Oszust i złodziej z Włoch na eBay. Nick antoggxxyzz1957.

Zablokowany temat

Postwfifiak | 13 Paź 2019, 11:10

Zostałem oszukany i okradziony przez Włocha. Uwaga na niego!!!! Bezczelny i arogancki typek. Poniżej zamieszczam moje zgłoszenie na policję.

Zgłaszam oszustwo w transakcji: Antares Wide Angle Eyepiece 30mm RADIANS Focal Lens Passo 50.8mm-Strepitoso - ( 123876733662 ). Zakupu dokonałem 21.08.2019. Przedmiotem transakcji był okular astronomiczny. Sprzedający źle opisał przedmiot (miał być Antares a był Astrobuffet) , co odkryłem po dokonaniu zakupu. Wielokrotnie zawyżył jego wartość. Na moją prośbę, następnego dnia po zakupie, transakcja została anulowana. Do tej pory nie dostałem zwrotu pieniędzy. Najpierw sprzedający antoggxxyzz1957 pisał, że jest na wakacjach do 09.09.2019 i nie może zrobić przelewu. 08.09.2019 napisał, że przez pomyłkę wysłał paczkę. Paczka rzeczywiście została wysłana 05.09.2019 ponad dwa tygodnie po anulowaniu transakcji. Nie chciałem tej przesyłki i sprzedawca dobrze o tym wiedział. Nie odebrałem paczki. Odmówiłem jej przyjęcia. Paczka nie dotykana przeze mnie została odesłana do nadawcy. Paczka jest już z powrotem we Włoszech. Została odebrana przez nadawcę 24.09.2019 o godzinie 15.20. Wszystko to widać na śledzeniu przesyłki RC043136076IT (tylko Posteitaliane, bo Włosi nie uzupełniali wpisów). Sprzedawca twierdzi, że paczka dotarła pusta. Sprzedający proszony wielokrotnie nie chce zwrócić pieniędzy. Wymyślał coraz to nowe oszustwa. Wystawiłem mu negatywną opinię. Straszy mnie, że jak jej nie usunę, to w ogóle nie odda mi pieniędzy. Wszystko to jest do wglądu w naszej korespondencji na komunikatorze eBay (pliki załączone do zgłoszenia). Za przedmiot zapłaciłem przelewem bankowym 694,65PLN (155Euro). Przelew został dokonany na konto: IT71R07601032**********, którego właścicielem jest ******** w banku POSTE ITALIANE SPA. Załączam potwierdzenie przelewu z mBanku. Zgłosiłem do mBanku prośbę o cofnięcie transakcji zarejestrowane pod nr: REK0107*****. Wielokrotnie zgłaszałem problem eBayowi, lecz nie przyniosło to żadnych skutków. Proszę o pomoc w odzyskaniu pieniędzy i ukaraniu oszusta.

Pozdrawiam Wojtek Fischer.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 794
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

PostDominik Woś | 13 Paź 2019, 11:35

To nie jest odpowiednie miejsće do wylewania łez po nieudanej transakcji na systemie aukcyjnym. To jest miejsce do ostrzeżeń związanych z ryzykownymi transakcjami na lokalnych forach astronomicznych.
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postwfifiak | 13 Paź 2019, 12:00

Dominik Woś napisał(a):To nie jest odpowiednie miejsće do wylewania łez po nieudanej transakcji na systemie aukcyjnym. To jest miejsce do ostrzeżeń związanych z ryzykownymi transakcjami na lokalnych forach astronomicznych.


Nasz wspólny kolega z forum miał zamiar od niego kupić barlowa. Dzisiaj się z nim zgadałem. Być może byłby tak samo potraktowany. Myślisz, że nie watro ostrzec innych? To nie jest wypłakiwanie się w rękaw tylko informacja o oszuście i złodzieju.
Newton 10"ATM dobson pod bino, Achro 120/600, Mak Bresser 127, złoty SW ED100, Mak PZO 70, PCO143/900 pod bino, Newton 150mm F10 Stephen Optics, TAL100RS, SW Esprit 120, Meade ED 127/1140, nasadka bino Leica i masa innego szkła.
Awatar użytkownika
 
Posty: 794
Rejestracja: 02 Lis 2016, 15:50
Miejscowość: Łódź

 

PostDominik Woś | 13 Paź 2019, 12:24

wfifiak napisał(a):
Dominik Woś napisał(a):To nie jest odpowiednie miejsće do wylewania łez po nieudanej transakcji na systemie aukcyjnym. To jest miejsce do ostrzeżeń związanych z ryzykownymi transakcjami na lokalnych forach astronomicznych.


Nasz wspólny kolega z forum miał zamiar od niego kupić barlowa. Dzisiaj się z nim zgadałem. Być może byłby tak samo potraktowany. Myślisz, że nie watro ostrzec innych? To nie jest wypłakiwanie się w rękaw tylko informacja o oszuście i złodzieju.


Z reguły jest tak, że ze względu na znającą się społeczność na forach, transakcje na gieldzie astronomicznej są znacznie bezpieczniejsze niż na platrormach aukcyjnych. Kupując tam, bierzesz na siebie ryzyko nieudanej transakcji i związanych z tym konsekwencji finansowych. Podawanie danych do rachunku bankowego oraz imienia i nazwiska potencjalnego oszusta może narazić na ryzyko prawne nie tylko Ciebie ale też administratora forum.

Lepiej poszukać Barlowa poprzez giełdę AM niż serwisy aukcyjne. Dodatkowo transakcje zagraniczne są zazwyczaj obarczone dodatkowym ryzykiem, o czym musiałeś sobie zdawać sprawę przed zakupem. Tak więc nie jest to ostrzeżenie ale wyrażenie własnej frustracji po nieudanym, ale pewnie atrakcyjnym finansowo, zakupie. :wink:

Temat będzie do usunięcia.
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

Postmidimariusz | 13 Paź 2019, 12:34

Osobiście bardzo dziękuję ci za tą cenną informację .
Pozwoliła mnie oraz innym osobom uniknąć straty pieniędzy!
Wielkie dzięki eki jeszcze raz. Mogłeś to zataić a tak wszyscy wiemy o tym oszuscie.
Myślę że to odpowiednie miejsce.
Synta 12", komplet ES-ów 30; 14; TS HR 7mm; filtry Lumicon 2" OIII, Polaryzacyjny.
DSC, Lornetki 10X50 20X80 TS 25X100

Awatar użytkownika
 
Posty: 811
Rejestracja: 20 Lut 2006, 22:27
Miejscowość: Czerwona Woda k. Zgorzelca

PostDominik Woś | 13 Paź 2019, 12:45

midimariusz napisał(a):Osobiście bardzo dziękuję ci za tą cenną informację .
Pozwoliła mnie oraz innym osobom uniknąć straty pieniędzy!
Wielkie dzięki eki jeszcze raz. Mogłeś to zataić a tak wszyscy wiemy o tym oszuscie.
Myślę że to odpowiednie miejsce.


To jest miejsce na ostrzeżenia przed zakupem od potencjalnych oszustów na giełdzie AM, nie na serwisach aukcyjnych ani kopiowanie zawiadomień składanych na policji. Znając życie policja umorzy postępowanie a potencjalny sprzedający będzie miał pretensje za upublicznienie jego danych. Wchodzimy tutaj w kwestie RODO.
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
Zablokowany temat

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

AstroChat

Wejdź na chat