* Zaloguj się   * Zarejestruj się

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 187 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
 Temat postu: Re: Wirus koronowy i inne epidemie temat w sam raz na czat
PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 8:18 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wieś koło Łukowa, Lubelskie
forem napisał(a):

Ha ha ha :) Ja pie...le, nie ośmieszaj się chłopie :lol:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 8:34 am 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Silesia Superior
lolak89 napisał(a):
forem napisał(a):

Ha ha ha :) Ja pie...le, nie ośmieszaj się chłopie :lol:

Uwierz, że text jest bardzo litościwy, gdyż autor bazuje wyłącznie na wypowiedziach prasowych, a nie ma dostępu do danych i notatek wewnętrznych. Mam nadzieję, że po wszystkim rzetelnie zostanie opracowany pełny raport "koronawirusowy". Społeczeństwu ten raport się po prostu należy 8)

Mms: 4, 6, 9, 15, 22, 32, 40, Nos: 12, 21, 25, 56, 58a, 80a.

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 10:13 am 
Awatar użytkownika

Nic nowego się z niego nie dowiedziałem za to Ty uważasz, że chyba jesteście razem z autorem tego tekstu jacyś wielce oświeceni. Pachnie mi tu płaską ziemią, oni też lubią myśleć, że cały świat jest pogrążony w śnie i idzie jak lemmingi na śmierć a członkowie tego ruchu są wybitnymi jednostkami, którzy "myślą samodzielnie".

Niesamowite zjawisko... taki zbiorowy hejt i wymądrzanie się z powodu czegoś na co nikt nie był przygotowany oprócz hobbystów "preppersów". Dno i kupa mułu, dodatkowo wypisywanie tu na forum tych farmazonów obrażających ludzi, religię? Myślisz, że ludzie sami nie potrafią wyciągnąć jakichś wniosków z obserwacji tej sytuacji?
Może poszukaj innego forum albo załóż swoje na przykład.

POOP.pl - "Prawie Okiełznane Oznaki Pandemii", z angielskiego też ma to swoje znaczenie bardzo bliskie treściom jakie tam będą zamieszczane.
Nie chce mi się już dalej pisać.

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 10:36 am 
Awatar użytkownika

Nie lolak, to Ty uważasz, że to ja tak uważam, tyle że ja tak nie uważam. Nie prosiłem też Ciebie o jakże błyskotliwą opinię psychologiczną :lol:

Pomyśl po co pod włoskimi szpitalami zakaźnymi ustawiają się po nocach takie oto kolejki pustych wojskowych cieżarówek ;)
Załącznik:

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 10:54 am 
Awatar użytkownika

forem napisał(a):
Nie lolak, to Ty uważasz, że to ja tak uważam, tyle że ja tak nie uważam. Nie prosiłem też Ciebie o jakże błyskotliwą opinię psychologiczną :lol:

Pomyśl po co pod włoskimi szpitalami zakaźnymi ustawiają się po nocach takie oto kolejki pustych wojskowych cieżarówek ;)

Oświeć nas z łaski swojej, pewnie wiesz dokładnie co one tam robią, jakie plany ma Włoski Rząd. Zdumiewa mnie, że jak coś jest modne i nagłośniane to nagle wszyscy stają się ekspertami po przeczytaniu kilku "artykuuf" w necie.
Słucham uważnie, co te ciężarówki tam robią?

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 10:56 am 
Awatar użytkownika

Pomyśl ;)

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 11:23 am 

Miejscowość: Łomianki /k Warszawy
forem napisał(a):

Załącznik:
bergamo.jpg

Dalej siejesz domysłami, plotkami. :wink: Skąd wiesz, że te ciężarówki są na przykład puste? Na zdjęciu też nie widzę przy tych ciężarówkach szpitala. :wink:

Forem, to już ostatnie ostrzeżenie będzie. :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 11:28 am 
Awatar użytkownika

Niestety, przekazuję jedynie fakty, Dominiku :? To jest to miejsce, kompleks szpitalny:

https://www.google.pl/maps/search/hospi ... dKUU6G7uis

Jeżeli nie życzysz sobie moich wpisów w tym temacie, daj proszę znać PW. Dla mnie to żaden problem ;)

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 11:39 am 

forem napisał(a):
Niestety, przekazuję jedynie fakty, Dominiku :? To jest to miejsce, kompleks szpitalny:

https://www.google.pl/maps/search/hospi ... dKUU6G7uis

Jeżeli nie życzysz sobie moich wpisów w tym temacie, daj proszę znać PW. Dla mnie to żaden problem ;)

Myślałem, że wystarczająco wyraźnie zasugerowałem ograniczenie Twojej aktywności w tym temacie. Możesz oczywiście pisać jak to u Ciebie wygląda. Nie wiem tylko, czy zdajesz sobie sprawę, że propaganda chińskiego systemu politycznego próbuje robić wszystko aby odjum odpowiedzialnego za pandemię zdjąć z Chin i wkręcić w to Włochów, więc mnie osobiście nie będą dziwić wszelkiego typu newsy a propos pandemii w tym kraju. Chińczycy wirusa i zagrożenie ukrywali od końca ubiegłego roku. Mimowolnie, pewnie z dobrymi intencjami, pomagasz Chińczykom w ich propagandowej grze. :D

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 11:46 am 
Awatar użytkownika

Ok, rozumiem, wycofuję się więc z czynnego uczestnictwa w tym temacie. Z zainteresowaniem będę śledzić Twoje wpisy o wpływie koronawirusa na dostępność karmy dla psów w Łomiankach. Bardzo nam wszystkim te informacje są pomocne, dzięki :)

Na razie, chłopaki :)

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 1:04 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Okolice Tarnowa
Chciałem sprozostowac swoja wypowiedz. Poprostu non stop człowek jest bombardowany jednym i tym samym i kazdy wreszcie dobija do swoich granic wytrzymałości. Doszło do tego obostrzenia w pracy zwiazane z tym wirusem. Zepsute wczasy bo musiałem odwołac wycieczke zagraniczną. Wszystko sie skumulowało i człowiek wylał swoje żale. Więcej na temat aktualny na swiecie się nie wypowiadam. Odcinam się od jakich kolwiek wypowiedzi w internecie, FB i telewizja. Jesli chodzi o mnie przestałem właczac telewizję, czytac WP. iNTERIA itp strony od przedwczoraj i powiem wam że czuje się duzo lepiej.

Super plossl 10 i 25mm 52'
Meade UWA 14 mm 82 '
Meade HD 18mm 60'
Orion Q70 32mm 70 '
Filtry: Crystalview Moon Filter 1,25 GSO filter #21(czerwony)

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 1:10 pm 

forem napisał(a):
Z zainteresowaniem będę śledzić Twoje wpisy o wpływie koronawirusa na dostępność karmy dla psów w Łomiankach. Bardzo nam wszystkim te informacje są pomocne, dzięki :)

Na razie, chłopaki :)

Dziękuję za zrozumienie. :D

Jak widać potrzebujesz troszeczkę się dowartościować tymi nieszkodliwymi złośliwościami na mój temat. Niech Ci wyjdą na zdrowie i dalej polepszą nastrój. :lol:

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 1:19 pm 

Miejscowość: Nowe Skalmierzcye
Mi się nasuwa taka refleksja odnośnie pandemii (tej czy tez potencjalnie innej).
Najpierw pytanie:
Czy ludzie na świecie (w szczególności Ci co "trzymają karty" i decydują) wyciągną poprawne wnioski z tego co się teraz dzieje.

Ten wirus bardzo pięknie i dosadnie pokazuje, że zyjemy na jednym globie - takiej małej niebieskiej "bańce" z której nie ma możliwości ucieczki.
Mogą sobie być granice, różnice społeczne i ustroje polityczne. Mogą być sobie tarciaekonomiczne, wojny i brutalna polityka między państwami czy nawet kontynentami. Są ludzie władzy i biznesu, którzy mają tyle kasy łącznie, że ich bogactwo prawdopodobnie przewyższa majętność wszystkich normalnych ludzi na świecie.....I CO Z TEGO?.
Zobaczcie, pojawił się taki wirus dla którego nie ma granic i różnic jest równie groźny dla wszystkich. Siada gospodarka światowa, przerwane zostały lańcuchy dostaw, okazało się, że żadne państwo nie jest przygotowane na pandemię - bo brakuje tak naprawdę wszystkiego i ludzie stają przed wyborem kogo ocalić a kogo uśmiercić. Zanim znajdziemy antidotum i szczepionkę miną miesiące a może nawet rok. Tak naprawdę jesteśmy bezbronni i skazani na łaskę losu, bez możliwości ucieczki gdziekolwiek. Mamy jedną planetę zwaną Ziemia i wszyscy jesteśmy odpowiedzialni i odpowiadamy swoim codziennym zachowaniem za to jak będziemy, żyli i czy w ogóle.
Aż strach pomyśleć jakby rozwinął się wirus z odwrotnie proporcjonalną skalą - 90% śmertelności i 10% ocalałych, albo nagle taki okruch skalny z nieba i drugie (lub nawet więcej) masowe wymieranie po dinozaurach.....

A odpowiadając na pytanie o wnioski - myślę, że niczego się nie nauczymy, oprócz paru wyjątków ludzie wrócą do pogoni za kasą łamiąc wszelkie normy i zwykłą przyzwoitość ludzką. Być może planeta się w ten sposób broni, próbuje oczyścić ze szkodników....

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 1:40 pm 
Awatar użytkownika

wampum napisał(a):
Zobaczcie, pojawił się taki wirus dla którego nie ma granic

ten potężny wirus sięga tylko tak daleko jak twoje kaszlnięcie - słabo jak na "wirus bez granic"

wampum napisał(a):
jest równie groźny dla wszystkich
jak widać po skutkach w różnych krajach - dla jednych jest dużo bardziej groźny niż dla innych, zależnie od tego czy zareagujemy mądrze czy głupio

wampum napisał(a):
Aż strach pomyśleć jakby rozwinął się wirus z odwrotnie proporcjonalną skalą - 90% śmertelności i 10% ocalałych
mamy pecha że tak nie jest - przy tak dużej śmiertelności wirus szybko przestał by istnieć z braku kolejnych ofiar do zarażenia

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 2:38 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Proponują zmianę sub-sfery tematycznej.
Jak obecnie należy przygotowywać i realizować grupowe obserwacje i jak się zachowywać względem siebie?

Rozstawiamy teleskopy/statywy/żurawie lornetkowe od siebie o co najmniej 2-3 metry.
Osoby kaszlące lub kichające nie jadą a jak już muszą to stają od strony zawietrznej co najmniej 5 metrów od reszty.
Docieramy na miejsce swoimi autami albo z osobą co do której dobrej taktyki izolacyjnej (włącznie z bliskimi współmieszkającymi) w ostatnich 10 dniach mamy pełne zaufanie.
Im bliżej nam do lat 50-60 i dalej tym jaszcze bardziej ostro powyższe realizujemy.

Co jeszcze w tej kwestii?

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 8:11 pm 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Piekary Śląskie / Pierwoszów
ekolog napisał(a):
Jak obecnie należy przygotowywać i realizować grupowe obserwacje i jak się zachowywać względem siebie?

Rozstawiamy teleskopy/statywy/żurawie lornetkowe od siebie o co najmniej 2-3 metry.

Siema

2-3 metry - to trochę mało - podobno lata na większym dystansie

Ad prześmiewców i ignorujących temat
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0oKIKJlc-zeNZGFBVEN0-O-58daoCDaKicXwC10cjFWgCZqTPgavseTfI#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

wystarczy codzienne sprawdzać

W krajach zdyscyplinowanych ( Chiny, Korea, Japonia ) po pierwszym okresie ataku wirusa
ilość nowych przypadków drastycznie zmalała

Patrząc na część naszych rodaków i ich olewające podejście obawiam się u nas powtórki z Włoch
co gorsza jeżeli w Chinach śmiertelność jest wg oficjalnych danych rzędu 4%
To we Włoszech oscyluje w granicach 8%

Profil E-mail  

PostWysłany: Pią Mar 20, 2020 8:48 pm 
Awatar użytkownika

ozi25 napisał(a):
ekolog napisał(a):
2-3 metry - to trochę mało - podobno lata na większym dystansie

Słusznie prawisz!

Naukowcy UJ wyizolowali koronawirusa pierwszego polskiego pacjenta. "Wirus się zmienia i będzie się zmieniał"
- Sekwencja wirusa wskazuje, że przybył do nas z Niemiec, posiada jednak różnice wskazujące na dalsze mutacje
- mówią naukowcy o koronawirusie wyizolowanym z próbki pierwszego polskiego pacjenta ze stwierdzonym zakażeniem.
Choć przyznają, że przeciwnik jest szybki, co może sprawić problemy w rozwoju leków i szczepionek, było to do przewidzenia. ( gazeta . pl )

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Sob Mar 21, 2020 9:04 am 

To może odrobina humoru na temat Koronawirusa. :wink:

Załącznik:

Załącznik:

Załącznik:

I dwa filmiki, drugi z przesłaniem (do zastanowienia się):

http://www.astrofotografia.eu/inne/TNEJ0946.MP4

http://www.astrofotografia.eu/inne/PLIC7299.MP4

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Mar 21, 2020 12:34 pm 
Awatar użytkownika

Dominik Woś napisał(a):
To może odrobina humoru na temat Koronawirusa. :wink:

Dobre Dominiku! Zwłaszcza ten rozbitek. [daję lajka]

Teraz, w dobie kornawirusa pewne dowcipy brzmią prehistorycznie (ludzie unikają tłoku) - ten na przykład:

W zatłoczonym autobusie:
- Co się pan tak pchasz na chama ?
- A bo to w takim tłoku można wybierać ?

:D

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Sob Mar 21, 2020 2:31 pm 

A jak już się dobrze zabezpieczymy przed koronawirusem ... jedziemy po chleb.

https://www.astrofotografia.eu/inne/VJVT3941.MP4

Bądźmy skrupulatni i dokładni: :wink:

Załącznik:

Profil E-mail  

PostWysłany: Sob Mar 21, 2020 9:43 pm 
Awatar użytkownika

Też mam niezłe grafiki ;)
Siema

Załączniki:

PostWysłany: Nie Mar 22, 2020 7:10 am 

Podobno poważne wydarzenia na świecie związane są z pojawiającymi się bardzo jasnymi kometami. Chyba mamy obecnie taką na "horyzoncie", w maju, o,oke się nie rozpadnie może "zorganizować" niezwykłe widowisko na niebie:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/C/2019_Y4_(ATLAS)

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Mar 22, 2020 3:52 pm 

Co zrobić aby ludzie nie wychodzili z domu, parę sztuk w każdym mieście mogłoby wystarczyć. :wink:

Załącznik:

Profil E-mail  

PostWysłany: Nie Mar 22, 2020 6:11 pm 
Awatar użytkownika

Dominik Woś napisał(a):
Co zrobić aby ludzie nie wychodzili z domu

Zakazać ;)

Siema

Załączniki:

PostWysłany: Nie Mar 22, 2020 8:50 pm 
Awatar użytkownika

połączyłem wszystkie kropki i poznałem prawdę!

wirus pojawił się w chinach, jaki z tego wniosek? przecież nie taki że chińczycy z głupoty wywołali niebezpieczną chorobę u siebie w ogródku. a kto nie lubi chińczyków? przede wszystkim ekolog, ale drugim znanym wrogiem chin jest Trump - to jego ludzie podłożyli wirusa w Wuhan. jednak to byłaby zbyt oczywista intryga. czy jest ktoś, komu zależałoby na obciążaniu winą amerykanów? dla każdej osoby orientującej się choć trochę w geopolityce jasnym jest, że to Putin chciał sprawić żeby cały świat domyślił się że amerykanie chcąc wrobić chińczyków sprowadzili na świat śmiertelne zagrożenie. światowej klasy ekspertom będzie się wydawało, że oto poznali prawdziwe kulisy i wszystkie kawałeczki układanki pasują, bo Putin i tak jest odpowiedzialny za prawie każde zło na świecie i nikogo to nie dziwi.
ale my w kraju wiemy kto ma niewyrównane rachunki i zadawnioną nienawiść do przywódcy państwa rosyjskiego i kto przy okazji epidemii umocni swoją władzę i pozycję swojego prezydenta dzięki nieodwoływaniu wyborów 8)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 187 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości