Grzegorz Pojmański na Czacie Astromaniaka.

Zablokowany temat

PostJanusz_P. | 07 Mar 2006, 18:15

Informujemy że dr Grzegorz Pojmański, odkrywca kolejnej polskiej komety (2006 A1 Pojmański) przyjął zaproszenie na czat na forum Astromaniaka.
No codzień zajmuje się dydaktyką i obserwacjami gwiazd zmiennych.
Opowie nam o odkryciu komety i kuluarach pracy w chilijskim obserwatorium 8)

Czat odbędzie się w najbliższy czwartek 9III o godzinie 21 00

Gorąca zapraszamy wszystkich do dyskusji z naszym kometarnym odkrywcą 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostMarek Substyk | 08 Mar 2006, 10:44

Januszu rozumiem, że to na poważnie.
Chętnie wstawię info o tym w swoim serwisie z przekierunkowaniem do czatu :D
Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Rejestracja: 13 Wrz 2005, 09:33

PostJanusz_P. | 08 Mar 2006, 11:24

Jak najbardziej poważnie Marku, spokojnie wstawiaj info bo czasu już niewiele a prelegent też mocno zapracowany przed kolejnym wyjazdem do Chile.
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostMarek Substyk | 08 Mar 2006, 21:20

Januszu!
Podaj oficjalny link do czatu. :)

http://www.astromaniak.pl/czat.php :?:
Pozdrawiam
Marek Substyk
Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Rejestracja: 13 Wrz 2005, 09:33

PostJanusz_P. | 09 Mar 2006, 12:20

Tak, obecny link jest jak na razie aktualny 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PosttomekL | 09 Mar 2006, 13:37

Skoro dzisiaj jest o 21ej to myslę, że uda mi się załapać na czata. Poza tym jutro w ramach XXII Seminarium PKiM Pan Pojmański ma wykład "Jak ASAS odkrywa komety" na którym rownież będę :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 170
Rejestracja: 03 Sie 2005, 11:55

PostDarek. M | 09 Mar 2006, 23:21

Wszystko fajnie ale ta modernizacja to jedna wielka bzdura :roll: Trzeba było zaprosic osoby mające np.. ponad 100 postów o konkretnej tematyce.
Ostatnio edytowany przez Darek. M, 10 Mar 2006, 12:37, edytowano w sumie 1 raz
GG: 3537497
 
Posty: 432
Rejestracja: 29 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: Goleniów

PostGregory | 09 Mar 2006, 23:49

Bylo super! Gratulacje dla organizatorow. 8) Wiedzialem tez ze Pojmanski, to super gosc. 8) Wszystkie Grzeski to super chlopaki. ;)
Gregory
 

PostHenryk | 09 Mar 2006, 23:57

Henryki są lepsze :lol:

Buła, nie wiem czyja to wina, ale po 21:20 próbowałem kilkakrotnie wejść na czata, niestety po kliknięciu na link otwierała się pusta strona.
Jestem zdegustowany...
 
Posty: 376
Rejestracja: 20 Wrz 2005, 18:01

PostGregory | 10 Mar 2006, 00:09

Henryki? To tez super chlopaki! Kazdy to przeciez wie! :lol: :wink:
Ostatnio edytowany przez Gregory, 10 Mar 2006, 00:11, edytowano w sumie 1 raz
Gregory
 

PostAquarius | 10 Mar 2006, 00:10

Darek. M napisał(a):Wszystko fajnie ale ta modernizacja to jedna wielka bzdura zgroza totalna jakich mało widziałem :twisted: Trzeba był zaprosic osoby mające np ponad 100 postów o konkretnej tematyce.

Chyba miałeś na myśli moderowanie. Obawiam się, że to była raczej konieczność, a nie, jak twierdzisz, bzdura i zgroza. Zgroza to ogarnia człowieka na poziom pytań, jakie (co niektórzy) po czacie sugerowali :oops: . Gdyby ta ,,dziecinada'' doszła do skutku, to obawiam się, że byłaby to ostatnia dyskusja z poważnymi ludźmi na czacie ,,Astromaniaka''. Chyba przyznasz, że szkoda byłoby coś takiego zaprzepaścić. Trochę powagi nie zaszkodzi, a warto porozmawiać z kimś, kto ma coś ciekawego do powiedzenia!

PS. Rada praktyczna: zastanów się Darku. M, zanim coś napiszesz, bo po chwili namysłu sam chyba przyznasz, że Twój post do sugerowanej przez Ciebie setki nie należy.
Pozdrawiam.

Aquarius
http://astropodcast.pl/
 
Posty: 39
Rejestracja: 02 Sie 2005, 15:26
Miejscowość: Gdynia + Brwinów + Myślin

 

PostGregory | 10 Mar 2006, 00:13

A ja cos dodam... To byla niestety, koniecznosc... to moderowanie. Pomimo najszczerszych checi organizatorow... Poprawmy sie, Panowie... :roll:
Gregory
 

PostDarek. M | 10 Mar 2006, 00:19

Aquarius napisał(a):
Darek. M napisał(a):Wszystko fajnie ale ta modernizacja to jedna wielka bzdura zgroza totalna jakich mało widziałem :twisted: Trzeba był zaprosic osoby mające np ponad 100 postów o konkretnej tematyce.

Chyba miałeś na myśli moderowanie. Obawiam się, że to była raczej konieczność, a nie, jak twierdzisz, bzdura i zgroza. Zgroza to ogarnia człowieka na poziom pytań, jakie (co niektórzy) po czacie sugerowali :oops: . Gdyby ta ,,dziecinada'' doszła do skutku, to obawiam się, że byłaby to ostatnia dyskusja z poważnymi ludźmi na czacie ,,Astromaniaka''. Chyba przyznasz, że szkoda byłoby coś takiego zaprzepaścić. Trochę powagi nie zaszkodzi, a warto porozmawiać z kimś, kto ma coś ciekawego do powiedzenia!

PS. Rada praktyczna: zastanów się Darku. M, zanim coś napiszesz, bo po chwili namysłu sam chyba przyznasz, że Twój post do sugerowanej przez Ciebie setki nie należy.


Niebądź bezczelny kolego...
Ostatnio edytowany przez Darek. M, 10 Mar 2006, 12:38, edytowano w sumie 1 raz
GG: 3537497
 
Posty: 432
Rejestracja: 29 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: Goleniów

PostDominik Woś | 10 Mar 2006, 00:28

Henryk napisał(a):Henryki są lepsze :lol:

Buła, nie wiem czyja to wina, ale po 21:20 próbowałem kilkakrotnie wejść na czata, niestety po kliknięciu na link otwierała się pusta strona.
Jestem zdegustowany...


Najwyższy czas coś jednak z tym zrobić. Użytkownicy muszą mieć możliwość udziału w czacie bo czat jest organizowany właśnie dla nich. Sytuacja, taka jak z Henrykiem, że nie może dołączyć się do dyskusji nie powinna się już powtórzyć. :evil:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostGregory | 10 Mar 2006, 00:40

To MUSI sie zmienic. :evil: :!:
Gregory
 

PostDominik Woś | 10 Mar 2006, 02:24

Jest już dostępny zapis treści czata:

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=638

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostGregory | 10 Mar 2006, 02:28

Musialem sie wyluzowac, jednak muzyka Gregorian - Join me, dziala super kojaco... A zapis chata rewelacja! Prawdziwy odkrywca, na prawdziwym chacie polskiego Forum Astronomicznego. Szacunek. :oops:

ps. prawdziwej dynamiki w uszach, sercu i innych odczuciach zaczyna dostarczac m. in. Khadja Nin i Van Halen. Poezja jak dla mnie. :arrow:
Gregory
 

PostJaLe | 10 Mar 2006, 09:19

Faktycznie rozmowa, była ciekawa. Dzisiaj odtworzyłem sobie ją z zapisu.
Natomiast to co działo się przed nią, żenujące.

Taki czat powinien wyglądać jak na Astronomii, czyli pytania segregowane, by ominąć bełkot.
W przyszłości należałoby zmienić właśnie to, by taka kakafonia nie zakłócała meritum, a "żartownisie" zostali w domu.
Ostatnio edytowany przez JaLe, 10 Mar 2006, 10:56, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
 
Posty: 7029
Rejestracja: 09 Wrz 2005, 21:13
Miejscowość: małopolska

PostDominik Woś | 10 Mar 2006, 09:53

JaLe napisał(a):Faktycznie rozmowa, była ciekawa. Dzisiaj odtworzyłem sobie ją z zapisu.
Natomiast to co działo się przed nią, żenujące.

Taki czat powinien wyglądać jak na Astronomii, czyli pytania segregowane, by ominąć bełkot.
W przyszłości należałoby zmienić właśnie to by, taka kakafonia nie zakłucała meritum, a "żartownisie" zostali w domu.


Niestety trafiają się osoby, które nie tylko nie mają szacunku dla innych ale również dla gości. Nieststy dla nich astronomia amatorska jest czymś innym niż dla nas. :(

Z mojej perspektywy to cieszę się, że sytuacja z "żartownisiami" :evil: została szybko opanowana i miałem jak zwyle możliwość poszerzyć wiedzę w niezwykle interesujących obszarach astronomii.

Myślę, że takie spotkania pomiędzy naukowcami i amatoramii (może już w troszkę innej formule) mogą być ciekawe dla obu stron dyskusji.

Jeszcze raz dziękuję Panu Grzegorzowi Pojmańskiemu za udział w czacie a Januszowi za zorganizowanie tego spotkania. :D

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJanusz_P. | 10 Mar 2006, 11:00

Pan Grzegorz był z nami już pół godziny wcześniej incognito zastanawialiśmy się właśnie na PW czy konieczna będzie moderacja i liczyliśmy obaj że obejdzie się bez, Grzegorz przysłuchiwał się kuluarowym dyskusjom poprzedzającym czat więc jego klonom i innym debilom, rozrabiakom obecnym na czacie teraz pozostanie tylko niesmak i wstyd.
Jak widać Polacy nie dorośli jeszcze absolutnie do demokracji i mylą ją nagminnie z anarchią dlatego na czecie z zaproszonymi gośćmi będzie pełna moderacja co oznacza trochę więcej pracy ale spokój i porządek co pozwoli czatowi prawidłowo funkcjonować.
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PosttomekL | 10 Mar 2006, 12:49

Szczęśliwie dołączyłem dopiero po 21ej i nie byłem świadkiem tych debilzmów o których piszecie, bo tylko niepotrzebnie się tym denerwuje.
Czat był ok., wiadomo, że nie wszystkie pytania każdemu odpowiadały ale moim zdaniem myślałem, że może wypaść gorzej. Dla mnie padło kilka odpowiedzi, które mnie bardzo interesowało i to mi wystarcza.
Co do moderowania. Moim zdaniem pewne moderowanie czata jest KONIECZNE, oczywiście takie sprawiedliwe, polegające na wyrzucaniu tylko debilnych wypowiedzi, inwektyw, etc. Podobna sytuacja ma miejsce na czacie astro-forum, gdzie nagminnie jacyś debile starają się psuć nam dyskusję i jedynym rozwiazaniem jest moderowanie ich wypowiedzi. Kiedy nie było moderowania jeden taki debil powodował, ze po 5 minutach ludzie po prostu wychodzili z czata. Jeśli nie będzie chamówy to można zrezygnować z moderowania ale to jeszcze nie dzisiaj.

A ja dzisiaj posłucham Pana Grzegorza na żywo :)
Awatar użytkownika
 
Posty: 170
Rejestracja: 03 Sie 2005, 11:55

PostJanusz_P. | 10 Mar 2006, 13:56

Henryk napisał(a):Henryki są lepsze :lol:

Buła, nie wiem czyja to wina, ale po 21:20 próbowałem kilkakrotnie wejść na czata, niestety po kliknięciu na link otwierała się pusta strona.
Jestem zdegustowany...


A masz Henryku na komputerze zainstalowaną Javę obsługującą skrypt czatu :roll:

Jeśli nie, to ściągniesz ją bez problemu np stąd: http://java.com/en/ to chyba mniej niż 20 MB 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostJanusz_P. | 10 Mar 2006, 13:59

Janusz_P. napisał(a):
Henryk napisał(a):Henryki są lepsze :lol:

Buła, nie wiem czyja to wina, ale po 21:20 próbowałem kilkakrotnie wejść na czata, niestety po kliknięciu na link otwierała się pusta strona.
Jestem zdegustowany...


A masz Henryku na komputerze zainstalowaną Jawę obsługującą skrypt czatu :roll:

Jeśli nie, to ściągniesz ją bez problemu np stąd: http://java.com/en/ to chyba mniej niż 20 MB 8)


Ps. Nie martw się, nie ty jeden oglądałeś pusty ekran :wink: prelegent też ją sciągał na 30 minut przed czatem :lol:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDarek. M | 10 Mar 2006, 14:04

Moderacja jest potrzebna ale bez przesady, Pojmański to niejest prezydent i jak ktos zada oczywiste pytanie to nic się niestanie! Zapytałem czy kometa była widoczna wcześniej z Ziemii przed jej odkryciem to oczywiście zostało to odwalone :twisted:
GG: 3537497
 
Posty: 432
Rejestracja: 29 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: Goleniów
Zablokowany temat

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

AstroChat

Wejdź na chat