Witam serdecznie

PostPiotrTrando | 02 Lis 2005, 10:20

wszystkich Listowiczów.
Wiem, że mój problem wyda się większości bywalców tefo forum śmieszny, ale dla mnie jest on dość ważny...
Wiem również, że jest na tyle nietypowy, że niestety niewiele można znaleźć na ten temat w necie... :cry:
Po prostu potrzebowałbym kilka ładnych zdjęć satelitów telekomunikacyjnych (wiem, że zazwyczaj to ludzie szukają zdjęć w drugą stronę :wink: ) do pracy dyplomowej w technikum łączności.
Gdybym miał lepszy sprzęt, to pewnie bym nie zawracał głowy, tylko sam je zrobił, ale niestety go nie mam... i tu leży problem...

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny

Z góry dziękuję (i proszę nie nabijajcie się ze mnie, bo dla mnie to poważna sprawa...)

Piotr
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 Lis 2005, 10:10

Postmekmek | 02 Lis 2005, 16:58

Na samym dole tej strony http://www.japonia.org.pl/?q=node/172
jest kilka fotek satelit komunikacyjnych
Pozdrawiam mekmek (krzysiek)
EQ,Canon.
Nie astro :
http://www.fototravelworld.com
 
Posty: 379
Rejestracja: 28 Lip 2005, 18:54
Miejscowość: Warszawa

PostDominik Woś | 02 Lis 2005, 17:09

Obawiam się, że fotografowanie satelitów to bardzo ciężki temat. Nie są one duże i poruszają się dość szybko. Małe szanse na zdjęcia ze szczegółami ale da się co nieco uzyskać. Przykładowe fotki tutaj:

http://www.satellitephotogallery.com/

A tutaj ciekawe informacje o technikach obserwacji:

http://www.satobs.org/

Trzeba się wczytać i może coś by się dało podziałać :wink:

Pozdrawiam,
Dominik
Pozdrawiam,
Dominik
 
Posty: 4399
Rejestracja: 26 Lip 2005, 22:05
Miejscowość: Łomianki /k Warszawy

PostJanusz_P. | 02 Lis 2005, 19:37

Aby sfotografować sylwetki satelitów na nocnym niebie potrzeba sporych teleskopów z ogniskową rzędu kilku metrów wyposażonych w szybkie i komputerowo sterowane napędy czyli sprzęt zdecydowanie dość drogi.
Drugą szansę daje nam w dzień nasze Słoneczko i możemy sfocić sylwetki większych satelitów nawet popularnym i tanim teleskopem korzystając z dużej jasności powierzchniowej Słońca bo mamy wtedy bardzo krótkie ekspozycje wyrażane w tysięcznych częściach sekundy co pozwoli je utrwalić bez większego poruszenia.
Niestety satelity telekomunikacyjne są zwykle niewielkie i umieszczone zwykle na wysokich, trwałych orbitach tak więc nie liczyłbym na ich dobre fotki z powierzchni Ziemi, pozostaje Internet i ich zdjęcia z hal montażowych lub wystaw telekomunikacyjnych :roll:
Co innego zarejestrować je w postaci kresek na tle nocnego nieba, do tego wystarczy aparat na statywie i czyste niebo 8)
Astropozdrówko Janusz P.

Fujinon 10x50, SCT 6 podręczny, SCT-14" HyperStar, EQ-6, Coronado 60, EOS-6D-mod i takie tam szkiełka do niego od 8 do 4000 mm plus lasery RGB do 2 W :-)
Awatar użytkownika
Założyciel i Patron Forum
 
Posty: 18278
Rejestracja: 12 Kwi 2005, 19:17
Miejscowość: 15 km na południe od Krakowa

PostPiotrTrando | 03 Lis 2005, 03:29

Serdecznie dziękuję za pomoc....

>Janusz_P.
Januszu... Mając do dyspozycji EOS'a 300D ze standardowym obiektywem (i taki drobiazg jak brak teleskomu, a zwłaszcza kilkumetrowego ze komputerowym sterowaniem), raczej nie jestem w stanie zrobić praktycznie żadnego zdjęcia, z zakresu astrofotografii, którym mógłbym się pochwalić na tym forum... Jak już pisałem jestem technikiem telekomunikacji (prawie), a nie astrofotografem (i raczej się na to nie zanosi, bo współczesna telekomunikacja jest sama w sobie tak zajmująca, że nie bardzo pozostaje mi czas na inne rzeczy).
Masz jednak rację, że Internet jest wielki... (z resztą to również telekomunikacja :D )


>mekmek
Mniam mniam... :D
Serdeczne dzięki Krzysiu. Nic dodać, nic ująć... Jesteś wielki!!! To właśnie to o co mi chodziło :D:D:D


>Domek
Dzięki Dominiku. Wczytałem się i też znalazłem "małe conieco". Na pewno jest tam mnóstwo ciekawych informacji (już sobie dodałem strony do ulubionych i w najbliższym czasie zapoznam się dogłębnie z ich traścią dogłębnie) :D:D

Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc.

Piotrek
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 Lis 2005, 10:10

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości

AstroChat

Wejdź na chat