* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Temat postu: Myśli nieuczesane ...
PostWysłany: Wto Mar 03, 2020 8:16 pm 

Miejscowość: OSTRAVA
Tak sobie myślę, że jeśli komuś się kurzy na astro - sprzęt, to dać go za witrynę, sprawić sobie miotełkę z delikatnych piór ...
Ale żeby wyprzedawać ? Tego nigdy nie zrozumiem :( :( :(

Profil E-mail  

Temat postu: Re: Myśli nieuczesane ...
PostWysłany: Śro Kwi 29, 2020 3:23 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
To i ja mam myśl nieuczesaną. 8)
"Hodujmy nową rasę ludzi bo się przyda."
a tak poważniej:

Wszyscy wiemy (na bazie faktu ewolucji gatunków), że ludzie pochodzą od australopiteka, a ptaki od dinozaurów.

Jest faktem, że psa z powrotem w kierunku gada czy może pra-robaka cofano przez selekcję ale tylko powierzchownie.
Poważne pytanie jest raczej takie czy jak już będziemy się przenosić z konieczności na Marsa (mniejsza grawitacja; zapewne mniejsze ciśnienie powietrza w bunkrach bo taniej wychodzi separacja od atmosfery)
to przedwstępnie na Ziemi zaczniemy selekcję ludzi ku temu ?

W Tybecie żyją kobiety, które, dzięki mutacji mogą mieć dzieci mimo małego ciśnienia powietrza, a Chinki co tam przybywają pozostają bezpłodne .
Te Tybetanki to gotowy materiał na nowy gatunek: "Homo sapiens space explorators".

Siema
p.s.
Na grafice jest ISS jako przykład zamieszkanej stacji kosmicznej - też taniej dla Tybetańczyków ją dostosować.

Załączniki:

PostWysłany: Pią Maj 01, 2020 1:06 pm 
Awatar użytkownika

Dodaję istotną rzecz a propo poprzedniego.
Siema

Załączniki:

PostWysłany: Pon Maj 18, 2020 11:01 am 
Awatar użytkownika

JUŻ NIEDŁUGO WSZYSTKIE POMYSŁY NAUKOWO-TECHNICZNE BĘDZIE SIĘ obowiązkowo testować za pomocą druku 3D, a kogo nie stać na to to zostanie zesłany do mniej ambitnej "roboty" poniekąd 8)

Przypuszcza się, że nadspodziewanie długą wędrówkę łazika Spirit po Marsie zakończyło utknięcie w pułapce piaskowej, w której kręcenie się kego kół już nie pozwoliło ruszyć mu się z miejsca.

Korzystając z drukarek 3D i komponentów dostępnych w handlu, inżynierowie zbudowali miniaturową wersję łazika RP15, która wykorzystuje 12 różnych silników do napędzania swoich czterech kół w taki sposób, aby był w stanie czołgać się oraz wychodzić z piaskowych pułapek.

https://www.space.com/paddling-mars-moo ... traps.html

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Wto Cze 02, 2020 10:28 pm 
Awatar użytkownika

:arrow: Myślę, że już można panikować. :!:

Wszystko na to wskazuje, że (bardzo realna choć przykładowa data) za np 79 lat nastąpi bieda i tragedia gospodarczo-zdrowotna gorsza niż kwiecień 2020 przez koronawirusa w Polsce i już nie będzie odwołania.

Polecam. Dobrze zrobione. Jak ktoś ma mało czasu to wystarczy pierwszych kilka minut (np.7-9).

Nawet ja o paru rzeczach nie wiedziałem - np jak mały(!) jest recykling - czyli odzyskiwanie pewnych materiałów zamiast produkcji od zera.
A przypomniał mi mocno o coraz częstszych ... rozległych pożarach niezabudowanych obszarów. Roztapianiu sie wiecznej zmarzliny.

Cytat: "Być może zbliżamy się do końca czasu"

'Można Panikować' - film z wiodącym udziałem ultra-kompetentnego człowieka; szefa odpowiedniego instytutu UW. Kilka dni można oglądać gratis.

https://youtu.be/osm5vyJjNY4

O wydarzeniu
http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/ ... a-w-wolnym

Siema

Załączniki:

Ostatnio edytowany przez ekolog, Śro Cze 03, 2020 12:31 pm, edytowano w sumie 1 raz
 Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Cze 03, 2020 5:36 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Silesia Superior
Można panikować, ale do 7 czerwca ;) Dobry filmik, oglądałem i również zachęcam, bo warto, a to tylko 58 min i 58 sekund.

DS & g'n'g: GSO 12", mms: 30, 22, 9

PostWysłany: Śro Cze 03, 2020 1:50 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Książenice koło Rybnika; PTMA Gliwice.
Cześć!
Ekologu czemu większość twoich postów sprowadza się do ekologii, twoich zainteresowań, memów itd. To jest forum astronomiczne a nie kurnik.pl . Napisz lepiej jaki masz sprzęt astro jakąś recenzję okularów czy relacje z obserwacji... do tego te forum jest stworzone albo coś kupić lub sprzedać. Jeśli chodzi o zmiany klimatyczne to one nastąpią z naszym CO2 czy bez niego (kilkadziesiąt lat wcześniej czy później).
Twoim zdaniem to co powinni zamknąć elektrownie węglowe, huty i kopalnie? Spokojnie nie tak szybko. Czemu nikt się nie czepia samolotów? 1 samolot lecąc 24 godz. wytwarza tyle CO2 co 250 aut w ciągu roku! :shock:
Albo gaz 1 tona spalonego gazu wydziela 2,68 tony CO2 Benzyna 1 tona spalonej benzyny wydziela 2,7 tony CO2.
Także proszę się odwalić od przemysłu węglowego :wink:
Skoro już tak piszesz o tej ekologii to napisz co Ty zrobiłeś żeby ograniczyć CO2? Ja np. miesiąc temu zbudowałem instalację fotowoltaike 18,5 kW a za miesiąc będę zakładał pompę ciepła.
Od 4 maja wyprodukowałem 2,35 MWh. :D

Załączniki:

lornetki: Bresser 10x50; Lunt 16x70
 Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Cze 03, 2020 2:32 pm 
Awatar użytkownika

Michał N. napisał(a):
Jeśli chodzi o zmiany klimatyczne to one nastąpią z naszym CO2 czy bez niego (kilkadziesiąt lat wcześniej czy później).

Kompletna nieprawda i fałsz (może niezamierzony). Mnie nie wierzysz a Piotrek Guzik też dla Ciebie jest w błędzie :?:

Znak ^ oznacza potęgowanie. Na przykład 10^3 to inaczej 1000.

I tu masz czarno na białym - jasno i niepodważalnie - wystarczy znajomość matematyki na poziomie szkoły podstawowej. :idea:

Ludzkie emisje CO2 to naprawdę zabójczy dla zaawansowanego życia lądowego problem.
Udowodnił to nasz forowicz, Piotr Guzik (wybitny polski naukowiec), w oczywisty i niepodważalny sposób (można je znaleźć choćby na Facebooku):

"W ostatnich latach człowiek emituje do atmosfery około 35 miliardów ton CO2 rocznie. Ilość CO2 w atmosferze rośnie o około 3 ppm (3 części na milion) rocznie. Masa atmosfery to około 5x10^15 ton, czyli 3 części na milion to będzie 15x10^9 ton, czyli 15 miliardów ton. O tyle właśnie zwiększa się ilość CO2 w atmosferze każdego roku.
"Źródła naturalne" (oceany, gleba, rośliny itp.) emitują znacznie więcej dwutlenku węgla niż człowiek, ale równocześnie go pochłaniają. Co więcej, oprócz tego, że pochłaniają wszystko to, co same emitują, to pochłaniają jeszcze część z tego, co emituje człowiek.
Wpływ dwutlenku węgla na bilans energetyczny Ziemi jest dodatni (im więcej dwutlenku węgla w atmosferze, tym cieplej). Wiemy też, jak na bilans energetyczny Ziemi wpływają inne czynniki - Słońce, emisje naturalne, pyły i gazy emitowane przez wulkany itp.
Nawet jeśli spalimy cały węgiel, ropę i gaz, Ziemia nie stanie się drugą Wenus. Za to wszystko wskazuje na to, że stanie są ona miejscem znacznie mniej przyjaznym dla życia, a już dla nas (ludzi) w szczególności. Jeśli nie będziemy nic robić w kierunku zmiany tej sytuacji, to z bardzo dużym prawdopodobieństwem zrobimy sporą krzywdę naszym potomkom, którym przyjdzie żyć na Ziemi za 50, 100, 200 czy 300 lat."

Dodam, że ostatecznie przegrzane oceany dość nagle (sic!) wymitują siarkowodór który zabije większe ssaki lądowe a więc i ludzi
- nawet na Antarktydzie i w Norwegii jak to już się raz w dziejach (wtedy przegrzanej z innych przyczyn) planety zdarzyło.

p.s.
Brawo za inwestycję w OZE.

Siema
:arrow: :arrow: :arrow:

EDIT (po zobaczeniu odpowiedzi Michała N)

Mój teleskop i obserwacje nie pasują do tego wątku a opisałem go tam

viewtopic.php?f=20&t=47644

:roll:

Załączniki:

Ostatnio edytowany przez ekolog Śro Cze 03, 2020 8:15 pm, edytowano w sumie 2 razy
 Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Cze 03, 2020 4:57 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Książenice koło Rybnika; PTMA Gliwice.
Siema!
Dzięki ekologu za obszerną odpowiedź na temat CO2 :D
Ja się tym tematem dwutlenku węgla tak nie stresuje co ma być to będzie :wink:
Wiadomo że życie na Ziemi wieczne nie będzie istnieć tak już było kiedyś i powtórzyć się to może jeszcze nie raz do momentu aż nasza gwiazda nas pochłonie :mrgreen:

Proszę ekologu powiedz nam jaki masz sprzęt do obserwacji co lubisz obserwować?
Planety, kraterki w Plato, podwójne czy też raczej jesteś deesiarzem?

lornetki: Bresser 10x50; Lunt 16x70

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Cze 04, 2020 11:02 am 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
Znajomy z RPA mi podesłał. :wink:

Szczególnie w języku angielskim nie wyczuwa się różnicy pomiędzy kompletny/ukończony (complete) i skończony/ukończony (finished). Zresztą podobnie jest w języku polskim. Żaden słownik anglojęzyczny tego nie definiował i w zasadzie to są słowa zamienniki. :wink: Ale na konferencji lingwistycznej w Londynie, Sun Sherman, Amerykanin pochodzenia Indiańskiego, chyba poprawnie podał definicję różnicy. :D

"Jeśli poślubisz odpowiednią kobietę to jesteś "complete", czyli kompletny. Jeśli poślubisz nieodpowiednią kobietę to jesteś skończony, czyli "finished". A jeśli ta odpowiednia kobieta przyłapie cię z tą nieodpowiednią to jesteś kompletnie skończony (completely finished)". Po takim wyjaśnieniu dostatł 5-minutowe brawa na stojąco. :lol:

Pozdrawiam,
Dominik

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Cze 05, 2020 8:19 am 
Awatar użytkownika

Ha ha ha :D Dobre Dominiku!

Myślę, że my wszyscy powinniśmy mieszkać na pustyni.

Najnowszy projekt Ameya Kandalgaonkara, wybitnego szanghajskiego projektanta i architekta, nazwany "House in the desert"
zakłada stworzenie betonowej willi na samym środku pustyni.
Na pustyniach są dobre warunki do uprawiania astronomii ale niestety nie wkomponowali tam teleskopu
lecz pasjonata uprawiającego inne hobby, choć też na literę A - alpinizm skałkowy (znam z autopsji; wspinałem się ale tylko z asekuracją "na wędkę").

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Pią Cze 05, 2020 10:51 pm 
Awatar użytkownika

ekolog napisał(a):
:arrow: Myślę, że już można panikować. :!:

ale może nie będzie tak źle, prezydent ostatnio zauważył problem zasobów wody i może otworzy się na głosy ekologów.
co wtedy nas czeka?

8 cytatów Andrzeja Dudy o węglu, ale słowo "węgiel" zastąpiliśmy "oczkiem wodnym"

"Dopóki ja jestem prezydentem RP i dopóki ja w jakikolwiek sposób mam wpływ na to, w jakim kierunku Polska się rozwija i w jakim kierunku są prowadzone polskie sprawy, sprawą żelazną dla mnie będzie szacunek dla oczek wodnych"

"Jeżeli jakieś państwo posiada 90% europejskich zasobów oczek wodnych, jeżeli bezpieczeństwo wodne jakiegoś państwa opiera się w zdecydowanej części na oczkach wodnych, to mówienie w tym państwie o deoczkowodnizacji jest herezją i jest antypaństwowe".

:wink:

PostWysłany: Sob Cze 06, 2020 6:06 am 

Z tą retencją, oczkami wodnymi, to raczej słaba sprawa. :wink: Robi się cieplej a już przed 2-gą wojną światową w Polsce był chyba problem z komarami malarycznymi, stąd szeroka akcja melioracji, osuszania bagienek, itd. Obyśmy przez pomysły polityków nie wpadli jak to się mówi "pod rynnę", malaria to raczej poważna sprawa.

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Cze 06, 2020 3:19 pm 
Awatar użytkownika

Dominik Woś napisał(a):
Z tą retencją, oczkami wodnymi, to raczej słaba sprawa. :wink: Robi się cieplej a już przed 2-gą wojną światową w Polsce był chyba problem z komarami malarycznymi, stąd szeroka akcja melioracji, osuszania bagienek, itd. Obyśmy przez pomysły polityków nie wpadli jak to się mówi "pod rynnę", malaria to raczej poważna sprawa.

I tu masz, Dominiku, jak najbezsprzeczniejszą rację. :idea:

Co prawda wymrą nasze współczesne płazy. Czyli - na ten przykład - żaby nie będą nadal zapylały kwiatków pigwy (czy co one tam robią dla nas - może zagryzają robaczki?!)
ale w Polsce grozi

zadomowienie się malarycznego komara Widliszka :evil: :cry: :?

i jemu akurat wodnych oczek lęgowych nie należy rozścielać na powitanie pod nogami (sic!)

Mądrości te po części wniknęły w mój mózg po zerknięciu w to doniesienie

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/ ... erzat.html
(załączona fotka ilustruje powyższy news o ... płazozdychaniu).

Swoją drogą kolor tego zimnokrwistego, zmiennocieplnego organizmu musi chyba zazdrośniczo łechtać trzewia astrofotografów DS-ów ;)

:roll:
To taka moja nieuczesana myśl (pijąc do tematu wątku) :mrgreen:

@Szuu
"deoczkowodnizacja" :D - dobre - idziesz w moje neologistyczne ślady i nawet bywa - przeganiasz mistrza 8)

Siema
p.s.
A wspomniany i linkowany trzy posty wyżej film "Można Panikować" jest za darmo tylko do jutra więc kto zdaży to zdąży => http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/ ... a-w-wolnym

Załączniki:

PostWysłany: Sob Cze 06, 2020 7:11 pm 

ekolog napisał(a):

p.s.
A wspomniany i linkowany trzy posty wyżej film "Można Panikować" jest za darmo tylko do jutra więc kto zdaży to zdąży => http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/ ... a-w-wolnym

Obejrzałem 15 minut tego filmu i moim zdaniem jest beznadziejny. Być może się mylę ale jeśli ktoś nie potrafi przekazać informacji w 5, no maksymalnie 10 minut, ten traci 2/3 widzów. Świat "zapier...." i trzeba się do tego dostosować. Niektórzy twórcy tego nie rozumieją i sami robią sobie krzywdę. Ale to tylko moje zdanie. :wink:

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Cze 17, 2020 4:33 pm 
Awatar użytkownika

Myślę, że taki strój dobrze świadczy o potencjalnych zainteresowaniach tego człowieka z fotki. Dałby się wciągnąć w pasję astro-miłośniczą, skoro docenia takie stroje.
Siema

Załączniki:

PostWysłany: Czw Cze 18, 2020 12:28 pm 
Awatar użytkownika

Myślę, że najtrafniej, choć z pewną swadą neologistyczną (wybaczcie) przetłumaczyłem słowo "interloper" na

"przelotnik" :idea:

- w sytuacji jak widać:

Oumuamua: Ani kometa ani asteroida jeno kosmiczna góra lodowa.
Nowa analiza prowadzi do przypuszczenia, że przelotnik mógł powstać w międzygwiezdnej chmurze pyłowo-gazowej, w jakiej czasami rodzą się gwiazdy i planety.

Oryginalny tekst:
"Oumuamua: Neither Comet nor Asteroid, but a Cosmic Iceberg.
A new study suggests the interloper may have arisen in an interstellar cloud, where stars are sometimes born."

Źródło:
https://www.nytimes.com/2020/06/15/scie ... omets.html

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Pią Cze 19, 2020 1:50 pm 
Awatar użytkownika

Myślę, że tacy ludzie (jak na zdjęciu) są potrzebni i stwarzają szansę, że pewne problemy zostaną pokonane zanim uśmiercą ludzkość.
Przykłady problemów.

1.Nagłe, gwałtowne, gigantyczne emisje siarkowodoru do atmosfery z przegrzanych oceanów na skutek globalnego ocieplenia (jak to już raz miało miejsce około ćwierć miliarda lat temu).

2. Impakt ciała kosmicznego o średnicy ponad 70 km (odłamki podgrzeją i spalą atmosferę czyli zwiąże się tlen z azotem).
Tu najlepszą obroną jest odpowiednio wczesne staranowenie by przeleciała obok lub przed lub za Ziemią w kontekście jej ruchu po orbicie.

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Sob Cze 20, 2020 9:09 pm 
Awatar użytkownika

Myślę, że o małych miejscowościach też czasem ładnie jest wspomnieć nawet gdy nic tam się spektakularnego nie wydarzyło.
Wierzchosławiczki zane są z tego, że mają najdłuższą jednowyrazową nazwę miejscowości w Polsce.

To dodajmy informację, która może ucieszy ich mieszkańców.

Jak daleko mają spod domu do jednej z najbliższych planet gdzie żyć mogą delfino-podobne istoty, które widują, wyskakując nad wodę, czerwone słońce zamiast biało-żółtego jak my ...

wyskakując nad wodę :D

Siema
p.s.
Podobną planetą jest ...
Gliese 667 Cc (GJ 667Cc) – planeta pozasłoneczna znajdująca się w układzie planetarnym czerwonego karła GJ 667C, będącego trzecią gwiazdą układu potrójnego Gliese 667. Potwierdzono istnienie przynajmniej jeszcze jednej planety krążącej wokół tej gwiazdy – Gliese 667 Cb. GJ 667Cc jest czwartą odkrytą planetą, która położona jest w ekosferze swojej gwiazdy, co oznacza między innymi, że na jej powierzchni może istnieć woda i dogodne warunki do powstania na niej życia.
Masa planety wynosi 3,8 Mas Ziemi i należy ona do typu ciepłej superziemi. Planeta krąży w odległości zaledwie 0,12 j.a. od swojej gwiazdy macierzystej, czyli bliżej swojej gwiazdy niż Merkury od Słońca. Gwiazda Gliese 667 C jest jednak znacznie chłodniejsza niż Słońce i choć do planety dociera aż 90% światła docierającego do Ziemi, to głównie w zakresie podczerwieni.
Wskaźnik podobieństwa do Ziemi (ESI) dla Gliese 667 Cc wynosi 0,84
. (wiki)

Załączniki:

PostWysłany: Śro Cze 24, 2020 7:02 pm 
Awatar użytkownika

Myślę sobie, że wiem, czemu nie ma gwiazdozbioru Kangur.

Gdyż praktycznie monopol na nadawanie nazw konstelacjom mieli uczeni z krajów starego ale nowoczesnego świata (USA, Polska, ...), a w tych jest to istota mało znana.
Nawet jak pojechali daleko na południe planety to mentalnie tkwili na północy.

Dla porządku wspomnijmy gwiazdozbiory okołobiegunowe południowe:
Cyrkiel; Góra Stołowa; Kameleon; Kil; Krzyż Południa; Mucha; Oktant; Paw; Ptak Rajski; Ryba Latająca; Sieć; Trójkąt Południowy; Tukan; Wąż Wodny; Złota Ryba;

Chyba tylko Rajski Ptak złamał trochę pro-północny "konserwatyzm" prominentnych astro-nazywaczy.

Podobnie jak astromaniacy większość kangurów wiedzie nocny tryb życia, ale niektóre gatunki wykazują dobową aktywność późnym popołudniem i wczesnym rankiem.
Zasiedlają zróżnicowane tereny Australii, Nowej Gwinei i sąsiednich wysp – od suchych centralnych równin po zarośnięte, tropikalne lasy wybrzeża.
Poza wspomnianymi regionami ich istnienie jest skutkiem zamierzonych introdukcji lub ucieczek z hodowli.
Dzikie populacje odnotowywane są w różnych częściach świata – w Nowej Zelandii, na Hawajach, w Szkocji, Niemczech i Anglii, a od teraz może i ...

w Polsce!

(patrz lewe dolne zdjęcie na grafice)

Spowodowane przez ogromne emisje CO2 ze spalania paliw kopalnych przez Chiny globalne ocieplenie najprawdopodobniej tak wyłagodni polskie zimy,
że dziko żyjące u nas kangury przetrwają je i zaczną się w końcu rozmnażać. Jak będzie ich tysiące to wspomnijcie moje słowa:

Stek z kangura należy smażyć najwyżej trzy minuty, bo potem twardnieje. W tym przypadku to wada :D

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Nie Cze 28, 2020 12:07 pm 
Awatar użytkownika

Myślę, że ludzie są w stanie wymyślić nawet najgłupsze rzeczy, a nawet kupić :D

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Pon Cze 29, 2020 2:15 pm 
Awatar użytkownika

Myślę, że jeszcze zzielenieję albo kupię sobie rower.   :)
Uzmysłowiłem sobie, że od wielu tygodni jestem wegetarianinem czyli już nie tylko ekologiem.
Trochę to wynikło może z obawy przed wchodzeniem do sklepów mięsnych w dobie koronawirusa

Jeszcze nie gardzę makrelą czy inną rybą bo uważam, że tak proste zwierzęta jak ryby czy drób to jednak nie to samo co ssaki w kwestii cierpień i czasem można uśmiercić.

Zapominałem jednak kupować te rybki w konserwach oraz udka kurze lub filety z indyka i wyszło, że z konkretnych rzeczy, zważywszy na aminokwasy niezbędne do życia,
jem tylko fasolę (można kupić w puszce ugotowaną albo namoczyć na noc i gotować potem 90 minut - bardzo polecam - oczywiście nie w dniu randki), jajka, mleko.
Uzupełniam to ryżem, kaszami, makaronami, owocami, warzywami, keczupem łagodnym, olejem rzepakowym z pierwszego tłoczenia.
Jak jestem w gościach i częstują mnie potrawą mięsną to nie odmawiam bo co prawda uważam się za misjo-niosa ale nie "nawiedzonego do bólu i śmieszności".
I żyję!  

Załączniki:

PostWysłany: Nie Lip 05, 2020 1:07 pm 
Awatar użytkownika

Myślę, że dyrekcja tej szkoły idzie z duchem czasu (i za nauką).

Na tabliczce na wewnętrznym trawniku dobrze widocznej i czytelnej z chodnika przy płocie szkolnym napisano:

MIESZKAŃCU, MIESZKANKO WROCŁAWIA
Trawniki, które są koszone rzadziej dłużej zatrzymują wilgoć, chroniąc glebę i chłodząc otoczenie w czasie upałów.
Pochłaniają także pyły i inne zanieczyszczenia.
Pojawiają się w nich rośliny, które stanowią pokarm np. dla pszczół obecnie zagrożonych wyginięciem. Żyją w nich zwierzęta.
Rzadko koszone trawniki, przypominajce łąkę, dają możliwość kontaktu z przyrodą w mieście i są jednym ze sposobów dostosowywania miasta do zmian klimatu.

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Śro Lip 08, 2020 11:05 pm 
Awatar użytkownika

Myślę, że ciekawego mema znalazłem w necie :mrgreen:
Siema

Załączniki:

PostWysłany: Nie Lip 12, 2020 1:39 pm 
Awatar użytkownika

Myślę, że ...

słuszne jest znane stwierdzenie, że kosmos znamy już może lepiej niż głębiny oceaniczne.

'Niezwykłe odkrycie w oceanie. Czegoś takiego świat nie widział. "Społeczność kosmitów"
Zwierzę zostało zaliczone do typu gąbek i nazwane oficjalne "gąbką E.T."
...
Odkrycie zostało dokonane w niezwykłym obszarze Grzbietu Wschodniopacyficznego, na głębokości ok 2400 m. Dzięki kilku czynnikom, wciąż zachowały się tam bardzo pierwotne warunki rozwoju organizmów.
W dużym stopniu jest tak dzięki kominom hydrotermalnym, z których wydobywają się różnorodne minerały, a temperatura w ich okolicach jest dużo wyższa niż wszędzie wokół, przyciągając wiele organizmów. Kominy hydrotermalne są uznawane za jeden z kluczy do zagadki powstania życia. Zakłada się też, że w przeszłości mogły one istnieć m.in. na Marsie.'

Więcej
https://www.o2.pl/informacje/niezwykle- ... 568468160a

Siema
Link
https://i.wpimg.pl/784x/filerepo.grupaw ... 5b875004e4

Załączniki:

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości