* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 187 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
 Temat postu: Re: Wirus koronowy i inne epidemie temat w sam raz na czat
PostWysłany: Śro Mar 18, 2020 5:21 pm 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
forem napisał(a):
Mnie najbardziej rozłożyło do tej pory oświadczenie Daesh (ISIS) z instrukcją dla wszystkich terrorystów samobójców zalecającą tymczasowe unikanie Europy, ponieważ wjazd na jej teren może stanowić zagrożenie dla ich zdrowia :D

Widziałeś to oświadczenie czy znowu rozpowszechniasz jakieś plotki? Co to ma kurcze blade być, co się z tobą dzieje? :?: :shock:

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Mar 18, 2020 5:31 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Silesia Superior
Oczywiście, że widziałem, zarówno oryginał jak i tłumaczenie angielskie. Za tłumaczenie nie dam głowy, bo słabo znam arabski, ale zostało potwierdzone. Tylko nie potrafię tego teraz odszukać :) Twierdzenie, że rozpowszechniam plotki to pomówienie ;) Za poważny temat, tak jak napisałem - dzielę się wyłącznie faktami.

O, tu coś o tym jest:
https://www.thetimes.co.uk/edition/news ... -5m89dvjjw

Mms: 4, 6, 9, 15, 22, 32, 40, Nos: 12, 21, 25, 56, 58a, 80a.

PostWysłany: Śro Mar 18, 2020 6:36 pm 

Dominik Woś napisał(a):
Faktycznie Astromaniak to forum poważnych ludzi, którym daleko od poziomu popularnych serwisów informacyjnych, które czerpią dochody z reklam i publikują wszystko co im poprawi statystyki oglądalności (wiele też zmyślonych informacji).

Pozdrawiam,
Dominik

Jeśli faktycznie tak jest to chyba dobrze wiesz co zrobić z postami tym bardziej, że kolega idzie w zaparte.

PostWysłany: Śro Mar 18, 2020 6:59 pm 
Awatar użytkownika

Karol, prośba, skończ z jazdami ad personam i posłuchaj filmiku od 17 sekundy, bo koleś dobrze gada :) Ja również staram się wyrażać najdelikatniej jak to tylko możliwe.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w- ... 153019521v

PostWysłany: Śro Mar 18, 2020 7:37 pm 

Dominik Woś napisał(a):
forem napisał(a):
Mnie najbardziej rozłożyło do tej pory oświadczenie Daesh (ISIS) z instrukcją dla wszystkich terrorystów samobójców zalecającą tymczasowe unikanie Europy, ponieważ wjazd na jej teren może stanowić zagrożenie dla ich zdrowia :D

Widziałeś to oświadczenie czy znowu rozpowszechniasz jakieś plotki? Co to ma kurcze blade być, co się z tobą dzieje? :?: :shock:

forem napisał(a):
Oczywiście, że widziałem, zarówno oryginał jak i tłumaczenie angielskie. Za tłumaczenie nie dam głowy, bo słabo znam arabski, ale zostało potwierdzone. Tylko nie potrafię tego teraz odszukać :) Twierdzenie, że rozpowszechniam plotki to pomówienie ;) Za poważny temat, tak jak napisałem - dzielę się wyłącznie faktami.

O, tu coś o tym jest:
https://www.thetimes.co.uk/edition/news ... -5m89dvjjw

Rozpowszechniasz plotki i chyba słabo znasz angielski, pomimo, że zamieszczasz linki to anglojęzycznych stron. :roll:

Dla mnie jest jasne, że ewentualne oświadczenie ISIS ma na celu ostrzeżenie o możliwości przywleczenia koronawirusa "do domu" i zarażenia nim innych ISIS-owców. Nie ma tam nic o tym, że to może być groźne dla ich zdrowia jako terrorystów samobójców. Zamieść może trochę więcej treści z tego twojego linka, gdyż domyślam się, że przeczytałeś artykuł do samego końca i to ze zrozumieniem (u mnie wyskakuje "Subscribe" aby móc przeczytać dalszą część a nie zamierzam tego klikać). Przestrzegam też przed klikaniem na linki z super newsami, mogą powodować szkody gorsze niż koronawirus. :D

Wygląda na to, że jesteś tylko użytecznym narzędziem do rozpowszechniania tzw. "zmyślonych informacji" mających na celu podgrzewanie nastrojów i wywołanie odpowiednich reakcji. Być może nie zdajesz sobie nawet z tego sprawy. :wink:

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Mar 18, 2020 9:16 pm 
Awatar użytkownika

Dominik Woś napisał(a):
Nie ma tam nic o tym, że to może być groźne dla ich zdrowia jako terrorystów samobójców.

Jak nie ma jezeli jest? Masz to poniżej jak na tacy :) Może jeszcze mam dostarczyć parę tłumaczeń przysięgłych? :roll:
Załącznik:

PostWysłany: Śro Mar 18, 2020 9:42 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
forem napisał(a):
Dominik Woś napisał(a):
Nie ma tam nic o tym, że to może być groźne dla ich zdrowia jako terrorystów samobójców.

Jak nie ma jezeli jest? Masz to poniżej jak na tacy :) Może jeszcze mam dostarczyć parę tłumaczeń przysięgłych? :roll:
Załącznik:
daesh.jpg

Aleś zadał. Takich poliglotów to tu tyle co kosmitów na Antarktydzie IMHO. Ja bym polecił ten link - może to akurat pasi ;)
https://www.fronda.pl/a/gdyby-siostra-p ... 19745.html

Siema

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Mar 18, 2020 9:49 pm 

forem napisał(a):
Dominik Woś napisał(a):

Załącznik:
daesh.jpg

Trzeba być niebywale naiwnym aby wierzyć w tego typu grafiki i niebywale ... aby je dalej rozpowszechniać. :D

Podałbyś chociażby jakiś link do źródła, chociaż ten prawdziwy już pewnie zostałby zablokowany. :lol:

Profil E-mail  

PostWysłany: Śro Mar 18, 2020 11:54 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Okolice Tarnowa
Mam wyrąbane na jakiegoś tam korono coś tam. Nie przyjmuję do wiadomości że coś takiego jest. Rząd mnie nasz wqu.... i jak myślą że pójdę głosować na nich to ja mam.na nich wyrąbane serdecznie. Ograniczają nas nie wiem czemu. Ja mam gdzieś te ich ograniczenia. Jeżdżę gdzie chce, chodzę gdzie chcę i mogą mnie pocałować tam gdzie słońce nie dochodzi.
NIE WIERZĘ W KORONAWIRUSA.

Super plossl 10 i 25mm 52'
Meade UWA 14 mm 82 '
Meade HD 18mm 60'
Orion Q70 32mm 70 '
Filtry: Crystalview Moon Filter 1,25 GSO filter #21(czerwony)

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 12:27 am 
Awatar użytkownika

już po ciebie jadą! :wink:
http://www.dz.urz.mon.gov.pl/zasoby/dzi ... 41-sig.pdf

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 7:31 am 

Meade;) napisał(a):
Mam wyrąbane na jakiegoś tam korono coś tam. Nie przyjmuję do wiadomości że coś takiego jest. Rząd mnie nasz wqu.... i jak myślą że pójdę głosować na nich to ja mam.na nich wyrąbane serdecznie. Ograniczają nas nie wiem czemu. Ja mam gdzieś te ich ograniczenia. Jeżdżę gdzie chce, chodzę gdzie chcę i mogą mnie pocałować tam gdzie słońce nie dochodzi.
NIE WIERZĘ W KORONAWIRUSA.

"(...) jak również innych materiałów, które mogą pogwałcać prawo w Twoim kraju, kraju, gdzie "www.astromaniak.pl" jest hostowane lub Prawo Międzynarodowe. W przypadku postępowania niezgodnego z powyższymi zasadami, zostaniesz natychmiastowo i bezapelacyjnie zbanowany, a Twój Dostawca Internetu zostanie przez nas powiadomiony o takim postępowaniu. Adres IP każdego postu jest zapisywany w celu przestrzegania zasad i/lub udowodnienia ich łamania."

Pełny tekst zgody na przestrzeganie prawa, którą każdy użytkownik udziela w czasie rejestracji jako użytkownik forum:

Załącznik:

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 10:31 am 
Awatar użytkownika

Vroobel napisał(a):
Załącznik:
IMG-20200317-WA0022.jpg

To fake ;)

https://demagog.org.pl/analizy_i_raport ... -pilkarzy/

Po mediach społecznościowych krąży grafika, która przedstawiać ma hiszpańską biolog wypowiadającą się w krytyczny sposób na temat zarobków piłkarzy. Kobieta na niej przedstawiona nie jest hiszpańską biolog i nie wypowiadała się na temat zarobków piłkarzy. W rzeczywistości jest to była hiszpańska minister rolnictwa Isabel García Tejerin. Zdjęcie pochodzi z 2018 roku.

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 11:13 am 

To może coś nie fake. :wink:

Podjechałem dzisiaj do pobliskiego sklepu mięsnego, bo chociaż sam mięsa nie jadam, to moje psiaki nie chcą przejść na wegetarianizm, chociaż usilnie je do tego namawiam (kasza i marchewka jakoś dziwnie wypada im z pyska pomiędzy zębami). :wink: Patrzę na lady chłodnicze i na żadnym mięsie, ani wędlinach nie ma cen detalicznych. Pytam więc czy te produkty stały się już "bezcenne", na co otrzymałem odpowiedź, że personel nie dał rady tych cen aktualizować, zajęty jest obsługą klientów, podrożał głównie drób i wędliny. Tak więc próba wmówienia obywatelom, że "Polacy nic się nie stało" lub "Polacy nic się nie stanie" chyba się nie do końca udaje. :wink: Od znajomych, którzy zawiesili swoje małe biznesy słyszę, że rozważają nie otwieranie ich jak już "popiół opadnie", ze względu na niską rentowność i niepewność co do sytuacji w przyszłości. Tak więc kolejny raz można zadać sobie pytanie czy "nic się nie stanie". :( Nawet na forum temat został mocniej zaakcentowany w kontekście Giełdy: viewtopic.php?p=517464#p517464

We Włoszech już ponad 8% personelu medycznego jest zarażone koronawirusem a w regionie Lombardii 20% lekarzy rodzinnych jest również zarażonych. W prywatnych klinikach medycznych w Europie Zachodniej (mogę podać przykład Irlandii, w której zatrudnionych jest wielu cudzoziemców - jako na przykład pielęgniarki), personel medyczny porzuca pracę obawiając się zarażenia koronawirusem.

Wczoraj podjechałem do hurtowni po zapas suchej karmy dla psów, słucham sobie radia TOK.FM i słyszę wypowiedź polskiego Prezydenta, który mówi, że już skontaktował się ze swoim odpowiednikiem w Chinach (jeśli dobrze usłyszałem) w sprawie załatwienia artykułów medycznych u największego ich producenta na świecie - Chin. Ale ... musiałem się zatrzymać aby przeczyścić uszy, jak usłyszałem, że Polska oczywiście zapłaci Chińczukom tyle ile będą oczywiście chcieli za te dostarczane artykuły, gdyż dla nas jest to sprawa bardzo ważna (pewnie kontekst do wewnątrz miałby być taki, że nie będziemy oszczędzać na zdrowiu obywateli Polski, ale biznesowo takie stwierdzenie to totalna porażka - Chińczycy mogą sobie kazać zapłacić teraz nawet kilka razy potencjalną wartość rynkowa tych produktów medycznych). :shock: I kto tutaj panikuje? :wink:

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 11:41 am 

Miejscowość: znikam
Słowianie maja moc kreacji, wystarczy myśleć , że ten wirus mutuje w coś nieaktywnego i zadziała . Nic to nie kosztuje, ważne by propagandzie nie ulegać i nie przyjmować tego co dają . Sami myślami to zneutralizować możemy . Myślał ktoś w ten sposób ? W/g mnie to ważne .
Mój pies tylko mięso , ale nie drobiu je, suche tez mu z japy wypada . Może w okolicy jakaś rzeźnia jest i taniej sprzeda ?

http://zbig.fora.pl/

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 12:09 pm 

Od mojego brata ciotecznego dostaję niemal codziennie informacje na temat sytuacji z wirusem w Azji i na świecie (jest lekarzem). Może przejdziemy na forum w tym temacie właśnie na informowanie co się aktualnie dzieje związanego z koranawirusem? Tylko zwracajcie szczególną uwagę, na fałszywe informacje mające wprowadzać w błąd. :!:

Kolejny przypadek, a w zasadzie kontynuacja mojego poprzedniego posta. W niewielkim sklepie mięsnym (sieciowy ale nie będę robił tutaj reklamy) oczywiście oprócz mięsa sprzedają też inne rzeczy spożywce. Być może dobrze, gdyż kilka dni temu, jak Polacy rzucili się na wykupowanie mięsa, mięsa w tym sklepie nie było. :wink: Czasami jak kupuję mięso dla psów, to kupię sobie drożdżówkę lub pączka aby "rozpieścić się", pomimo, że za słodyczami nie przepadam. Oczywiście, tego typu produkty, jako "impulsowe" (tak, jest taka kategoria produktów, najczęściej można je spotkać przy kasach w marketach), są umieszczone na wysokości wzroku (tak to tez jest zaplanowane w procesie sprzedaży, aby łatwo zwracały na siebie uwagę, jak czekasz do kasy). Otóż wyeksponowane na ladzie chłodniczej drożdżówki i pączki znajdują się grubo poniżej 1 metra od twarzy kupujących. Jeszcze parę dni temu leżały sobie spokojnie, bez żadnego opakowania, można więc było na nie "kichać" i chuchać, stojąc w pobliżu kasy. Dzisiaj już drożdżówki leżały na ladzie zawinięte w woreczki foliowe (i nikt tutaj się nie pyta o ekologię i nadmierne wykorzystywanie plastikowych torebek) ale pączki, dobrze polukrowane leżały sobie luzem koło tych "ofoliowanych" drożdżówek. :wink: Na moje zwrócenie uwagi, że tak być nie powinno, że te pączki trzeba jakoś zabezpieczyć usłyszałem dość agresywnym tonem, że klienci powinni sami wiedzieć jak się poprawnie zachowywać, cały czas przecież trąbią o tym w TV, nie powinni kichać na pączki na ladzie, a tak w ogóle to po co przychodzą do sklepu, niech siedzą w domu jak jest kwarantanna. :lol:

W drodze powrotnej do domu wstąpiłem jeszcze do warzywniaka i udało mi się kupić ostatnią wiązkę włoszczyzny, wykupiłem ostatnie kilka marchewek i paczkę pietruszek a próba zakupu mleczka do kawy skończyła się na wykupieniu ostatnich paru opakowań. Kobieta sprzedająca w sklepie stwierdziła, że nie wie co będzie dalej i ma już serdecznie dość wszystkiego (wyglądała na mocno zmęczoną, mam nadzieję, że nie zainfekowaną).

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 2:17 pm 
Awatar użytkownika

Niestety osoby w średnim wieku też muszą ultra poważnie unikać wirusa i spotkań grupowych bo jak widać lekceważenie sprawy może się dramatycznie skończyć.
Anglicy już odpuścili sobie strategię "zaraźmy się i przechorujmy latem" i zamknęli szkoły z wyjątkiem dzieci rodziców z ważnych służb.
Małe sklepiki we Wrocku raczej mają pootwierane drzwi a ludzie wchodzą raczej po jednym, a czekają na ulicy jak jest ktoś w środku.
Ryż wrócił na półki wiec naprawdę ludzie ... bez paniki.
Mięso dobrze zastąpią Wam i pieskom jajka a człowiekowi nawet groch lub fasola plus jakiś produkt zbożowy.

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 2:58 pm 
Awatar użytkownika

Dominik Woś napisał(a):
Chińczycy mogą sobie kazać zapłacić teraz nawet kilka razy potencjalną wartość rynkowa tych produktów medycznych

chińczycy i tak bardziej ryzykują bo dostarczyliby produkty mające konkretną wartość w zamian otrzymując papierki które wartość nie wiadomo jaką będą miały na dłuższą metę :P

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 3:12 pm 

szuu napisał(a):
Dominik Woś napisał(a):
Chińczycy mogą sobie kazać zapłacić teraz nawet kilka razy potencjalną wartość rynkowa tych produktów medycznych

chińczycy i tak bardziej ryzykują bo dostarczyliby produkty mające konkretną wartość w zamian otrzymując papierki które wartość nie wiadomo jaką będą miały na dłuższą metę :P

Naprawdę myślisz, że oni są aż tak głupi? :wink: Mają trochę inwestycji w Polsce, w tym w branży farmaceutycznej. Coś tam dla nich wytargują. Tak jak Tuhaj Bej powiedział do Chmielnickiego, w kwestii jasyru za Skrzetuskiego, "zapłacisz 2 razy tyle, bo ... tobie zależy". :lol:

Jeszcze jedna obserwacja, żona sąsiada trafiła do szpitala z zapaleniem płuc, natychmiast pojawiło się podejrzenie, że to może być koronawirus. Zamiast testy zrobić w kilka godzin, zajeło to służbie zdrowia 2 dni, zgubili gdzieś pobrane próbki. Testy wypadły negatywnie. Ale nerwy po stronie osoby czekającej na wyniki oraz po stronie jej rodziny były. Bałagan, przemęczenie, braki personelu?

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 4:40 pm 
Awatar użytkownika

Niech się cieszy, że w ogóle dostała jakiś tam wynik ;) Minister zdrowia zapewnia, że laboratoria mogą wykonać 3 tysiące testów dziennie i możemy być spokojni.

A w oddzielnym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje, że od początku uruchomienia badań w kierunku koronawirusa wykonano niespełna 7,9 tysiąca testów. Milicjanci na ten temat milczą, więc to na pewno nie jest prawda 8)

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 6:57 pm 
Awatar użytkownika

Pojawiają się głosy, ze na inne choroby i wypadki umiera tygodniowo więcej i można to ... olać.
Jak olejemy sprawę to mamy wzrost wykładniczy czyli szybo zachoruje dziesięć milionów Polaków. Czyli 10 000 000 a to zdezorganizuje państwo i gospodarkę.
Trumny wożone na cmentarze zablokują ruch (to tylko jeden z tysiąca problemów).
Jak umrze wielu szefów firm, którzy na bieżąco ustalali i podpisywali kontrakty i faktury i zlecenia to te firmy popadną w chaos.

Jak jeden zaraża dwóch to po 4 dniach mamy nowych dwóch po 8 dniach nowych czterech itd.
2,4,8,16,32,64,128,264,512, 1024, 2048, 4096, 8196,16000, 32000, 64000, 128000,256000,500000,milion,dwa miliony,cztery milion, osiem milionów,16 milionów.

Po 100 dniach mamy 16 milionów czyli połowa Polaków (sic!)

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 10:58 pm 

ekolog napisał(a):
Pojawiają się głosy, ze na inne choroby i wypadki umiera tygodniowo więcej i można to ... olać.
Jak olejemy sprawę to mamy wzrost wykładniczy czyli szybo zachoruje dziesięć milionów Polaków. Czyli 10 000 000 a to zdezorganizuje państwo i gospodarkę.
Trumny wożone na cmentarze zablokują ruch (to tylko jeden z tysiąca problemów).
Jak umrze wielu szefów firm, którzy na bieżąco ustalali i podpisywali kontrakty i faktury i zlecenia to te firmy popadną w chaos.

Jak jeden zaraża dwóch to po 4 dniach mamy nowych dwóch po 8 dniach nowych czterech itd.
2,4,8,16,32,64,128,264,512, 1024, 2048, 4096, 8196,16000, 32000, 64000, 128000,256000,500000,milion,dwa miliony,cztery milion, osiem milionów,16 milionów.

Po 100 dniach mamy 16 milionów czyli połowa Polaków (sic!)

Siema

Ekolog na księgowego, później na admina forum, a na koniec na Prezydenta RP.

Profil E-mail  

PostWysłany: Czw Mar 19, 2020 11:36 pm 
Awatar użytkownika

forem napisał(a):
Minister zdrowia zapewnia, że laboratoria mogą wykonać 3 tysiące testów dziennie i możemy być spokojni.

A w oddzielnym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje, że od początku uruchomienia badań w kierunku koronawirusa wykonano niespełna 7,9 tysiąca testów.

chyba nie oglądałeś filmów kowbojskich!
beztrosko badając kogo popadnie wystrzelasz całą amunicję i co wtedy?
dobry strzelec strzela tylko wtedy gdy wie, że dobrze wycelował 8)

https://streamable.com/f8usn?s

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 12:08 am 
Awatar użytkownika

szuu napisał(a):
dobry strzelec strzela tylko wtedy gdy wie, że dobrze wycelował 8)

Aleś Sztefanie ;) trafił kulą w płot. Tu ci strzelili do wszystkich i wyzerowali koronawiruisa ze swojego dominium. :!: :idea: :mrgreen:

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 1:24 am 
Awatar użytkownika

WOW
Kolejne światełko w tunelu. Obiecujący lek?

To był głos i myśl. Czesław Niemen. Dziwny jest ten świat.
https://www.youtube.com/watch?v=kVp0BB6J-HI

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 7:46 am 
Awatar użytkownika

Eko, obiecujących światełek pojawi się jeszcze sporo do czasu przygotowania szczepionki, a wiesz pewnie jak to jest z obietnicami ;) => https://futurism.com/neoscope/china-dru ... oronavirus

W miarę dobry text, polecam:
https://piknik-na-skraju-glupoty.blogsp ... w-tle.html

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 187 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości