Po zaćmieniu Słońca [zapis czata]

Zablokowany temat

PostDominik Woś | 08 Kwi 2006, 17:51

Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJanusz_P. | 02 Kwi 2018, 17:24

Trzeba o to zapytać Pana Dominika który go zapewne usunął ze swojego serwera gdzie był tutaj podlinkowany :arrow: :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDominik Woś | 02 Kwi 2018, 18:23

Janusz_P. napisał(a):Trzeba o to zapytać Pana Dominika który go zapewne usunął ze swojego serwera gdzie był tutaj podlinkowany :arrow: :roll:


Pan Dominik niczego nie usuwał a jedynie zarchiwizował zapisy czatów przewidując, że trup (teraz to już chyba zaczyna lekko nieświeżo pachnieć :wink: ), czyli dział Czaty Astromaniaka, szybciej niż później zniknie ze struktury forum. :wink:

Zapis czatów jest nadal dostępny, z tym, że w linku zamiast "chat" trzeba użyć "chat_archiwum":

http://astrofotografia.eu/inne/chat_archiwum/chat_06042006.htm
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJanusz_P. | 02 Kwi 2018, 18:44

Jako autor postów masz możliwość ich modyfikacji więc wstaw proszę aktualne linki do zapisu czatów których byłeś inicjatorem :arrow:
Sytuacja z szykanowaniem młodych ludzi na czacie chyba już minęła, paru zadymiarzy odeszło i rozważamy powrót czatu na forum :arrow: 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDominik Woś | 02 Kwi 2018, 20:54

Janusz_P. napisał(a):Jako autor postów masz możliwość ich modyfikacji więc wstaw proszę aktualne linki do zapisu czatów których byłeś inicjatorem :arrow:
Sytuacja z szykanowaniem młodych ludzi na czacie chyba już minęła, paru zadymiarzy odeszło i rozważamy powrót czatu na forum :arrow: 8)


Ty Januszu coś tam kombinujesz z czatem a ja mam teraz popoprawiać linki do zapisów czatu? :lol:

Jeśli zdecydujesz się na przywrócenie czatu to ja odarchiwizuję zapisy czatów (obejdzie się bez poprawiania linków) i po kłopocie. Jeśli zdecydujesz się usunąć dział z czatem Astromaniaka to obędzie się bez zmian i również po kłopocie. Okrakiem stać raczej nie polecam dłużej - grozi to schizofrenią. :wink:
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJanusz_P. | 03 Kwi 2018, 12:24

Dominiku to są historyczne zapisy czatów na serwerze które można czytać czy czat jest czynny czy też nie więc nie widzę zwiazku z czynnością czatu ale już wysłałem prośbę do administratora o odblokowanie czatu i bedzie on ponownie działał więc proszę od archiwizuj te dane lub mi je udostępnij to podepną na czat do wątków nie obciążając Twojego Serwera :arrow: :roll:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDominik Woś | 13 Kwi 2018, 00:31

Janusz_P. napisał(a):Dominiku to są historyczne zapisy czatów na serwerze które można czytać czy czat jest czynny czy też nie więc nie widzę zwiazku z czynnością czatu ale już wysłałem prośbę do administratora o odblokowanie czatu i bedzie on ponownie działał więc proszę od archiwizuj te dane lub mi je udostępnij to podepną na czat do wątków nie obciążając Twojego Serwera :arrow: :roll:


Zapisy historycznych czatów już są dostępne z oryginalnych linków. :D Szkoda, że raczej nie ma szans na kontynuację podobnej inicjatywy w dzisiejszych czasach. :(

Czy istnieje możliwość moderacji (uporządkowania dyskusji) na obecnym czacie AM? Może warto zorganizować, podobnie jak kiedyś, "celowane" czaty z ciekawymi osobami lub w wybranych ciekawych tematach (sprzęt, astrofotografia, obserwacje, zjawiska, itp.?).
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJanusz_P. | 13 Kwi 2018, 20:42

Forum to My, ja, Ty i inni Użytkownicy więc jeśli masz jakiś ciekawy temat na którym się dobrze znasz jak asrofoto to moze zaproponujesz ciekawy temat i jego termin czatu po pracy :arrow: :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDominik Woś | 14 Kwi 2018, 00:21

Janusz_P. napisał(a):Forum to My, ja, Ty i inni Użytkownicy więc jeśli masz jakiś ciekawy temat na którym się dobrze znasz jak asrofoto to moze zaproponujesz ciekawy temat i jego termin czatu po pracy :arrow: :idea:


Pytanie było jak sądzę niezbyt trudne. :wink: Jakie funkcjonalności pod względem moderowanych czatów ma obecny czat AM? Czy umożliwia zapis przebiegu czata do pliku tekstowego, aby można byłoby go udostępnić później na forum?

Potencjalne tematy przyszłych czatów jakie przychodzą mi do głowy to:

1) astrofotografia i obserwacje zbliżającej się opozycji Marsa 2018;
2) quo vadis czasopismo Astronomia;
3) TV Urania - dlaczego warto oglądać;
4) Teleskopy trusowe - Taurus, itp.;
5) polecane lornetki do obserwacji astronomicznych;
6) kamery sCMOS vs. CCD;
7) modyfikowane DSLRy, czy warto modyfikować i jakie modele DLSR-ów są najlepsze do astrofotografii.
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJanusz_P. | 15 Kwi 2018, 09:54

Tematy bardzo ciekawe i w poniedziałek zapytam administratora czy czat umożliwia takie zapisy do pliku TXT ... :?:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostDominik Woś | 23 Kwi 2018, 00:23

Janusz_P. napisał(a):Tematy bardzo ciekawe i w poniedziałek zapytam administratora czy czat umożliwia takie zapisy do pliku TXT ... :?:


I co, admin odezwał się może w temacie zapisu treści czatu do formatu TXT? :roll:
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJanusz_P. | 23 Kwi 2018, 15:49

Jeszcze nie ale właśnie mu się przypominam telefonicznie, tym razem do skutku... :idea:

A jak zapisywałeś poprzednie czaty z AM ?
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostJanusz_P. | 23 Kwi 2018, 15:56

Mamy już skutek w postaci obietnicy napisania kawałka skryptu do archiwizacji dowolnego zapisu chat z serwera do 30 dni wstecz, to potrwa około tygodnia i będzie można wklejać zapisy chatu w wątki :arrow: 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postekolog | 07 Lip 2018, 20:28

Oj, przydałby się czat do luźniejszego podyskutowania o ostatnich dwóch doniesieniach Pawła w tamtym wątku - warto zaglądać do tamtego wątku - dodam:

viewtopic.php?f=2&p=459320#p459320

Pozdrawiam
EDIT:
p.s.
Przypuszczałem, że czat nie działa ale teraz zrobiłem próbę i wydaje się, że działa. To jest lepiej niż zgadywałem (może dawno kiedyś z raz nie działał i sobie zapamiętałem) - tak czy owak męska intuicja mnie zawiodła :) - sorry
Awatar użytkownika
 
Posty: 6143
Rejestracja: 25 Gru 2017, 01:12
Miejscowość: Wrocław

 
Zablokowany temat

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

AstroChat

Wejdź na chat