną osobową będzie taka informacja, która pozwala na ustalenie tożsamości danej osoby, bez nadzwyczajnego wysiłku i nakładów, zwłaszcza przy wykorzystaniu łatwo osiągalnych i powszechnie dostępnych źródeł. Poza zakresem przedmiotowej definicji znajdzie się zatem taka informacja, na podstawie której identyfikacja osoby wymagać będzie nieracjonalnych, nieproporcjonalnie dużych nakładów kosztów, czasu lub działań.".

Wydaje się więc że poza nickiem takie dane jak imię i inicjał nazwiska nie są danymi osobowymi w świetle ustawy ponieważ nie umożliwiają one ustalenia tożsamości za pomocą łatwo osiągalnych środków, bez dostępu do chronionych baz danych i innych źródeł niejawnych.
SW ED 80/600, CG 4
Baader Hyperion: 8-24 zoom, 24, 21, 17, 13, 10, 8, 5, 3.5 mm, Aspheric 31, 36 mm, Hyperion Barlow 2,25x, diagonal ES 2".
Filtry Baader: O III
Vortex Raptor 8,5x32
Awatar użytkownika
 
Posty: 1141
Rejestracja: 28 Sty 2013, 02:04

 

PostNeferkare | 24 Maj 2014, 18:39

Witam!
Tak źle tak niedobrze! Więc z dwojga złego jestem za całkowitym usunięciem z forum.
Jeśli przeprosiny i skrucha to ściema to po pewnym okresie karencji znów zacznie od początku, ale jeśli go wyrzucimy
to też po pewnym okresie już jako całkiem inny "ktoś" będzie robił to samo co mod24.
Usunąć i zablokować IP (może ma stały)
Pozdrawiam - Tomek
---------------------------------------------------------
SW 200/1000, eq3-2 na stali, SkyMaster 15x70, EOS 700D+kilka szkieł, kilka okularów i filtrów, mało czasu i mnóstwo chęci.
Awatar użytkownika
 
Posty: 70
Rejestracja: 18 Paź 2011, 19:07
Miejscowość: Kraków

 

Postadammm | 24 Maj 2014, 18:42

Jeżeli mogę wtrącić swoje dwa grosze:

Sugerowałbym dodać kawalek w PHP "doklejający" do PW wysyłanych przez użytkownika mod24 w wiadomości krótką informacje o jego działalności (taka przestroga) - jak to robią niektórzy dostawcy poczty doklejając do maili reklame na dole - ze względu na to ,że to on pisał do innych oferując towar a nie na odwrót. Poza tym nowi użytkownicy mogą najzwyczajniej zbagatelizować jakiś przyklejony temat w dziale kupię/sprzedam.

Blokowanie IP to było modne w czasach, kiedy internet mialo 5% populacji w Polsce, darmowe, trialowe cyberghosty czy inne oprogramowanie na zasadzie VPN/PPTP , lub też surowe paczki z certyfikatami oraz danymi logowania dają możliwość płynnej zmiany tożsamości - do tego chrome incognito i dziękuję.

Pozdrawiam
Refraktor 70/900 (EQ) SW LE 9mm, K20mm
Tento 7x35
Luneta Tourist 20x30
Carl Zeiss Jena 8x30
 
Posty: 8
Rejestracja: 27 Gru 2013, 17:59

 

PostŁukasz_M | 24 Maj 2014, 18:51

Robert41 napisał(a):Wydaje się więc że poza nickiem takie dane jak imię i inicjał nazwiska nie są danymi osobowymi w świetle ustawy ponieważ nie umożliwiają one ustalenia tożsamości za pomocą łatwo osiągalnych środków, bez dostępu do chronionych baz danych i innych źródeł niejawnych.

Robert41. Tak Imię i inicjał nazwiska to nie dane osobowe ale jak dodasz do nich numer konta albo jeszcze lepiej dwóch kont to już nie jest tak klarownie, dodasz miejscowość zamieszkania, kod pocztowy to taka osobę łatwo namierzyć. Dzięki krzyżowym zapytaniom można bardzo szybko podnieść prawdopodobieństwo do poziomu bardziej niż akceptowalnego. Ja np. znalazłem w 60s zdjęcia tego pana pomimo że je pokasował. Udowodniłem mu że kłamie na temat swojego wieku. Jego transakcje na allegro znaleźli wszyscy.
Ostatnio edytowany przez Łukasz_M, 24 Maj 2014, 18:55, edytowano w sumie 1 raz
Pozdrawiam
Łukasz
-----------------------------------------------------------
gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo
hominis est errare, insipientis in errore perseverare
feci, quod potui, faciant meliora potentes
per aspera ad astra
Awatar użytkownika
 
Posty: 293
Rejestracja: 14 Paź 2013, 15:38

 

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

AstroChat

Wejdź na chat