GSO ATZ

Posthepar | 16 Lut 2010, 22:54

Mialemd zis ciezki dzien w pracy i jestem zmeczony. To bedzie emocjonalny, chaotyczny opis. Prosze o wyrozumialosc.

Doszedl moj nowy, azymutalny montaz GSO. Tak na wszelki wypadek podaje link: http://www.teleskop-express.de/shop/pro ... s-6kg.html

Na tym montazu zawiesilem tube Intes Micro M603 (210 mm srednica tubusa). Wazy ona ok. 5 kg razem z okularem i lunetka celownicza. Jest to MAK wiec dlugosc tuby (moment sily) jest mala, 440mm.

Wg mnie sam pomysl na wykonanie tego montazu jest przedni. Glowica wykonana bardzo pomyslowo, sprawia wrazenie solidnej, metalowej konstrukcji, dajaca dosc sporo miejsca na tube o srednicy 200 mm o niewielkiej dlugosci. Ja moge swoja tube (zamontowana dokladnie w polowie dlugosci) ustawic niemalze wertykalnie i ogladac obiekty okolozenitowe (max 80 st. wg mnie, tak na oko). Jesli zamontujemy tube pomijajac jej precyzyjne wywazenie to spokojnie mozna ogladac zenit, nawet w przypadku dluzeszej tuby. Mocowanie tuby to standard, duza i mala srubka :) Ramie glowicy jest dostatecznie sztywne, mozna je przykrecic 2 srubami pod dowolnym katem, ja wybralem kat 90 st.

Wszystko pomalowane jest na bialo, glowica znacznie dokladniej niz inne elementy. Ogolnie montaz ten daleko ma pod wzgledem estetycznym do Intesa :)

Ustawianie na obiekt odbywa sie na 2 sposoby:
1. Makroruchy mozliwe po poluzowaniu srubki zwiekszajacej frykcje-doscik (osobne niewielkie srubki na obu osiach), nawet kiedy jest tak przykrecona ze teleskop siedzi stabilnie w kazdym polozeniu, dalej sa mozliwe ruchy makro (pewnie bedzie gorzej po jakims czasie kiedy powstana luzy itp).
2. Mikroruchy. Duze sruby na kazdej osi, ladnie leza w rece, dosc plynnie chodza. Plynna i bezproblemowa regulacja.

Glowica jest odkrecana od statywu, przykrecanie jej wymaga klucza imbusowego (wszystkie srubki to imbusy).

Sam statyw jest bardzo malo sztywny, stabilizowany plastikowym lacznikiem. Statyw jakby jest z innej bajki, bardzo slaba jakosc wykonania wg mnie. Ale bardzo lekki (glownie aluminium). Jest 2-wysokosciowy, 90 albo 130 cm. Na pocieche dodali podstawke na okulary, bardzo licha. Dziwnie przykrecana, wykonana z blachy.

A teraz NAJLEPSZE. Po skreceniu wszystkich srubek, ustawieniu montazu, zawiesilem tube. I co ? ZGROZA !!!
Okazuje sie, ze os wertykalna (ta kolo tubusa) nie ma zadnych w zasadzie luzow, wszystko gra i dziala jak nalezy.
Ale w osi horyzontalnej.... cala glowica rusza sie. Starszne luzy. Mozna powiedziec, ze teleskop odchyla sie od osi pinowej o jakies 1-2 st. Nawet kiedy lekko potracam teleskop, wszystko sie rusza. TRAGEDIA. Przy powiekszeniu 190x wszystko sie trzesie i wogole do kitu. Rozkrecalem ten element, tam sa 2 cylindry metalowe, ktore nie sa spasowane wzgledem siebie, to tam sa luzy.

Koncowa, bardzo wsteona opinia.
DO BANI ! Dzis, gdyby bylo pogodne niebo, ciezko byloby cokolwiek obserwowac w duzych powiekszeniach. Znow zemsta Zoltych Ludzi !!! Znow Azjaci mszcza sie na naiwnych Europejczykach. GSO sprzedaje tez tubki RC i inna optyke. Mam nadzieje, ze tam nie ma takich niedociagniec bo ja sa to tylko sobie w leb strzelic (jakism nie-azjatyckim pistoletem).

Wszystko razem kosztowalo mnie 275 Eurosow. Malo ? Duzo ? Wg mnie za duzo jesli w zamian dostaje montaz z ruchami w 3 i wiecej osiach. Chcialem miec statyw 2-osiowy !
Odradzam zakup tego produktu bo jak widac GSO ma spore klopoty z jakoscia wykonania i powtarzalnoscia tej jakosci. Ja bym tak wadliwego egzemplarza nie wypuscil z fabryki.
Dzis juz pisze mail do sprzedawacy, albo mi to naprawi albo odsylam mu to tajwanskie cudo. Obecnie zaluje, ze nie kupilem Vixen Porta II.

A tu macie fotki z opisami.
http://picasaweb.google.pl/heparynian/GSO#

Odpowiem na kazde pytanie. Moge zrobic jakies ekstra foty na zamowienie.

Hepar
Intes Micro M603, SW 200/1000, Equinox 80, Nikon Action EX 10x50 CF, Tento 10x50, DSI III, HEQ5 Pro SynScan
 
Posty: 158
Rejestracja: 19 Sie 2007, 18:20

Postpolaris | 16 Lut 2010, 23:17

Może jednak da się to jakoś dokręcić? Nie ma dojścia do osi?

W Porcie jest sztywno :)
polaris
 

Postriklaunim | 16 Lut 2010, 23:31

Czasami pojedyncze sztuki mogą być mocno skopane - teleskop-express powinien załatwić to szybko i czysto. Jak będziesz brał coś innego to oprócz Porty możesz popatrzeć na iOptron SmartStar Cube A Mount - to jest do około 5kg (youtube) lub inny nieco cięższy iOptrona (to Chiny, ale recki mają fajne raczej, na CN trochę tego jest)
* Zestawp: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM
* rkblog.dev (EN)
Awatar użytkownika
 
Posty: 3676
Rejestracja: 28 Paź 2009, 20:10
Miejscowość: Warszawa

Posthepar | 16 Lut 2010, 23:37

Nie ma dojscia ;) Ani wyjscia !

Pozdrawiam i ide spac, eh.
Intes Micro M603, SW 200/1000, Equinox 80, Nikon Action EX 10x50 CF, Tento 10x50, DSI III, HEQ5 Pro SynScan
 
Posty: 158
Rejestracja: 19 Sie 2007, 18:20

PostBokonon | 17 Lut 2010, 00:28

Moim zdaniem za szybko się poddajesz - prawdopodobnie jest to kwestia regulacji. Azjaci często śruby regulacyjne umieszczają w dziwnych miejscach, tak że na pierwszy rzut oka nie zawsze je widać. A to że montaż po wyciągnięciu z pudełka nie jest w pełni zjustowany i poskręcany jak należy to chyba standard w tym przedziale cenowym ;) Ja bym na Twoim miejscu napisał maila do sprzedawcy z zapytaniem jak to poprawić, dopiero potem ew. odsyłał.
SW 150/750, HEQ5, EOS350Dmod, ST2000XCM
Moja galeria
Awatar użytkownika
 
Posty: 1096
Rejestracja: 05 Wrz 2007, 21:41
Miejscowość: Kraków

 

Postzbyszek | 17 Lut 2010, 01:31

i tak malo lata w tej osi. Taka konstrukcja, dlugie ramie i licha podstawa. Jak masz cos do 2 kg to ten mont powinien wystarczyc .
 
Posty: 3014
Rejestracja: 28 Lip 2005, 23:00
Miejscowość: znikam

Posthepar | 17 Lut 2010, 07:53

Dostalem mail od sprzedawcy o 3 w nocy :)
Napisal mi, ze w ramach tzw, otwartego zakupu moge oddac sprzet w ciagu 2 tyg. Tak zrobie.
No i dostalem 15% rabatu na dowolny inny sprzet w tym sklepie. Zamierzam kupic tam Vixen Sphinx Deluxe w tak wypadku.
Podoba mi sie skandynawska dbalosc o klienta, mam tylko nadzieje, ze koles nie mial zaburze snu przeze mnie.

Pozdr, Hepar
Intes Micro M603, SW 200/1000, Equinox 80, Nikon Action EX 10x50 CF, Tento 10x50, DSI III, HEQ5 Pro SynScan
 
Posty: 158
Rejestracja: 19 Sie 2007, 18:20

PostKrzysztof_P | 17 Lut 2010, 11:21

Witam. Moim zdaniem taki montaż do Maka to nieporozumienie , rozumiem jakiś światłosilny mały refraktor np. 80ED do przeglądów nieba w dużym polu. Lepiej oddaj ten montaż jeżeli masz jeszcze możliwość i kup paralaktyka z napędem tak najlepiej EQ5 lub HQ5 jak pisałem Ci wcześniej. Mak to teleskop w którym duże pola nie powalają a przede wszystkim to sprzęt do planet , Księżyca czy gromad gwiazd. Musisz posiadać napęd w montażu jeżeli chcesz cieszyć się wspaniałymi widokami przy większych powiększeniach. Naprawdę dobrze Ci radzę znam dobrze temat z własnego doświadczenia , posiadałem kilka różnych telepów i wiem co w trawie piszczy.

Pozdrawiam Krzysztof.
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostGość | 17 Lut 2010, 12:49

Jest wiele racji w poście Krzysztofa, natomiast nie da się ukryć, że dobry Alt-AZ to podstawa sprzętu "mobilnego" i w tym aspekcie żaden mały (czytaj: i tak za ciężki) EQ mu nie podskoczy. Mak z wyjściem 2" będzie OK zarówno na dość szerokie pola jaki i do pow. 150x.
Gość
 

PostJanusz_P. | 17 Lut 2010, 13:50

Tyle że montaż AZ i powiększenia rzędu 150x to już z definicji sprzeczność bo azymuty nie pracują dobrze przy takich powerach gdyż są one domeną paralaktyków w dodatku z napedem :idea:
Montaże azymutalne typu AZ 4 i pokrewne dobre są do lunet ornitologicznych czy dla Spotterów gdzie na lekkim i krótkim sprzęcie używa się powiększenie z zakresu od kilku do kilkudziesięciu razy :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postpolaris | 17 Lut 2010, 14:03

Na Porcie wyciągam do 170x i da się obserwować, a do 100x jest komfortowo.
polaris
 

PostKrzysztof_P | 17 Lut 2010, 16:29

Witam. Aby dostrzec niewielkie detale na planetach takich jak np. Jowisz kiedy chcemy sięgnąć w szczegóły pasów czy przerwa Cassiniego w aktualnym ustawieniu pierścieni Saturna , niezbędny staje się montaż do takiego Maka co najmniej klasy EQ5 z napędem przynajmniej w jednej osi.
Z całym szacunkiem ale do planet AZ w ogóle się nie nadaje gdyż wyłapać drobne detale na planetach to trzeba się wpatrywać " godzinami " w zawieszoną w przestrzeni planetę i koncentrować się na niej a nie na korekcji jej położenia , ponadto w takich warunkach atmosferycznych z którymi przyszło nam się na co dzień zmierzyć , dobrej widoczności planety ostrej i z detalem są dosłownie chwile w trakcie długotrwałej obserwacji. Osobiście jestem planeciarzem i doskonale znam ten temat. Ponadto dedykowane okulary planetarne to przede wszystkim ORTO które swoje pole własne mają jakie mają około 40*, więc Panowie wcielmy w tej poradzie praktycznie sprawdzone wskazówki a nie tam takie sobie mało praktyczne. Myślę że kolega który kupił Maka chce korzystać w pełni z jego możliwości i podziwiać urok planet w pełnej krasie a nie żeby zniechęcał się na wstępie do wyśmienitego MAKA którego kupił tym iż cały obraz drży jak galareta przy korekcji położenia planety przy dużym powiększeniu.
Życzę satysfakcjonujących Obserwacji których na pewno dostarczy ten instrument ale oczywiście uposażony w adekwatny do niego montaż.

Pozdrawiam Krzysztof
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postpolaris | 17 Lut 2010, 16:45

Hepar kupił chyba azymutala świadomie, mając świadomość wszystkich wad i zalet tej konstrukcji... Czy kupując go nastawiał się przede wszystkim na planety?
polaris
 

PostKrzysztof_P | 17 Lut 2010, 17:13

Z Całym Szacunkiem ale myślę iż jego decyzja wynikała z braku doświadczenia w tym względzie , aczkolwiek taki AZ to dobra rzecz ale nie do tego teleskopu. Miejmy nadzieję iż uda mu się go zwrócić jak pisał w swoim poście i zakupi to co by wypadało kupić.

Pozdrawiam Krzysztof.
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

PostCygnus_X1 | 18 Lut 2010, 02:02

Montaż na zdjęciach wygląda po prostu okropnie, no i okazuje się, że jego działanie mniej więcej odpowiada temu, czego się można spodziewać. Co prawda sądziłem, że na samym ramieniu katadioptryk będzie latał na wszystkie strony, ale z opisu wynika, że ramię ukaże swoje cudownie sztywne własności dopiero po naprawieniu osi. Trudno się spodziewać, by głowica znacznie na plus odbiegała od jakości statywu, z którym jest sprzedawana.
Newton 114/900, SkyMaster 15x70, Meade 10x50; Nikon Action 8x40 CF
Nikon D600, Nikkor 80-200 1:2.8, Sigma 170-500 APO, Rubinar 500/5.6, MTO11CA, kilka innych zacnych szkiełek
 
Posty: 799
Rejestracja: 24 Lis 2008, 01:04
Miejscowość: Bognor Regis, Anglia

PostJanusz_P. | 18 Lut 2010, 09:29

polaris napisał(a):Na Porcie wyciągam do 170x i da się obserwować, a do 100x jest komfortowo.

Allegrowe wynalazki 76mm też wyciagaja na AZ-1 powery po 800x, przynajmniej wg oferujących :wink: co nie skłania mnie bynajmniej aby im wierzyć :mrgreen:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postpolaris | 18 Lut 2010, 09:59

Janusz_P. napisał(a):
polaris napisał(a):Na Porcie wyciągam do 170x i da się obserwować, a do 100x jest komfortowo.

Allegrowe wynalazki 76mm też wyciagaja na AZ-1 powery po 800x, przynajmniej wg oferujących :wink: co nie skłania mnie bynajmniej aby im wierzyć :mrgreen:


Wybacz Janusz, ale takimi tekstami zrażasz kolejnego forumowicza. Podważasz moje słowa, robiąc ze mnie niewiarygodnego i stawiając moje słowa na równi z opisami tandetnych "teleskopów" z Allegro.

To nie gdybanie wyssane z palca tylko doświadczenie obserwacyjne. Nikomu nie wciskam kitu.

To przykre. Kiedyś zraził mnie do Astromaniaka niejaki Domek, teraz zrażasz Ty. Raz już zdecydowałem się na powrót na AM, ale nie mam w zwyczaju kilkakrotnie wracać tam gdzie tak traktuje się forumowiczów...
polaris
 

PostJanusz_P. | 18 Lut 2010, 10:16

Proszę rozmawiajmy w wątku recenzje o faktach obserwacyjnych a nie dyrdymałach i niesłusznie urażonej dumie :roll:
Oczywiście że Ci nie wierzę bo to akurat nie kwestia wiary :wink: tylko doświadczenia, obserwowałem wielokrotnie na przeróżnych montażach azymutalnych i nie zmienię zdania że są w miarę wygodne do powiększeń przeglądowych i przyrodniczych rzędu kilkudziesięciu razy i absolutnie nie nadają się do zastosowań sensu stricte planetarnych gdzie używamy powiększeń ponad 100x gdzie musimy spokojnie obserwować planetę w centrum pola gdzie jakość obrazu jest najlepsza a nie zajmować się ciągłym jej śledzeniem za pomocą mikroruchów zamiast skupianiem się nad kolejnym planetarnym detalem widocznym na pograniczu percepcji :idea:
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

Postgrzybu | 18 Lut 2010, 10:43

Dzisiaj za kwotę zbliżoną do 250 euro można kupić montaż azymutalny ze śledzeniem lub nawet z goto.
Wtedy do planet paralaktyk jest nam niepotrzebny.
Sam mam SLT i jak mu wymienię nogi na drewniane to będzie całkiem stabilnie. Oryginalne nogi są stalowe i nawet dość sztywne, ale łączenia nóg do całkiem solidnej głowicy są z cienkiego plastiku. Porażka i trzeba to przerobić.
Przy okazji zrobię sobie klin paralaktyczny i będzie się znowu można pobawić jakieś proste, szerokokątne astrofoto.
Ale to na wiosnę, bo mnie teraz żona wywali z mieszkania razem z frezarką jak odpalę sprzęt ;)
Pozdrowienia
Grzegorz Rakoczy
 
Posty: 369
Rejestracja: 08 Lis 2007, 11:54

PostKrzysztof_P | 18 Lut 2010, 16:50

Witam. Panowie jednak każdy musi nauczyć się na własnych błędach , każdy ma jakieś własne wymogi odnośnie sprzętu i własne ambicje w obserwacjach , każdy z nas też posiada za sobą pewne doświadczenie i wie czego chce , niech wam będzie że Azymuty np. z goto to monty do dużych powerów , przeliczcie tylko dodatkowo wydane pieniądze na upgrade tych montaży a za tą całkowitą kwotę i poświęcony czas wyjdzie wam porządny paralaktyk któremu nic ująć i nic dodać a który spełni swoją rolę najlepiej nie biorąc pod uwagę mobilności.
Tak to już jest iż jak się niema co się lubi to się lubi co się ma :wink:

Pozdrawiam Krzysztof
Obserwatorium Roll-Off: Refraktory APO i ED , SCT-ki , MAKI , Newtony , SolarMax60 II i inne sprzęciki.
Serdecznie Zapraszamy.

"Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza".

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.
Awatar użytkownika
Administrator Forum
 
Posty: 7885
Rejestracja: 06 Sie 2006, 12:03
Miejscowość: Kraków

 

Postgrzybu | 18 Lut 2010, 17:34

Jak ktoś ma sprzęt który pozwala na naprawdę duże powery, to duży montaż też jest wymagany. Ja tego problemu nie mam i SLT wystarczy. Miałem eq3 z napędami i wcale za nim nie tęsknię, za to za każdym razem jak przenoszę montaż to sobie chwalę wybór ;)
Ale zgadzam się, że bez prowadzenia obserwowanie planet czy Księżyca jest mocno uciążliwe.
AZ bez prowadzenia dobrze nadaje się do szerokich pól.
Pozdrowienia
Grzegorz Rakoczy
 
Posty: 369
Rejestracja: 08 Lis 2007, 11:54

Postwanderer | 18 Lut 2010, 17:39

Grzegorzu czy mógłbyś wstawić zdjęcie swojego teleskopu na tym montażu?
wanderer
 

Postgrzybu | 19 Lut 2010, 10:06

OK, ale to dopiero wieczorem. Z tym, że mój refraktor jest dość krótki. Nie wiem czy SLT da radę sprzętowi f/10, bo jednak ramie będzie długie.
Pozdrowienia
Grzegorz Rakoczy
 
Posty: 369
Rejestracja: 08 Lis 2007, 11:54

Postgrzybu | 20 Lut 2010, 10:27

Obiecane zdjęcie:
Image
Jak widać mocowanie nóg do głowicy jest słabiutkie.
Pozdrowienia
Grzegorz Rakoczy
 
Posty: 369
Rejestracja: 08 Lis 2007, 11:54

Posthepar | 20 Lut 2010, 12:13

Witam

Ja wiem, że do powiększeń MAK montaż azymutalny nie jest wielce odpowiedni. Jednak jak już pisałem gdzieś na tym forum, warunki w jakich mieszkam, np. temp. w jakich często obserwuję, wymagają wielu ułatwień. Wygoda użytkowania montażu azymutalnego jest oczywista. Łatwy transport, szybki montaż, szybki demontaż itp. Dla mnie ma to duże znaczenie.

O GSO producent pisze, że jego nośność wynosi max 6kg. Wydawało mi się wtedy, że będzie to idealny montaż do szybkich wypadów, całkiem nieźle współpracujący z M603.

Jednakże OGROMNE LUZY w osi horyzontalnej uniemożliwiają użytkowanie tego montażu nawet z większą lornetką. Luzy są bardzo duże, przy zabawie mikroruchami w osi wertykalnej, instrument kiwa się na boki. Jak już napisałem, sama idea konstrukcji jest DOBRA ! Ale niestety, tak ogromna niedokładność wykonania tego montażu pozbawia go szans na użytkowanie. Nawet kiedy nie wisi na nim żaden instrument, głowica kiwa się po lekkim dotknięciu.

Ktoś tu pisze, że z założenia błędną decyzją był zakup tego montażu bo nie ma możliwości na dobra jego współpracę z M603. Nie zgadzam się z tym. Gdyby ten montaż był nieźle wykonany to M603 i GSO AZ były by niezłą parką ! Nigdy nie spodziewałem się takiej samej sztywności po tym montażu jaką dają ciężkie montaże paralaktyczne z przeciwwagami itp. Jednak ograniczona sztywność a JEJ ZUPEŁNY BRAK to są 2 różne sprawy.

Tak na marginesie. Sprzedawca potwierdził mi, że bardzo duże luzy na osi horyzontalnej teleskopu wiele już razy były przyczyną zwrotu tego sprzętu i niezadowolenia klienta. Koleś napisał mi także, że ma obecnie 3 klientów bardzo niezadowolonych z OTA RC i chyba zaprzestanie sprzedaży sprzętu GSO.

Ja jestem wymagającym klientem. Dla mnie oczywistą oczywistością jest, że kiedy płacę za coś, to musi działać. Jeśli kupuję samochód, nie może mu "telepać" koło. Jeśli kupuje głośnik, musi on wydawać czysty dźwięk bez np. trzasków. Jeśli kupuję tel. komórkowy, nie może on się sam wyłączać itp. Jeśli kupuję montaż, to nie może on mieć luzów tej wielkości bo wtedy równie dobrze mogę sobie trzymać teleskop w ręku ;)

Takie fora są wspaniałą okazją do obnażenia niedbalstwa, nieuczciwości i głupoty producenta ! A niech ma za swoje, skoro wypuszczając montaż z fabryki nie wysilił się na sprawdzenie tego montażu ! Zamierzam napisać także bardzo negatywną recenzje na http://www.cloudynights.com/. Zachęcam wszystkich użytkowników sprzętu optycznego do pisania bardzo surowych recenzji, także na forach międzynarodowych. To właśnie nasze opinie sprawiają, że producentom spada sprzedaż i wtedy oni muszą dołożyć więcej starań by wyprodukować naprawdę dobrą rzecz. Pamiętajmy, że my płacimy pieniędzmi, a pieniądze to nasza praca. Dostajecie pieniądze za złą jakościowo pracę ? Jeśli tak, to macie szczęście, ja niestety nie. Sprzedawca, sprzedając mi taki montaż także okazuje się nieuczciwy. Wpierw powinien sprawdzić go i napisać mi o potencjalnych problemach jakie mogą wystąpić.



Pozdrawiam, Hepar
Intes Micro M603, SW 200/1000, Equinox 80, Nikon Action EX 10x50 CF, Tento 10x50, DSI III, HEQ5 Pro SynScan
 
Posty: 158
Rejestracja: 19 Sie 2007, 18:20

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

AstroChat

Wejdź na chat